گاف خبرنگار روس سبب نابودی مقر فرماندهی جنگجویان واگنر در دونباس شد + ویدیو

اوکراین مقر فرماندهی نیروهای مزدور واگنر در منطقه دونباس را نابود کرد، پس از آنکه لوکیشن آن ها توسط یک خبرنگار جنگی روسیه به صورت ناخواسته فاش شد. سرگئی سردا تصاویری از خود را در شهر پوپاسنا به صورت آنلاین در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و با مردی که به نظر می رسید یووگنی پریگوژین، اولیگارش روسی ملقب به «سرآشپز پوتین» بوده و گروه جنگجویان واگنر را تشکیل داده، دست می دهد. اما این تصاویر حاوی جزییتی مانند آدرس نزدیک ترین پناهگاه بمب بود که به کارشناسان نظامی اوکراینی اجازه داد تا به سرعت موقعیت مکانی مقر فرماندهی نیروهای واگنر را شناسایی کنند.

روز یکشنبه کانال های تلگرامی روسی نزدیک به گروه واگنر مورد هدف قرار گرفتن این مقر فرماندهی را تایید کردند. رسانه های اوکراینی مدعی هستند که ارتش این کشور موقعیت مکانی این پایگاه را از طریق تصاویر سردا پیدا کرده است، تصاویری که بلافاصله از کانال تلگرامی اش پاک شدند. مقامات اوکراینی از سیستم توپخانه ای آمریکایی HIMARS برای نابودی این مقر استفاده کرده اند. تصاویر منتشر شده بعدی از نابودی این مقر و کشته شدن چندین نفر خبر می دهند. مشخص نیست که آیا پریگوژین در زمان حمله در مقر حضور داشته است یا خیر اما خود او بودن در تصاویر منتشر شده را رد کرده و مدعی شده که هرگز از این مقر دیدن نکرده است. واگنر یک گروه نظامی متشکل از جنگجویان اجیر شده است که وجود آن سال ها بود توسط کرملین نفی می شد اما به نظر می رسد که نیرویی همیشه آماده بود که دستوراتش را مستقیماً از ولادیمیر پوتین می گیرد.


این گروه در جنگ های نیابتی روسیه در سراسر جهان شرکت می کند، جایی که حضور مستقیم روسیه در نبرد به صلاح کرملین نیست. گمان می رود که گروه واگنر در آفریقا، خاورمیانه و آمریکای جنوبی نیز فعالیت می کند. اعضای این گروه عموماً از نیروهای نظامی سابق روسیه جذب می شوند که به دلایلی از ارتش این کشور اخراج شده اند. گفته می شود که برخی از این نیروها توسط پریگوژین از میان زندانیان انتخاب شده و با افزایش تلفات نظامیان روسی در اوکراین، تنوع بیشتری در استخدام این نیروها دیده می شود. ولادیمیر پوتین ماه گذشته به پریگوژین بالاترین نشان افتخار روسیه را اعطا کرد. این در حالی است که پریگوژین خود قبلاً در زندان بوده و در دوران اتحاد جماهیر شوروی به خاطر دزدی، اختلاس و درگیری به زندان افتاده بود.
+88
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  shirzan - برلین، آلمان

  ارتش اکراین هم خوب عمل نکرده نباید عنوان میکرد که از چه طریق به این محل دست پیدا کرده تا موارد مشابه هم بهمین ترتیب لو بروند
  15
  37
  دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  hitman01 - استوکهلم، سوئد
  مثل همیشه داستان های هالیوودی از اکراینی های دروغگو. هر روز هم شهر جدیدی رو از دست می دن.
  32
  30
  دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۶
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  بگذار زمستان سر برسد، آنوقت «گوسفندها را در آغل می شمارند»
  1
  18
  دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  tarkofski - استکهلم، سوئد
  [::hitman01 - استوکهلم، سوئد::]. با شما موافقم . کلا تو این مدت دروغ های عجیبی گفتن . دقت کردین چقدر تو سوید زیاد شدن و چقدر ملت پر رویی هستن ؟
  2
  15
  ‌سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.