حمایت مهدی کروبی از بیانیه میرحسین موسوی: به جای توهین پاسخ دهید

رادیو فردا: مهدی کروبی از رهبران محصور جنبش سبز ضمن انتقاد از حملات تند اصولگرایان به بیانیه اخیر میرحسین موسوی، دیگر رهبر محصور این جنبش اعتراضی، خواستار پاسخگویی به جای توهین شد.

به گزارش کانال تلگرام ملی مذهبی، آقای کروبی روز شنبه ۲۲ مرداد در مکالمه‌ای تلفنی با فرزند خود محمد تقی کروبی گفته است، «آقای موسوی، نخست‌وزیر سابق کشور با توجه به تجربه و شناختى که از نظام دارد از دغدغه‌هایى صحبت کرده که ریشه بخش مهمى از مشکلات امروز کشور است.»

آقای موسوی که همچنان در حصر خانگی به سر می‌برد، در نوشته تازه خود از سرکوب اعتراضات مردمی در ایران و سیاست منطقه‌ای جمهوری اسلامی انتقاد کرده و در مورد احتمال موروثی شدن رهبری در ایران هشدار داده بود.

مدت‌هاست که از مجتبی خامنه‌ای، یکی از فرزندان علی خامنه‌ای که نفوذ زیادی در سپاه پاسداران دارد، به عنوان یکی از نامزدهای رهبری آینده ایران نام برده می‌شود.

آقای موسوی سکوت اصولگرایان و نهادهای حکومتی در برابر شایعه جانشینی «آقازاده علی خامنه‌ای» را شک برانگیز دانسته و گفته است: «سیزده سال است که اخبار این توطئه شنیده می‌شود. اگر به راستی در پی آن نیستند چرا یک بار چنین نیتی را تکذیب نمی‌کنند؟»

بیانیه آقای موسوی با واکنش تند اصولگرایان و رسانه‌های دولتی مواجه شده و گزارش‌ها حاکی از تماس نهادهای امنیتی با خبرنگاران و فشار بر آنها برای اعلام برائت از آقای موسوی است.

سایت ملی مذهبی نیز می‌نویسد فشار بر فعالان سیاسی حامی موسوی که به بازنشر سخنان او در شبکه‌های اجتماعی پرداخته بودند دو چندان شده است.

همزمان کیهان و همچنین برخی دیگر از نیروهای اصولگرا خواستار واکنش محمد خاتمی، رئیس ‌جمهور پیشین، و دیگر چهره‌های اصلاح‌طلب به نوشته اخیر میرحسین موسوی شده‌اند.

کیهان نوشت: «اکنون نوبت حامیان سینه‌چاک موسوی، نظیر آقای خاتمی و ظریف و سایر سرکردگان جریان مدعی اصلاحات است که باید موضع خود را در‌باره اقدام خباثت‌آمیز موسوی مشخص کنند.»
+74
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  دین یا ایدئولوژیی، که زنده نگاهداشتن خودش را یا کتابش را یا سنتش را از جان آدمیزاد و از ارزش‌های اخلاقی انسانی بالاتر حساب میکند، جایی در دنیای انسانی ندارد! جان انسان و موجودیت تمام موجودات روی کره خاکی به‌مراتب بالاتر از رتبه دین و ایمان افراد است!! 🙏 اگر چنین نباشد، آن دین و مذهب بدرد لای جرز دیوار هم نمی‌خورد! 😬
  8
  27
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  دوباره یادآور میشوم، بجای پسر خامنه‌ای مثلن رهبر استمرار ج.ا. محمد خاتمی بیاد یا همین رئیسی بی‌سواد بشه رهبر، کدام یک از مشکلات این خراب‌شده درست میشه، مگر غیر از اینست که مشکل اساسی دین‌سالاریست!! مگر احمقتر و جانی‌تر از خمینی بی‌شعور هم توی ایران، مسلمونی برای رهبر شدن وجود داره؟! 😤
  7
  23
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  باز سرگرمی این دو نفر را که از خودشان هستند برای سرگرمی مردم پیش کشیده اند
  14
  11
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران
  همگی چه موسوی و چه کروبی دستانشان به خون جوانان ایران آغشته است و حالا رژیم تلاش می کند این مهره ها را بعنوان مخالفان خود نشان دهد و دوباره مدتی مردم را سرگرم نگاه دارند. در ضمن مگر آخوند خوب هم پیدا می شود که کروبی مثلا از نوع خوبش باشد.
  13
  16
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  اگه جنبش اصلاحات دلشون به این دو تا اسگل خوشه پس اوضاعش خیلی ول معطله!!! اینا اب دماغشون آویزونه داداش مغزشون دیگه پیش کش!
  19
  12
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  آدمهای شجاع شایسته احترام هستند. من و امثال من که با نام‌های مجازی اینجا گنده گویی میکنیم هیچ عددی در تاریخ ایران نداریم. کسانی مثل نوری‌زاد، رضا پهلوی، مسیح علی‌نژاد کروبی، موسوی،منوچهر بختیاری، مادر ستار بهشتی کلیه مادران آبان، خانواده روانشادان که زندگی خود را در سال‌های سیاه ظلم خمینی فدای میهن کردندانسانهای قابل احترامی هستند.کسی که در زندگی اجتماعی اشتباه نمی‌کند یا دروغگو است یا مرده و یا گوسفند. همه آنها که با راستی و عشق با رژیم ظلم و اختناق اسلامی مخالفت کردند و فدای میهن شدند بی تفاوت در کدام حزب و گروه و ایده افتخار میهن هستند. به هیچکدام توهین نکنیم.رضا پهلوی نه از طرف خدا آمده و نه سوپر من است و نه عیسی مسیح و نه مهدی ونه پدر مقدس که دستش را باید بوسه زد . نه نیاز به مشتی الاغ دارد که خاک پایش را سرمه چشم کنند و سواری بدهند. او یک ایرانی میهن پرست است که توان رهبری میهن در گذار از آخوند را دارد و اینرا با راستگویی خود ثابت کرده. شرافت داشته باشیم و اگر توان مبارزه نداریم چوب لای چرخ نشویم. هر کس با هر عقیده می‌تواند به میهن عشق بورزد و علیه آخوند مبارزه کند
  6
  18
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  ایندفعه قرار است جنبش قهوه ای راه بیفتد به همراهی مهره های سوخته و تاریخ مصرف گذشته موسوی و کروبی
  6
  6
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  تنها کسیانی که در تمام این سالهابه فکر خوشبختی و پیشرفت ایران و ایرانی بوده و هستند خاندان بزرگ پهلوی است شاهزاده رضا پهلوی پادشاه قانونی ایران که پدر و پدربزرگ پادشاهی را در راه میهن از دست دادند تنها حامی ملت در تمام این سالها بودند و حرفشان و نیتشان و عملشان یکی است و آن زندگی خوب برای ایرانی است
  12
  6
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::مسعود راستگو - تهران، ایران::]. شرافت و آزادمنش را انسان در خانواده فرا می‌گیرد کسی که خانواده و پدر دارد شرافتش را نمی‌فروشند. تو میتوانی برای منافع مادی و شغلی به دیگران دروغ بگویی ولی به خودت نمی‌توانی دروغ بگویی به خدا نمیتوانی دروغ بگویی . یک بار با خدا خلوت اگر ایمان داری و خانواده داری.برو به یک قبرستان و با خود و خدایت خلوت کن. ببین در کجای دنیا ایستاده ای اگر به راستی و حق رسیدی به پدرت افتخار کن. نمی‌گویم به کدام راستی. چون با همه را می‌توانی به قول خمینی خدعه کنی با خودت خیر
  7
  1
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. یا من فراموشکار و هالو هستم و یا سرکار ماموریت برای تفرقه انداختن و سفسطه داری. شما رضا پهلوی را هم سطح کسی که مبارزات ملت را به بیراهه کشید و گفت “جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیش و نه یک کلمه کم” قرار میدهی؟
  8
  8
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز این جناب راستگو که طرفدار ندارد به همراه الترناتیو از سایبری های جدید و مامور اطلاعات هستندکه یکدفعه مثبت هاشون بالا میره. از اسلام و دین و خمینی و خامنه ای بد میگویند وار موسوی تعریف می‌کنند. بعدش هم پادشاه ایران را که در دنیا و تاریخ نظیر ندارد با اصلاح طلب های مزدور یکی می‌کنند.
  9
  6
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji0 - توکیو، ژاپن
  اینها گذشته ننگینشون و اطلاعتهای بی چون و چراشون از هندیزاده خونخوار خمینی ابلیس رو فراموش کردند ، و وقتی تاریخ مصرفشون برای رژیم تمام شد ، رفتند در غالب مثلاً اپوزیسیون !! بی اختیار یاد سکانسی از فیلمهای لورل و هاردی افتادم ، که یک جنایتکار از دست پلیس فرار کرد و داخل قایق این دو شد ، اینها هم بی خبر قایق رو بحرکت درآوردند و وقتیکه از اسکله دور شدند ، جنایتکار خودشو به اونها نشون داد و گفت اسم من نیکه و اشاره به اسلحه اش کرد و گفت ، اینهم نیک کوچولو . اسم شما دو نفر هم از این به بعد میشه دیزی و دُپی ! وقتی در دیکشنری بدنبال معنی دیزی و دُپی رفتم ، نتیجه باعث خنده ام شد ! حالا حکایت این دو دیزی و دُپی وطنیست !!
  0
  5
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. متشکرم از اینکه با توضیحتون من رو از شک درآوردید. کامنت های آلترناتیو رو مدتی هست که حوصله خوندنشون رو دیگه ندارم، اما باز دنبال خواهم کرد که خیال نکنه میدان خالیست.
  6
  5
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. 😂😂😂😂😂شماها فحاشین خیال میکنید کل سیاست ایران اینجا داره پیاده میشود🤣🤣🤣🤣اینجا چندتا فحاش دور هم جمع شدین و در دنیای خودتان قطب دنیا و ایران شدین😂😂یعنی مثلا کسی پول بگیرد و بیاید اینجا خودش را مخالف رژیم نشان بدهد که چکار کند 🤣🤣🤣 بابا فیلم زمان هیتلر را خیلی دیدین🤣🤣🤣مثلا این سبک مغز میگه جوانان ایران را خودش به این سمت سوق داده که رضا شاه روحش شاد بگن. یعنی همه بوق. این سه چهار تا فحاش ایران را به سمت این شعار سوق دادند. 🤣🤣🤣🤣🤣جنسش خوب بوده تمام مدت در عالم هپروت
  5
  4
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. جناب سبکبال مگر من و جنابعالی تبادل نظری داشته‌ایم که من خیال نکنم تو میدان را خالی گذاشتی؟! چطور باید متوجه شوم جنابعالی "میدان" را خالی نگذاشتی؟! 🥴 میدان چیه؟! اینجا محل جنگ نیست که تو در حال جنگیدن با من باشی، اینجا کاربران نظراتشان ارائه می‌دهند و احتمالن نظر مخالف را نقد می‌کنند! تو با کدوم نظر من مخالفی که به کاربر نادان آزاذه می‌نویسی خیالم رو راحت کردی، اگر مشکلی در کامنت من میبینی احتیاج به آزاذه، کاربری که ناآرام جلوی آینه نشسته و در اوهامش به کاربران دگر بد و بیراه میگوید، نداری. 😬 با آرامش کامنتت را بنویس و در نقد دیگران بیراهه نرو!
  2
  0
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. خواهش میکنم. همینکه رسوا شدند عالیه جاوید شاه
  0
  4
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.