سلمان رشدی از زیر دستگاه تنفس مصنوعی خارج شد و حرف زد؛ هادی مطر در دادگاه: من بی‌گناهم

 هادی مطر، ضارب سلمان رشدی در دادگاهیورونیوز: سلمان رشدی، نویسنده هندی- بریتانیایی کتاب آیات شیطانی از دستگاه تنفس مصنوعی خارج شد و توانست حرف بزند.

رشدی که با جراحات جدی در بیمارستان بستری شده بود، با مراقبت پزشکان توانست از خطر مرگ رهایی یابد و به نظر می‌رسد در شرایط پایداری به سر می‌برد. آتیش تاسیر، نویسنده و همکار آقای رشدی در توییتی اعلام کرده که وی دیگر احتیاجی به دستگاه تنفس مصنوعی ندارد و توان تکلم خود را بازیافته و حتی شوخی می‌کند. اندرو ویلی، نماینده رشدی هم بدون ارائه جزئیات بیشتر اظهارات تاسیر را تایید کرد.

از سوی دیگر نخستین جلسه محاکمه هادی مطر، ضارب سلمان رشدی در ایالت نیویورک آمریکا برگزار شد. دادستان ایالت نیویورک می‌گوید مطر ۱۰ ضربه چاقو به سلمات رشدی زده است. با این حال این جوان، روز شنبه و در جریان نخستین خود در دادگاه اتهاماتش را نپذیرفت و خود را بی‌گناه دانست.

خبرگزاری رویترز به نقل از اتانیل بارون، وکیل تسخیری هادی مطر گزارش داده که موکل او در دادگاه اتهاماتش را نپذیرفته و خود را بی‌گناه دانسته است. این در حالیست که دادستان، هادی مطر را به قتل درجه دوم و همچنین تعرض از نوع درجه دو متهم کرده است. هادی مطر در نخستین جلسه در حالی در دادگاه حاضر بود که لباس سیاه و سفید زندانیان را به تن داشت و دستانش با دستبند بسته شده بود. قرار است جلسه بعدی دادگاه جمعه بعد برگزار شود. مطر به حکم رئیس دادگاه تا آن زمان در زندان باقی خواهد ماند.

آقای رشدی ۷۵ ساله که به واسطه نوشتن کتاب «آیات شیطانی» مورد خشم مسلمانان قرار گرفت، روز جمعه در شاوتاکوا در غرب ایالت نیویورک توسط هادی مطر مورد حمله با چاقو قرار گرفت و بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

هرچند ابتدا هویت ضارب مشخص نشده بود اما ساعاتی پس از این حمله پلیس نیویورک اعلام کرد که فرد حمله کننده، «هادی مطر» نام دارد  و اهل فیرویو، در ایالت نیوجرسی است. هنوز جزئیاتی در خصوص اصالت این فرد منتشر نشده اما یک مقام پلیس به شبکه ان بی سی گفته بود که کاوش و بررسی فعالیت‌های مطر نشان می‌دهد که او از گروه‌های رادیکال شیعه و جمهوری اسلامی حمایت می‌کرده است.

 پیشتر وکیل و نماینده آقای رشدی از وضعیت نگران‌کننده این نویسنده گفته و احتمال داده بود که رشدی یک چشم خود را از دست خواهد داد.

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند بررسی فعالیت‌های آقای مطر در شبکه‌های اجتماعی و به ویژه فیس‌بوک نشان می‌دهد که او از هواداران جمهوری اسلامی ایران بوده و تصاویر فراوانی از علی خامنه‌ای، قاسم سلیمانی و روح‌الله خمینی در صفحه خود به اشتراک گذاشته است.
+57
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  یکی از شگرد سر دسته تروریستها , برای فریب بیشتر افرادیکه برای ترور کردن انتخابشان میکنن این است که به انها میگویند اگر زمانیکه دستگیرتان کردن به هیچ عنوان اعتراف نکنید که شما قصد ترور داشتی و یا کسی را ترور کرده اید چون اگر اعتراف نکنید بعداز مدتی ازادتان میکنن. حتی به کسانی مثل این بچه عرب هم یاد دادن و به او هم گفتن وقتیکه سلمان رشدی را زدید و نتوانستید فرار کنید و دستگیرت کردن باز اعتراف نکن که خواستید رشدی را بکشید !
  2
  80
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران

  هادی مطر با ماتحت بی قرار نشسته جلو سلمان بعد با بدن بی قرار پاشده رفته جلو و با دستای بیقرار 10ضربه یه سلمان زد و بعد هم بی گناه هست.ولش کنید تو خیابون بچره و بچرخه تا حکم دیگری از اسلام را اجرا کند
  11
  74
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  فکر کنم پدر این عرب تروریست یک آخوند بشکه رفته بوده که اینقدر وقیح و .....به خطاست، چون به همان اندازه وقاحت و پر رو یی داره.
  11
  66
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  این مردک لاشخور از فک و فامیل خمینی سبک آده است امر خر نوح را میکنند.
  6
  62
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  همان وقتیکه علیا حضرت خمینی دستور قتل سلمان رشدی را صادر کرد و پنج میلیون دلار جایزه گذاشت به کسیکه او را به قتل برساند، یکی از مشاورانش برایش گفت، علیا حضرت شما فکر نمیکنید این پنج میلیون دلار خیلی زیاد است؟ ما که بودجه مان به حد آمریکا نیست که جایزه هایی به این بزرگی بزاریم، میشه کمی آنرا کم کنید؟ تازه مگر این پنج میلیون دلار را از کدام پول باید بپردازیم؟ مالیاتیکه از مردم میگریم؟. علیا حضرت خندید و گفت چقدر تو بیشعوری، سلمان در یک کشور غربی زندگی میکند هر وقت کسی او را بکشد، بلافاصله دستگیر میشه و میره زندان یا اعدام میشه، کدام پول را کی به کی بدهد؟. مشاور که کف کرده بود گفت ای حضرت واقعا که شما نابغه اید، پس این همان قصه ملا ، خر و حاکم است که گفته بود تا ده سال یا خر میمیرد یا ملا یا حاکم؟. ای وای، شما واقعا دست شیطون را از پشت بسته اید عالی جناب.
  0
  9
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  واروژان - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  سلمان رشدی حرف زد و به امام گفت خیلی خری. این دین از جایی که اومده یه شمشیر وسطه پرچمشه یعنی صلح و صفا بین ملتها. یعنی بیایید ما برایتان میوه پوست بکنیم. این شمشیر نیست کارد میوه خوری دسته سفید خرطومی ساخت زنجانه. دین محبت و محمد همیشه دنبال دوستی بین ملتهاست. جالب اینه که این افرادی که دیندارن نه کتاب دینشونو تا آخر خوندن نه کتاب اون کسی که نقد دینشونو میکنه. یعنی شرط میبندم این شخص حتی یک صفحه کامل از اون قران و یک صفحه از این کتاب آیات شیطانی رو نخونده ولی الان تو زندون خیلی وقت داره کتاب بخونه و اونم یه روزی به عمام عمت میگه خیلی خری جوونی منو به چوخ دادی.
  0
  5
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.