تیتر امروز روزنامه کیهان: «سلمان رشدی گرفتار انتقام الهی، ترامپ و پمپئو در نوبت بعدی»

مایک پمپئو در زمان کشته شدن قاسم سلیمانی وزیر امور خارجه ایالات متحده بودروزنامه کیهان، که زیر نظر نماینده منصوب رهبر جمهوری اسلامی اداره می‌شود، در گزارشی با موضوع حمله به سلمان رشدی، آن را «زنگ خطری» برای عاملان کشتن قاسم سلیمانی خواند و دونالد ترامپ و وزیران خارجه و دفاع دولت او را به ‌«انتقام نزدیک» تهدید کرد.

این روزنامه در گزارش روز شنبه ۲۲ مرداد خود با نام بردن از رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده و همچنین مایک پمپئو و مارک اسپر، وزیران خارجه و دفاع دولت ترامپ، نوشت «حمله به سلمان رشدی زنگ خطری بود به عاملان ترور سردار سلیمانی که حتی اگر تحت حفاظت گسترده نیروهای امنیتی هم باشند، چقدر انتقام به آن‌ها نزدیک است».

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی-آمریکایی هندی‌تبار، روز ۲۱ مرداد در شهری در غرب ایالت نیویورک با چاقو از ناحیه شکم و گردن مورد حمله قرار گرفت، اما در حال حاضر گزارش‌ها از بهبود وضعیت او در بیمارستان حکایت دارد.

روزنامه کیهان در این گزارش با تیتر «سلمان رشدی گرفتار انتقام الهی، ترامپ و پمپئو در نوبت بعدی» با ادعای این‌که این حمله نشانه «ضعف سیستم‌های اطلاعاتی» آمریکاست، افزود که «تدابیر شدید امنیتی هم نمی‌تواند از سوء‌قصد به جان افراد جلوگیری کند».

به‌نوشته این روزنامه، مقامات جمهوری اسلامی بارها هشدار داده‌اند که عاملان اصلی «ترور» قاسم سلیمانی تاوان کار خود را خواهند داد و بعد از حمله به سلمان رشدی، «ترامپ و پمپئو بیشتر احساس خطر خواهند کرد».

قاسم سلیمانی که سال‌ها محوری‌ترین نقش را در تشکیل و حمایت شبه‌نظامیان شیعه در برخی کشورهای منطقه از جمله عراق ایفا کرده بود و با نیروی تحت امر خود در فهرست تروریستی ایالات متحده آمریکا قرار داشت، ۱۳ دی ۱۳۹۸ در پی حمله پهپادی به‌دستور دونالد ترامپ در نزدیکی فرودگاه عراق کشته شد.

از آن زمان مقامات جمهوری اسلامی بارها بر لزوم محاکمه عوامل دخیل در عملیات منجر به کشته شدن سلیمانی و همچنین گرفتن «انتقام‌ سخت» تأکید کرده‌اند.

تقدیر روزنامه کیهان از حمله به سلمان رشدی و تهدید ضمنی دونالد ترامپ و مایک پمپئو در گزارش این روزنامه در حالی است که روزنامه جوان، زیر نظر سپاه پاسداران، در همین روز با انتشار گزارشی مدعی شد این حمله «اقدامی پنهان با برنامه‌ریزی غرب برای اهداف خاص» است.

روزنامه جوان این اهداف را «از بلندکردن یک صدای جدید رسانه‌ای علیه جهان اسلام تا به‌هم‌زدن توافق با ایران» برشمرده و واکنش مشاور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی در وین را برجسته کرده است که گفته بود «آیا عجیب نیست که با نزدیک شدن به توافق هسته‌ای احتمالی، امریکا ادعا‌هایی در مورد تلاش برای کشتن جان بولتون مطرح کرده و اکنون این اتفاق می‌افتد»؟

وزارت دادگستری ایالات متحده روز ۱۹ مرداد اعلام کرد که یک گماشته ایرانی عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به توطئه برای به قتل رساندن جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، متهم شده است.
 
+39
رأی دهید
-94

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  پس میشه نتیجه گرفت که مرگ سلیمانی هم گرفتار انتقام الهی شده است پس اعتراضی وارد نیست .
  2
  42
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  مطمئن باشید نفر های بعدی شما هستید ...
  1
  35
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  اسلام در واقع یک انگل اجتماعی است به دلایل عدیده اینجا بدلیل: # مروج تروریسم و اندیشه کشی و اختناق است #! 😖
  2
  46
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان

  اینها نمبدونند خودشونم چی میخوانند و چی میگند. همین نشون میده تو این حکومت هیچ هماهنگ کننده نظرات و موضع گیریها وجود نداره و هرکی ساز‌ خودش رو میزنه. یکیشون میگه این اجرا فتوای قتل سلمان رشدی بود و منتظر انتقام های دیگه باشید اون یکی میاد رو دستش میگه این توطئه خود آمریکا و کسانیکه نمیخواند برجام به سرانجام برسه.. خلاصه تمام فرضیات رو میگند تا اتفاقی یکیش درست در بیاد بعد تو بوق میکنند دیدید ما چقدر بصیرت داریم و..
  2
  35
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  خشونت فیزیکی، بازتاب هراسی است که بی‌خردی بر تن استبداد می‌افکند؛ هراس از قدرت کلمه در دست‌های انسان‌هایی که کابوس زندگیِ سراسر تاریکی استبدادند. چرا که هر کلمه، هر نوشته، پرسشی است که اگر هم در قالب کار فردی جلوه کند، بازتاب فکر هم‌بسته جمعی است، جمعی بی‌خرد و مقدس‌مآب! 😖
  2
  33
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  کلمات کیهان ج.ا. در مقابل کلمات دگراندیش، نزاع شریعتمداری‌ها با دگراندیشان. جدال بی‌خردان جزم‌اندیش با آزادگان و دانش‌پژوهان! 😖
  2
  33
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  آهنگران - تهران، ایران
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  و هزاران نفر دیگه که حکومت از ترس آبروریزی صداشو در نیاورد.
  3
  17
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان::]. ببینم کدامیک ارچر مذاهب تهفه بودند،ما فقط در مورد جنایات اسلام نیسنویو و میگیم چون تمام بوق‌های تبلیغاتی غرب دست غیر مسلمان ها است ،نصیخیت کم جنایت مرد و می‌کند،تمان رییس جمهور های آمریکا میگن آنها رسالت الهی برای کشتارشون دارن، آمریکا فقط در جنگ عراق ۱ میلیون آدم مشت که به گفته خودشون بالای ۸۵ درصد غیر نظامی بودند در افغانستان ۵۰۰ هزار نفر سلاخی شدند که ۹۰‌درثد غیر نظامی بودند،ترورهابی که دستگاهای اطلاعاتی غربی و تا آمریکا انجام میدن اسمش مبارزه با تروریستی است که خودشون به جان دنیا انداختند،بزذکتربن جنایتسون در قرن ۲۱ آوردن خمینی بود و این کار میسیر نمی شود مگر با وجود میچیانی مثل تو که فکر می‌کنه آشوب و جنایت فقط کار مسلمانها است نه مسیحی یا یهودی.نیداتید جنگ اول و دوم جهانی که مسیحیها با کمک و پول یهودیها راه انداختند ۱۳۰ میلیون انسان در آن سلاخی سدند
  14
  3
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان::]. آیا کشتار نروژ که یک نژادپرست نزدیک ۷۵ بچه را در کمپ سلاخی مرد با کشتار مسلمانها در مسحدی در استرالیا یا حملات با پهباد در افغانستان و عراق و بون و سومالی جنایت یا ترور نبود...واقعا خدا یک جو عقل و انصاف بده
  16
  6
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  جناب نگونسر، هر که یه غلطی کرد اون هم از نوع جنایت وحشتناک دلیل بر جنایت اسلام بر علیه بشریت نمی‌شود. داخل قوانین اسلامی چه در قرآن و چه در احادیث و سنت بر جنایات صحه میگذارند و حتا تشویق می‌کنند. بطور نمونه، آیا دولت نروژ در آن کشتار نقش داشته آیا در قانون اساسی‌ نروژ از ایدولوژی‌ یا احکام متحجر دینی خبری‌ست ‌که جنابعالی اطلاع داری و دنیا بی‌خبر؟! 🥴 یک جو عقل و انصاف بده!
  2
  18
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان::]. تو از قماش ۵۷ها هستی که میگن ما نبودیم و این خاصیت ما نبود، آمریکا م کشورهای مثل نروژ احتیاجی ندارند خودشون این کار را بکنند یا آن را پشتیبانی کنند آنها امثال خمینی را با کمک توها نیارن سر مار که چماق آنها بسه در قتل و ترور و وخشیکری تا از یک سو با نفرت پراکنی بحران و جنگ راه بیندازند مثل جنگ ایران و عراق و از یک سو ممالکی مثل ایران را غارت کنند و برای این کارشون از همه وسیله ای کمک گرفتن از خمینی و از مسلم شیعی یا مسلمان سنی،از بیخبرهای مثل تو
  14
  2
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  قماش چیه، درست صحبت کن! نروژ یک مثال از جنابعالی بود. 🥴من ننوشتم اون کار درستیه، نوشتم اون بالا سیاه رو سفید "هر که یه غلطی کرد اون هم از نوع جنایت وحشتناک..." دوباره برای اینکه ملتفت بشی، این یا آن فاجعه دلیل تایید ضد بشر بودن احکام الهی اسلامی نیست و اجازه نداره باشه!! ما تو دنیا مدینه فاضله نداریم، سیستم دموکراسی باید اون فرد یا گروه رو مجازات کنه. قوه قضائیه نروژ هم بالاترین مجازات رو برای یک عمل غیرقابل تصور برای نروژیها اعلام کرد. افتاد؟! اگر نه، برو تو گوگل جستجو کن تا مطلع بشی!
  2
  14
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.