شدیدترین سیل در سئول در ۱۰۲ سال گذشته؛ ایستگاه قطار و اتوموبیل ها زیر آب رفتند - ویدیودر روز دوشنبه تا ۱۷۰ میلی متر باران در مناطق مرکزی کشور از جمله پایتخت باریده است. در منطقه دونجاک واقع در جنوب سئول نیز ۱۳۷ میلی‌متر بارندگی در ساعت ثبت شده است که بدترین بارندگی در دهه‌های اخیر محسوب می‌شود.

بارش شدید باران در روز دوشنبه شهر سئول، پایتخت کره جنوبی باعث جاری شدن سیل در ایستگاه‌های قطار و زیر آب رفتن خودروها، تخریب خیابان‌ها در اثر افتادن درختان و آب گرفتگی گسترده زمین‌های کشاورزی در اطراف شهر شد.

عکس‌ها و ویدئو‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شوند نیز خیابان‌های مملو از آب را نشان می‌دهند که باعث تعطیلی تمامی مراکز شهری و توقف خدمات سرویس‌های حمل و نقل عمومی شده است.

بارش شدید باران از شب گذشته آغاز شده و گزارش‌های محلی حاکی از قطع شدن برق در برخی از مناطق شهر است.

بنا بر اعلام خبرگزاری یونهاپ، در روز دوشنبه تا ۱۷۰ میلی متر باران در مناطق مرکزی کشور از جمله پایتخت باریده است.

در منطقه دونجاک واقع در جنوب سئول نیز ۱۳۷ میلی‌متر بارندگی در ساعت ثبت شده است که بدترین بارندگی در دهه‌های اخیر محسوب می‌شود.

گزارش‌ها همچنین حاکی از ارسال یک پیام عمومی در نیمه شب گذشته برای ساکنان سئول است که درباره احتمال رانش زمین هشدار می‌دهد.

اداره هواشناسی کره جنوبی، پیش‌تر درباره بارش شدید باران در سراسر سئول، شهر بندری اینچئون همچنین در استان‌های شمالی هشدار داده بود و به همین دلیل به کمک نیرو‌های امداد، ساکنان مناطق کم‌ارتفاع پیش از وقوع سیل تخلیه و به مناطق امن منتقل شده بودند.

این حادثه تلفات جانی در پی نداشته، اما خسارات مالی بسیاری برجای گذاشته است.
+39
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان
  این سیل در مره تلفات انسانی نداشت ولی سیلی که در خوکزاده داود بر اثر ریختن آب یک آفتابه راه انداخت چقدر تلفات داشت ؟
  4
  16
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.