قتل «ناموسی» زن جوان و مادر یک پسر ۵ ساله در گنبدکاووس توسط همسرش

ایران وایر : یک منبع مطلع از قتل زن جوانی به نام آنیتا خردمند متولد سال ۱۳۷۴ به دست شوهرش در شهر گنبدکاووس خبر داد.

به گفته این فرد مطلع آنیتا خردمند مادر یک پسر ۵ ساله است و از یک‌ماه قبل در پی اختلاف با همسرش به خانه پدری‌اش آمده بود.

این فرد آگاه درباره جزییات مرگ آنیتا خردمند می‌گوید: « آنیتا هشت سال قبل ازدواج کرد. همسرش به شدت بدبین و شکاک بود. هربار آنیتا از خانه بیرون می‌رفت با انواع تهمت‌ها و الفاظ رکیک او را مورد ضرب و شتم قرار می‌داد. نسبت‌های ناروا به او می‌داد و آنیتا هربار بعد از مدتی قهر و ماندن در خانه پدری خام حرف‌های شوهرش می‌شد و برمی‌گشت. در این ۸ سال خیلی رنج کشید آنقدر که گاهی می‌گفت وقتی قهر می‌کنم  و از خانه‌اش بیرون می‌روم اگر خواستم برگردم من را ببندید اما نگذارید.»

به گفته این فرد آگاه آنیتا خردمند یک ماه قبل برای جدایی از همسرش به صورت جدی اقدام کرده و با کمک وکیل مشغول انجام کارهای جدایی‌اش بود: « پدر آنیتا شدیدا حامی او بود. اصلا یکی از دلایل دشمنی همسرش با خانواده آنیتا این بود که همواره او را برای جدایی حمایت می‌کردند. شب ۳۱ تیرماه قرار بود همراه اعضای خانواده‌اش به مراسم عروسی یکی از نزدیکانش برود. لباس پوشید و آماده شد و گفت پسرش را به همسرش تحویل می‌دهد و خودش به مراسم خواهد آمد اما دیگر از او خبری نشد.»

بنا به گفته دو تن از شهروندان مطلع در گنبد متهم به قتل میکاییل. ر فردی متمول بوده و با همدستی برادر و دو تن از دوستانش آنیتا را ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و به قتل رسانده است.

منبع مطلعی که با ایران‌وایر گفتگوکرده است می‌گوید: « خانواده آنیتا گمان کردند دوباره با همسرش مصالحه کرده که به عروسی نرفته است اما وقتی دو روز گذشت و خبری از او نشد و به تلفن‌ها هم پاسخ ندادند به وکیلش اطلاع دادند و او هم اعلام مفقودی کرد. در نهایت در تاریخ ۶ مرداد از آگاهی آزادشهر برای شناسایی پیکری که در همان محل کشف شده بود به پزشکی قانونی فراخوانده شده و با توجه به آسیبی که به جسد رسیده بود از روی لباس‌های او آنیتا را شناسایی کردند.»

بنا بر اطلاعات رسیده به ایران وایر سه تن از افرادی که در این قتل مشارکت داشته‌اند در حال حاضر بازداشت هستند.
+81
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji0 - توکیو، ژاپن

  بازداشتیها آزاد میشن و شوهر قرمساقش رو هم بعد از مدتی آزاد میکنن و به وکیل و خانواده دخترک بیچاره التیماتوم میدن که پرونده بسته شده ، زیادی پافشاری کنین ، بعنوان تشویش اذهان عمومی و اخلال در امنیت و ارتباط و جاسوسی برای دشمن متخاصم دستگیر میشید !روش کار قضاوت در جمهوری زن ستیز اسلامی ! بیشرفهای ولد ابلیس .
  4
  79
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  گنبدی ها ترکمن هستند و واقعا زنان ترکمن در حد برده هستند و انقدر فشار روشون زیاده که خارج از قوم و قبلیه حق ندارند ازدواج کنند یا حتی به کسی فکر کنند. پسر عمو ها کلا مالک زنها هستند و زنها مثل برده توسط بزرگان فامیل تقسیم میشوند.
  6
  32
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::paksan - ایران، ایران::]. اگه تو اراجیف نوشتن با فاطی یا یه اخوند مسابقه بدی فکر کنم به وقت اضافی و پنالتی بکشه!. کجا زنای ترکمن برده حساب میشن؟ اصلا با ترکمنا رفت و امد داشتی؟. سال ۶۶ تو سربازی با ۳ نفر ترکمن اشنا شدم و بعده پایان خدمت ۵ باری دعوتم کردن و رفتم ترکمن صحرا رو گشتیم؍ عاشق صفا و صداقتشوم بودم؍ مراسم ازدواج مسابقه والیبال میذاشتن!. دختراشونم بیرون با تیپ ترکمن ولی خونه روسری رو مینداختن؍ خیلیاشون شیرین وزیبا بودن! مثل همه جای ایران خوب خانوادههای مذهبی هم بودن که جلو غریبه روسریشونو حفظ میکردن ولی هیچوقت احساس نکردم به قول توی «از آی کیو خلاص» برده باشن!. نکنه اخوندی که از یه جاییت روایت میکشی بیرون!؟
  8
  19
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji0 - توکیو، ژاپن
  [::paksan - ایران، ایران::]. هموطن گرامی ، من بواسطه کارم چند سال در گنبدکاووس زندگی کرده ام ، نزدیک به پنجاه درصد از ساکنان گنبد ترکمن و مابقی مهاجرانی از استان‌های مازندران و گلستان خصوصاً گرگان و استان‌های آذربایجان شرقی و شاهرود هستند ! در ضمن اسم فامیل این دخترک بیچاره یک نام خانوادگی ترکمنی نیست ! ولی همانطور که شما هم اشاره کردید ترکمن‌ها سُنی و بسیار متعصب هستند ، با غیر از ترکمن وصلت نمیکنند و زنها واقعاً برده وار زندگی میکنند و اغلب حق انتخاب برای همسر آینده شون رو ندارند و بقول شما پسرعموها از پدر دختر قدرتمندترند و اغلب اونها برای آینده دختر بخت برگشته تصمیم میگیرند !! البته ترکمن‌های مدرن هم هستند که خارج از این داستان‌ها و قوانین مسخره عشیره و قومی زندگی میکنند ولی اونها هم حق ازدواج با غیر ترکمن رو ندارند.
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.