فارین پالسی: کسی به واقع می داند ایران دست کیست؟!

 فارین پالسی: علی خامنه‌ای قدرت را به هیچ‌کس، حتی رئیس‌جمهورش، واگذار نمی‌کند.ابراهیم رئیسی پیش از این که در ماه می ۲۰۲۱ نامزدی ریاست جمهوری خود را اعلام کند به عنوان محبوب شخص علی خامنه ای، شناخته شده بود. یک ماه بعد، رئیسی صندلی ریاست جمهوری را بدون آنکه شایسته اش باشد و زحمت چندانی برایش بکشد تحویل گرفت. این روند به دقت توسط خامنه ای طراحی شده بود. میزان مشارکت رای دهندگان به پایین ترین سطح خود در طول تاریخ نظام جمهوری اسلامی رسید و این امر به وضوح نشان داد که رای دهندگان ایرانی این حقه را همانگونه که طراحی شده بود تشخیص دادند و فریب نخوردند. بنابراین، از همان ابتدا، نگرانی اصلی رئیسی افکار عمومی ایران نبود، بلکه حمایت مداوم خامنه ای بود.

رئیسی در طول اولین سال ریاست‌جمهوری اش همان سرباز وفاداری بود که خامنه‌ای در نظر داشت و ثبات مورد نظر شخص خامنه ای را بهم نزد. گاهی حلقه‌های طرفداران این دو مقام به هم نزدیک و اصطکاک داشتند اما و به طور کلی، رئیسی مایل بود که برابر همه انتقادات ظاهر شود . به عبارتی بلاگردان نظام باشد و همه شکست ها را به جان بپذیرد اما چنین چیزی به واقع خارج از کنترل او بود.

این شکست‌ها طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود، از نرخ تورم گرفته تا بن‌بست مذاکرات هسته‌ای و یا نارضایتی‌های عمومی مانند قانون حجاب اجباری برای زنان که در سال ۱۹۸۱ وضع شده بود. در همین حال، اولین سال ریاست رئیسی با روسیه با حمله روسیه به اوکراین و تشدید تنش های ایالات متحده با روسیه و چین همزمان بود. این آشفتگی ژئوپلیتیک به خامنه‌ای این باور را داد که به زودی چنگال تحریم‌های آمریکا بر روی ایران شکسته خواهد شد و او می‌تواند مسیر سیاست هایش را ادامه دهد . اگر هم چنین نشود ، باز هم شخص رئیسی را به عنوان قربانی زیر پای خود خواهد داشت. این واقعیت ساده و غم انگیز رئیس جمهور ایران است….
+107
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji0 - توکیو، ژاپن

  ایران بیچاره ما دست ضحاک عمامه بسر هست ! در افسانه ها ضحاک تنها دو مار یکی بر شانه راست و یکی بر شانه چپ داشت ولی این ضحاک مفعول تعداد بیشماری از افعی های فوق العاده خونخوار در تمامی وجناتش جا خوش کرده اند که خون مردم ایران رو مرتب مینوشند و سیری هم ندارند !! از افعی های خانوادگی و بیتش گرفته تا سرباران سپاه و افعی هایی بنام ائمه جماعات و روسای قوای سه گانه و طویله های فرمایشی خبرگان و تشخیص مصلحت و نمایندگان !!
  7
  91
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  تصمیمات را رهبر یا همان ولایت فقیه با کمک دولت موازی می‌گیرند. رئیس جمهور و وزیرانش فقط مجری این تصمیمات هستند. اگر به نتیجه نرسید، رئیس‌جمهور و دولتش مجرمند، اگر به نتیجه رسید، این رهبر است که باید از طرف ج.ا. ستوده شود! 🥴😖🥴
  6
  70
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  ارباب پوتین
  8
  66
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  khyar - اوپسالا، سوئد

  مشخصه که ایران بدست نخبگان میچرخه مثل دوران شاه دیکتاتوری بود که الان ایرانی وجود نداشت .
  86
  9
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  حکومت آخوندها جنایتمارترین بی عرضه ترین ازگل ترین حکومت در تاریخ ایران است و تنها چیزی که حکومت را سر پا نگه داشته دو چیز است یکی مخالفینش و دوم مخالفینش. حکومت آخوندی در بین کشور های قدرتمند مخالف ندارد. روسیه و چین ارباب هستند و میچاپند آمریکا و انگلیس و فرانسه با فروش اسلحه به عربها اقتصادشان را از ورشکستگی نجات می‌دهد آخوند موهبت الهی برایشان است. ایرانیان مخالف چه کسانی هستند. 1 گروه‌های قومی مثل گروه‌های کرد. صد برابر نفرت از آخوند نفرت از فارس را تبلیغ می‌کند و بیش از خامنه ای به کورش حمله می‌کند خودشان در اروپا حال می‌کنند و یک تلویزیون و یک جیب گشاد و یک بیست تایی افراد مسلح دارند. گروه‌های مجازی مزدور ترک اردوغان که باز به فارسها و آذری‌ها توهین می‌کنند و موجودیت آذری را کتمان می‌کنند و مزدوران رژیم 90 آنها را تشکیل می‌دهند. مجاهدین و گروه‌های چپ که تر زدند و با مزدوری روزانه برای صدام و آمریکا و عربستان والمان و جیبوتی و آنگولا آبروی سیاستمداری را بردند. تنها کسی که سیاستمدار و وطن دوست است رضا پهلوی است که حتی ده نفر طرفدار واقعی ندارد. یک مشت پیر و پاتان عقیده ای در فضای
  13
  38
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  یک مشت پیر و پاتال در فضای مجازی بجای فهم صحیح پیام رضا پهلوی احساس پیروزی بهشان دست داده و شروع کردند به توهین و فحش به همه مخالفان و همانند علی پرستان و عمر پرستان و رجوی پرستان شروع کردن به پهلوی پرستی که باعث فرار همه کسانی شد که به این پیام دلخوش شده بودند. در همین سایت خودمان می‌بینیم که مغز پوسیده این ها خود را محور عالم می‌بینند و به همه توهین می‌کنند. شما کجا دیده اید که رضا پهلوی حتی به شخص خامنه ای فحش ناموسی بدهد چه رسد به مخالفین خودش.مملکت ما نجات می یابد اگر ماهیت مردمی رضا پهلوی برای قشر فعال و جوان و کارآمد و روشنفکر مشخص شود.پیر و پاتالهای فحاش و انگل همانند ابی خواننده که مثل بختک اطراف رضا پهلوی و فرح پهلوی هستند بطریقی گورشان را گم کنند.
  16
  23
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  مهرداد2538 - تهران، ایران

  ایران دست بانک جهانی و اسرائیله.از اول انقلاب هم همین بوده.
  26
  2
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان
  اولین چرند فارین پالسی اشتباه است،ایذان طبق قرارداد ۱۹۰۷ دست اداره مستعمرات روس و بلاد فخیمه انگلستان است.
  4
  8
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.