میرحسین موسوی درباره توطئه‌ رهبر شدن مجتبی خامنه‌ای هشدار داد

رادیو فردا - وب‌سایت کلمه امروز سه‌شنبه ۱۸ مردادماه ۱۴۰۱ یادداشتی تازه از میرحسین موسوی یکی از رهبران جنبش سبز که بیش از یک دهه قبل در خانه محصور شد منتشر کرده که درباره «جانشینی موروثی رهبری» در ایران هشدار داده است.

بر اساس این گزارش میرحسین موسوی در مقدمه‌ای که برای نسخه عربی مجموعه بیانیه‌های خود «با اشاره به سخنانی از این دست که پس از مرگ رهبری، فرزندش رهبری شیعیان را به دست می‌گیرد» این موضوع را با «سلسله‌های پادشاهی» مقایسه کرده و نوشته است: «مگر سلسله‌های ۲۵۰۰ ساله بازگشته‌اند که فرزندی پس از پدرش به حکومت برسد؟»

چنانچه کلمه به نقل از این سیاستمدار ایرانی نوشته است از «سیزده سال قبل اخبار این توطئه شنیده می‌شود.»

اشاره آقای موسوی به گزارش‌های غیررسمی است که طی سال‌های گذشته درباره مجتبی خامنه‌ای، فرزند آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ۸۲ ساله جمهوری اسلامی ایران منتشر شده و گفته می‌شود که از او در برخی محافل سیاسی = به عنوان جانشین احتمالی پدرش یاد می‌شود.

میرحسین موسوی در این یادداشت این پرسش را مطرح کرده است که «اگر به راستی در پی آن نیستند چرایک بار چنین نیتی را تکذیب نمی‌کنند؟»

در دورانی که میرحسین موسوی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ بود نیز گزارش‌هایی از نفوذ مجتبی خامنه‌ای و حمایت او از انجام تقلب در انتخابات که منجر به انتخاب محمود احمدی‌نژاد و به دنبال آن‌ گسترش اعتراض‌ها به نتایج این انتخابات بود صورت گرفت.
+112
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  او در مورد "جانشینی موروثی رهبری" در ایران هشدار داد 🥴 چی میگی تو ببو؟! آخه شوت، بجای پسرش مثلن احمد خاتمی بیاد یا همین رئیسی بی‌سواد بشه رهبر، کدام یک از مشکلات این خراب‌شده درست میشه، مگر غیر از اینست که مشکل اساسی دین‌سالاریست، بدون متخصص مملکت را از روز اول تو سراشیبی پستی و فاجعه قرار دادید. چه کسی میتونه بدتر از اون خمینی بی‌شعور بی‌سواد تو این مملکت عرض اندام کنه؟! همه‌تون رهرو اون بی‌شعور جانی هستید!! 😤
  11
  123
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  باید منتظر شد و دید عقیده ارباب پوتین چه هست
  8
  114
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  لعنت بر مردمانی باد که اجازه دهند بزبچه علی خامنه ای رهبر نظام شود.
  6
  115
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بشین سر جات پفیوزِ سوپاپ اطمینان. یادمون نرفته که میگفتی “جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیش و نه یکی کم”. حالا بخور!
  10
  132
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  iraneviran - ازبکستان، ازبکستان

  داداش میری، دیگه داری می ری! اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تمومه ماجرا! دیگه جناب شما رنگی نداره، چنان دریدید تو این مملکت که بوی گندش همه دنیا رو گرفته، مردم هم بیدار شدند و بزودی ریشه از درون پوسیده شما رو از این مرز و بوم پرگهر برمی چینند و شما رو به گورستان فنا کی فرستنده لعنت ابدی بر شما...
  6
  78
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji0 - توکیو، ژاپن

  اَکه هِی ، این هنوز زنده است !!؟ حالا گیریم علیل وقیح نه و پسرش مُجی ، واسه مردم بیحس و حالی که اگر امسال انگشت بهشون برسه ، سال دیگه میگن با ما شوخی نکن ، چه فرقی میکنه زالو یا زالو زاده خونشون رو بمیکه !!
  4
  56
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  بعضی از دوستان چنان کامنت می گذرند انگاری دارای قدرتی هستند اگر راست ی گویید بیایید کف خیابون نه اینکه بشینی زیر کولر و من منم کنی
  8
  46
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  میرحسین موسوی از عاشورای ۸۸ و «استخدام اوباش بد‌سیرت برای قمه‌کش کردن جوانان مردم» یاد کرد و افزود: «سزای آن سلیمانی، سردار بی‌افتخاری که به این جنایت اعتراف و مباهات کرد چه بود، جز آنکه جانش در غربت به قربانی مستبدی دیگر تلف شود». او این سرنوشت را «عبرتی برای بازماندگان» خواند «تا دریابند که سال ۵۷ هم خودکامه‌ای چون خمینی جانی، در ازای طعمه‌ای که پیش‌پای‌شان می‌اندازد همه چیز آنان را مطالبه کرد و می‌کند». او همچنین افزود، ما را چه شده بود که دوران شکوفایی را با یک آدم وحشتناک آفتابه بدست عوض کردیم تا آنچه که نباید میشد، بشود همانا فاجعه حکومت اسلامی که درست کردن خرابی‌ها، دهه‌ها بطول خواهد انجامید!! ✌️ ننگ ما دین و ایمان ما!
  5
  39
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان
  چی نکنه تو میخوای رهبر بشی و زهرا منافق رهنورد هم بسه رییس جمهور منتخب تو درست ییرک مسعود بعثی و مریم کپک را در ایران در بیاری.تو از لحاظ شرف و انسانیت از آخوند عمامه دار ۱۰۰۰درجه بیشرفتری تنها وجه تشابه نو آخوند بی عمامه با آخوند با عمامه تخمه صیغه بودن است.
  14
  15
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  این همه آدم که دنبال شغل »ولی فقیه بودن« هستند، چون شغل راحتی است، واژه ی رهبر و آیت الله کلا ساخته بی بی سی است، اگر در ایران چیزی بنام رهبر در قانون وجود ندارد، چون خیلی مسخره است که یک نفر بتواند »رهبر هشتاد میلیون« باشد، مگر چه ویژگی دارد؟ و یا چه کاری انجام داده که خیلی منحصر به فرد بوده است که بتواند چنین عنوان مسخره ای را به خود اختصاص دهد. مجلس خبرگان را فراموش نکنید، بی بی سی هم خفه شو، با این همه رهبر رهبر گفتن ات، چرا یک بار نمی گویی ولی فقیه! از عربی بودن آن خجالت می کشی؟!
  5
  19
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ

  برای گوسفند های ایران فرقی نمیکنه دخترخاله صدام حسین را هم که بیاورید و بکنید رهبر گوسفندا نه نمیگن مرده های متحرک
  6
  34
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  ولش کن - تهران، ایران
  اینهایی که میگن اینها اصلاح طلب،سبز ،بنفش، خوب بی زحمت یه خودی از خودتون نشون بدید تشریف بیارید کف خیابون از دور نشستن و گفتن لنگش کن صبح تا شب کامنت مفتی گذاشتن که هنر نیست مخالف رژیم سرنگونی هستین دنبال آزادی این گوی و میدان.
  6
  6
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان
  واقعا تکلیفشون با خودشون و‌مردم روشن نیست . میلیونها مردم به امید حذف آخوندها به خیابانها آمدند .یادتان هست حتما . مرتیکه عوضی نه تنها آنها را پشتیبانی نکرد بلکه از دوران طلایی امامشان یاد کرد . تاریخ از این به اصلاح اصلاح طلبان ( آسقاط طلبان ) به بدی یاد خواهد کرد .
  3
  4
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  فرق نداره .البته فرق داره اما ملت براشون ایفون۱۳مهمتره، یعنی تمام انرژی شون صرف این رقابتها شده ،گذشت اون قدیما ، این هنوز توی عصر انقلابات۵۷ نفس میکشه، نه عصرانقلابات تمام شد،الان مردم برعلیه خودشون انقلاب کردن،
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zavareh - رودسر، ایران
  بابا صحت خواب، برگ جلبک هم از تو مردک هشیارتره. این موضوع سالهاست نقل (بخوانید پشکل) هر مجلسی است. ساکت باش و برو خواب دوران طلایی (بخوانید سیاه) اون امام پلید هندی زاده ات را ببین.
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  آقاجان، دستت سالهاست برای مردم روشده! این چندسال آخر رو هم خفخون بگیر و بیشتر از این خودتو مضحکه نکن ملیجک!
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.