واکنش مارتین فورد به شکست سجاد غریبی مقابل گوریل قزاق

مارتین فورد می‌گوید که پس از تحقیر شدن سجاد غریبی ملقب به هالک ایرانی در اولین مبارزه اش در داخل رینگ در مبارزه با گوریل قزاق، حس می‌کند توجیهش برای کنار کشیدن از مبارزه با ورزشکار فیک ایرانی درست بوده است.

چهار ماه پیش قرار بود مارتین فورد با سجاد غریبی مبارزه کند، اما پس از رویارویی این دو برای اولین بار در دبی، در ابتدا این مبارزه به تعویق افتاده و سپس به خاطر بیم از شرایط روانی هالک ایرانی، مارتین فورد از این مبارزه کنار کشید. فورد هنوز نتوانسته اولین مبارزه اش در رینگ را تجربه کند، اما هالک ایرانی چند شب پیش در دبی با تایتان قزاق روبرو شد و در حالی که حتی نتوانست یک مشت واقعی و موثر به سمت حریفش پرتاب کند، بار‌ها مورد ضربات مشت سهمگین حریف قرار گرفته و در تمام مدت دو دقیقه مبارزه در راند اول در حال فرار از او و پشت کردن به حریف خود بود.

در انتهای راند اول بود که این مبارزه توسط داور متوقف شد، پس از اینکه ضربه هوک راست حریف بالاخره سجاد غریبی را به زانو درآورده و دست‌های او را از طناب آویزان کرد. بعد از این مسابقه بود که سجاد غریبی از طرفداران خود و مردم ایران به خاطر نمایش مضحکش در داخل رینگ عذرخواهی کرده و مدعی شد علاوه بر مشکلات اقتصادی، تنها دو هفته تمرین داشته است اگر چه به وضوح مشخص بود که وی حتی توانایی مشت زدن ساده مانند یک فرد معمولی را نیز ندارد. پس از اینکه مشخص شد نگرانی مارتین فورد در مورد فیک بودن و ناآمادگی هالک ایرانی برای مبارزه در رینگ درست بوده است، ورزشکار و بازیگر بریتانیایی در پیامی نوشت که امیدوار است حریف سابقش کمکی که نیاز دارد را دریافت کند.

مارتین فورد در این باره نوشت: «می توانم سرم را بالا نگه دارم و با افتخار. تنها لازم است مبارزه را ببینید تا درک کنید که دقیقاً چرا من از مبارزه با او کنار کشیدم. امیدوارم کسانی که سعی داشتند این مبارزه انجام شود بعد از مسابقه نیز کنار او باشند و از او حمایت کنند. برای من، ترجیح می‌دهم کنار بکشم و خطر ترسو خطاب شدن را به جان بخرم تا این احتمال وجود داشته باشد که در صورت مبارزه مان همان اتفاقی بیفتد که برای این بچه رخ داد».

فورد در ادامه واکنش خود به شکست سجاد غریبی نوشته است: «هیچ راهی وجود ندارد که او می‌توانست برای این مبارزه آماده باشد و همه کسانی که در این ماجرا دست داشته اند باید از خود سوال کنند و مسئولیت عواقب اتفاقات و واکنش‌های بعدی را بپذیرند. این سرگرمی نیست، این اذیت و آزار و سوء استفاده از انسانی است که به وضوح دچار توهم شده». طرفداران ورزش‌های رزمی و بوکس در شبکه‌های اجتماعی بعد از دیدن نمایش شوکه کننده سجاد غریبی در مبارزه با گوریل قزاق، به این نکته اشاره کرده اند که در صورت مبارزه سجاد غریبی با مارتین فورد، اوضاع می‌توانست بسیار وخیم‌تر و تحقیرآمیزتر باشد، با توجه به اینکه فیزیک مارتین فورد بسیار حجیم‌تر از سجاد غریبی و گوریل قزاق بوده و قدرت بدنی و مهارت بالاتری در ورزش‌های رزمی داشته و سال هاست در این زمینه تمرین داشته است.

این در حالی است که گوریل قزاق دستکم ۳۰ کیلوگرم سبک‌تر و دستکم ۱۰ سانتیمتر نیز کوتاه‌تر از سجاد غریبی بود و در تمام طول راند اول مبارزه به حریف خود حمله می‌کرد و برای لحظه‌ای به او فرصت عرض اندام نداد. یکی از کاربران خطاب به مارتین فورد نوشته است: «احترام فراوان برای مارتین فورد به خاطر اینکه از مبارزه با هالک کنار کشید. تازه مبارزه هالک و گوریل را دیدم… اوه… شوکه کننده بود. درک نمی‌کنم چرا خودش را در چنین شرایطی قرار داد. برایش متاسفم که حس می‌کند باید چیزی را ثابت کند». دیگری نوشته است: «مارتین فورد به شکلی واقعی این پسر را نابود می‌کرد» و یکی دیگر نوشته است: «بسیار خوشحالم که با مارتین فورد مبارزه نکرد. مارتین فورد با یک ضربه او را می‌کشت».
+166
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  هالک سبز قهوه ای شد
  5
  116
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  مارتین فورد هم مثل همه ما تا روز دیدن سجاد واقعی تصور دیگری داشت ولی وقتی از نزدیک این ادم متوهم و پهلوان پنبه رو دید قید مبارزه باهاش رو زد چون میدونست که این بابا تو رینگ حرفی برایه گفتن نداره و در عرض چند دقیقه شتک میشه که همین هم شد البته درحدود ۴۰ ثانیه که اونهم همش درحال فرار بود.
  2
  82
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  دم سجاد گرم، دنیا را ریختی به هم، از گوریل ها هم پول خوبی گرفتی، برو سر زن و بچه پس از این!
  92
  9
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  آقای خاص - استرالیا، استرالیا

  ۹۹٪ ایرانیها (خودم هم شاملش میشم!) دچار توهمیم از نژاد برتر گرفته تا تاریخ کهن و هوش بالا و زیبایی و تمدن ۷ هزار ساله و کشور ۴ فصل و غیره و غیره. اما در واقع هممون سجاد غریبی هستیم تو این دنیا و بقیه ما را از چشم مارتین فورد میبینند. تا تو این توهمیم هیچ .....نمیشیم.
  21
  98
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان
  کسر شأن من است در این مورد چیزی بنویسم.فقط حرف آقای خاص راباید بنحو بهتری بنویسم:بخش مهمی از هموطنان ما(شایدهم خودم) چیزی هستند که میشود آنرا اصطلاح «خود زرنگ پنداران ساده دل»نامید.بهتر یا بدتر از سایر جوامع بودنش را نمیشود دقیق گفت.
  5
  22
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  mehrdaduk - لندن، انگلستان

  هالکمون پنبهاى هست سیاستمدارمون اخونده دکترامون همشون استاد دانشگاه هستن و . بیسوادن مهندسامون به قد یک کارگر هم سواد ندارن . همش بلوف و اسمهاى قلمبه سلمبه ولى پوشالى از اون بالا بگیر برو اون کارمند ساده . به جاى شیر روى پرچممون باید عکس موش بگذاریم . بهت بر نخوره بیدار شو ایرانى
  0
  25
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  امثال این هالک از دار و دسته ی لات های ایرانی هستند. بعلت هیکل گنده عربده می کشند ولی سمبه پرزور و حریف قوی که می بینند گریه میکنند. یاد دارم در یک تاکسی یک لات کلاه مخملی 150 کیلوئی به مسافر دیگری که ارمنی بود مرتبا فحاشی میکرد. ارمنی حد اکثر 50 کیلوئی فقط می گفت: نگذار صورتت را پرخون کنم. در چهارراه یوسف اباد که محل باشگاه ارامنه بود ارمنی خواست پیاده شود ولی لات راننده قبل او پیاده و درب عقب را باز و یقه ی نوجوان ارمنی را گرفت. فقط 20 ثانیه طول کشید که تمام پهنای صورت مردک لات غرق خون شد. مرد لات ناگهان با گریه فریاد برداشت: مسلمونا کجا هستین. بریزید این کافر من رو کشت. مردم ریختند و می خواستند جوان ارمنی را گوشمالی بدهند. من مداخله کرده و اصل ماوقع را گفتم. راننده ی لات و پرو در حالیکه برای من هم شاخ و شانه و خط و نشان می کشید سوار تاکسی بنز خودش شد و رفت!
  1
  27
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  فورد نشون داد که نباید آدمها رو از روی چهره و حرکات قضاوت کرد و قلب و عملکرد آدمها مهم هستش.
  3
  25
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  سجاد. قابل تحقیر بخاطر این فضاحت است . اما شایسته ترحم‌هم هست ، فقر خیلی بده ، هیکل گنده بی خاصیت . نه شغل داره ، نه مدرک تحصیلی ، نه عقل کافی ، بهش با این مشخصات زن هم نمی دهند ، ناچاره تحقیر بشه تا پول تو جیبی بگیره
  3
  18
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  اینا شکست نیست. باید صافی گذاشت تصفیه کرد شکست رو .کدوم شکست یه ملته، کدوم پیروزیش.
  0
  0
  یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.