خودکشی ستوان نیروی انتظامی به دلیل مشکلات معیشتی

تصویر منتشر شده از مرتضی نعمتوندکیهان لندن: مرتضی نعمتوند دقایقی قبل از خودکشی با انتشار چند استوری در صفحه اینستاگرام خود  علت خودکشی را مشکلات معیشتی و عدم حمایت نیروی انتظامی از پرسنل عنوان کرده است.

  - او یکی از خواسته‌هایی را که نتوانسته برآورده کند، خریدن یک جفت کفش اسکیت برای دختر خردسالش عنوان کرده بود.

یک ستوان کادر نیروی انتظامی شرق استان تهران روز گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی و ناتوانی در تأمین هزینه‌های زندگی خانواده‌اش دست به خودکشی زد و جان سپرد.

ستوان دوم مرتضی نعمتوند افسر ستاد پیشوا نیروی انتظامی شرق استان تهران روز دوشنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱ با استفاده از اسلحه خودکشی کرد و جان سپرد. او متأهل و دارای دو کودک خردسال بوده است.

بر اساس گزارش‌ها، مرتضی نعمتوند دقایقی قبل از خودکشی با انتشار چند استوری در صفحه اینستاگرام‌ خود  علت خودکشی را مشکلات معیشتی و عدم حمایت نیروی انتظامی از پرسنل عنوان کرده است.
بر اساس تصاویر استوری‌های این ستوان نیروی انتظامی که در اینستاگرام منتشر کرده وی پس از سال‌ها خدمت در نیروی انتظامی با حقوق ناچیز شش میلیون تومان که رقمی معادل نصف رقم خط فقر است قادر به برآورده کردن خواسته‌های طبیعی خانواده‌اش نبوده است.

او یکی از خواسته‌هایی را که نتوانسته برآورده کند، خریدن یک جفت کفش اسکیت برای دختر خردسالش عنوان کرده بود.

او همچنین با اشاره به فساد اقتصادی و اداری در مراتب بالای نیروی انتظامی، نوشته پس از ۲۰ سال خدمت در نیروی انتظامی حتی یک خانه نداشته و همچنان مستأجر بوده و دو سه ماه دیگر قرارداد خانه‌اش هم تمام شده و خانه‌‌به‌دوش است.

او در یکی از استوری‌ها تصویری از نشانه جراحی بر کمرش را منتشر کرده و نوشته بود که در طول دو دهه خدمت در نیروی انتظامی مجروح شده بطوری که سه مهره کمرش شکسته، به واریس در پای راست و مشکل در مینیسک زانوی پای چپ و بیماری روحی دچار شده و حتی با وجود این بیماری‌ها که برابر با معلولیت ۵۰ درصد ارزیابی می‌شود هیچ حمایتی از سوی نیروی انتظامی دریافت نکرده است.

همچنین گزارش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده مبنی بر اینکه همسر مرتضی نعمتوند وقتی از تصمیم همسرش برای خودکشی آگاه می‌شود به همراه دو دختر خردسالش به محل کار همسرش می‌رود و تلاش می‌کند طی گفتگو با سرهنگ جزایری جانشین فرماندهی ستاد پیشوا از جان همسرش مخافظت کند و از فرمانده این ستاد بخواهد به همسرش کمک کنند اما سرهنگ جزایری او را از اتاق بیرون کرده است.

این گزارش می‌افزاید که مرتضی نعمتوند به دلیل داشتن سطح ۳ سلامت، معاف از حمل سلاح بوده اما نیروی انتظامی بدون توجه به گزارش سلامت او را مسلح کرده و پس از مراجعه همسرش به نیروی انتظامی، او که در ستاد حضور داشته می‌خواسته به اتاق فرمانده ستاد برود اما از ورود او جلوگیری و همسرش از اتاق فرمانده اخراج شده و همین موضوع سبب خشم بیشتر مرتضی نعمتوند شده و او در مقابل چشم همسر و فرزندانش با اسلحه خودکشی کرده و جان باخته است.

فریبرز کرمی زند سروان پیشین نیروی انتظامی و از فعالان مخالف جمهوری اسلامی در پست اینستاگرامی با انتشار خبر خودکشی ستوان دوم مرتضی نعمتوند نوشته که «رژیم با پنهان کردن آمار خودکشی در نیروهای مسلح سعی در پنهان کردن وضعیت بد آنان به مانند سایر مردم جامعه دارد اما ما باید بدانیم این درد مشترک جدا جدا درمان نمی‌شود و بایستی در کنار هم رژیم فاسد را سرنگون کنیم!»

فریبرز کرمی زند همچنین خطاب به همکاران سابق خود نوشته که «پرسنل نیروهای مسلح، به سمت مردم بیائید و در کنارشان قرار بگیرید، هرطور که می‌توانید!»
+94
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  خدا رحکت‌کند شاه را . هیچ وقت لباس پلیس بتن نکرد . چون‌میگفت تا زمانیکه مطمئن نشوم اینها بخاطر فقر و قدرتی که در دست دارند مردم را تلکه دیگر نمیکنند این لباس را نمی پوشم‌در صورتیکه هر کجا میرفت لباس همان نیرو را بتن می‌کرد . روحش شاد و میگفت باید سیر باشند که رشوه نگیرند در صورتیکه من خودم‌مجبثر ‌شدم ۵۰۰ هزار تومان به یک افسر در تهران بدهم که‌کارم را راه‌بیاندازد‌و باور کنید دست و پایم را می لیسید و تشکر میکرد‌. درست است که‌اینها بعضی‌هایشان نیروی سرکوب اخوند بیشرف هستند اما‌واقعا اکثرا در فقر هستند . ‌
  9
  72
  ‌چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اینجاست که باید گفت فرمانده. فرمانده در مانده. فرمانده عقب مانده بفرما بگیر. البته اینجا را
  5
  84
  ‌چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  روانت شاد ای ایرانی با اصالت که ننگ نظام حاکم را تحمل نکردی و جان باختی. ای کاش ۲ تا آخوند را هم پیش از خود راحت میکردی.
  5
  66
  ‌چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  بجای این ستوان بودم اول خامنه ای را از بین میبردم اگر خامنه ای نشود رئیسی و اگر او هم نشود یکی از مسئولین نظام را میکشتم بعدا" خودم را میکشتم !
  3
  55
  ‌چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  سارا فردوس - منچستر ، انگلستان

  حیف از این جوون. خیلی ناراحت کننده س. خدا رحمتش کنه. ای خامنه ای ، امیدوارم قبل از مرگت، مرگ تک تک ه عزیز هات رو ببینی و بعدش بمیری. البته اگه خون آشام ها عزیز داشته باشن.
  3
  40
  ‌چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  janbaz - تهران، ایران

  20 سال در نیروی انتظامی خدمت و هر کاری دلش خواست کرده (عمر بی خاصییت همراه با مرگ بی خاصییت )حداقل باید چند تا از اون حـ... های ولایتی رو که خودش میشناخت میکشت و با مرگش افتخار می آفرید ادم ضعیف و ترسو و مرده بی خاصییتی همچون این آدم قابل احترام نیست . ضمن این که از اون بچه های خرد سال که وابسته به پدر هستند اجازه خود کشی گرفت ؟ اینجور که وضع بچه ها رو بدتر کرد . و مسلما گرگان و لاشخوران نیرو انتظامی دست از همسرش بر نخواهند داشت و تا به یک فاحشه صیغه ایی تبدیلش نکنن کوتاه نمیان . وانگهی اگر حداقل چند لاشخور ولایتی را با خودش کشته بود مرگش برای هموطنان و همسر و فرزندش بهتر قابل درک بود و بچه هاش بهش افتخار میکردن .آخه مردک ضعیف و ترسو تو که اسلحه داشتی موقعییت هم داشتی حداقل چند تا از این آشغالهای تند رو و اتش به اختیار و.....
  2
  26
  ‌پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  اگر مرد بودی تو اون کلت ۱۵ تا گلوله بود با این ۱۴ راس آخوند میکشتی و بعد خودت را
  1
  18
  ‌پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.