مفقود شدن ۶ شهروند ایران در انفجار بازار ایروان

دویچه وله: سفارت ایران در ایروان از مفقود شدن شش شهروند ایرانی در جریان انفجار در یک مرکز تجاری در این شهر خبر داده و اعلام کرده، سفارت در ارتباط مستمر با خانواده این افراد و مسئولان جمهوری ارمنستان پیگیر سرنوشت مفقودشدگان است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان، پایتخت ارمنستان، اعلام کرده اسامی شش ایرانی در فهرست مفقودشدگان انفجار و آتش‌سوزی بازار "سورمالو" در این شهر قرار دارد.

طبق آخرین خبرها، طی این سانحه در روز یکشنبه ۱۴ اوت (۲۳ مرداد)، هفت نفر کشته و بیش از ۶۰ نفر نیز مجروح شده‌اند. علت احتمالی این حادثه انفجار یک انبار ترقه عنوان شده است.

به گزارش رویترز مقامات ارمنستان روز دوشنبه شمار مفقودشدگان را ۲۲ تن اعلام کردند.

گفته می‌شود که حادثه در خارج از مرکز شهر ایروان رخ داده و احتمالا انبار مورد نظر مقررات ایمنی و استانداردهای آتش‌نشانی را رعایت نکرده است.

سفارت جمهوری اسلامی می‌گوید، برای روشن شدن سرنوشت مفقودشدگان با خانواده این افراد و نهادهای مسئول جمهوری ارمنستان در ارتباط مستمر قرار دارد.

وزارت شرایط اضطراری ارمنستان پیش از این اعلام کرده بود که یک تبعه ایرانی جزو مفقودان این حادثه است.
انفجار در بازار انفجار در بازاربنا بر گزارش‌ها شدت انفجار به حدی بود که منجر به ریزش و آسیب‌ دیدن چندین ساختمان شد. در تصاویر ویدئویی می‌توان چند انفجار را دید که یکی پس از دیگری به وقوع می‌پیوندند. آتش‌ ساعت‌ها زبانه می‌کشید و عملیات اطفای آن ادامه داشت تا جایی که دودی غلیظ آسمان را فراگرفت و خاکستر سیاه بر خودروها نشست.

چند ساعت بعد از این انفجار مقام‌های شهر چندین تهدید تروریستی دریافت کردند که خبر از بمب‌گذاری در متروی ایروان، ساختمان پارلمان و سایر ساختمان‌های این شهر می‌داد. اما جست‌وجوی پلیس به نتیجه نرسید و هیچ بمبی یافت نشد. تا کنون نیز هیچ رابطه‌ای میان این انفجار و تهدیدهای مطرح‌شده پیدا نشده است.

ارمنستان که از جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی سابق است با ایران، ترکیه، آذربایجان و گرجستان هم‌مرز است و از فقیرترین کشورهای منطقه به حساب می‌‌آید.

بارها حوادثی این‌چنین در این کشور پیش آمده که حاصل نادیده گرفتن ضوابط ایمنی بوده است. نیروهای امداد و آتش‌نشانی که روز یکشنبه جهت اطفای آتش عازم این مرکز خرید شده بودند بدون ماسک‌های محافظ مأموریت خود را انجام دادند.
+5
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.