بخشی از مصاحبه وحید اشتری: کل ساختار کشور بسیج شده است که آقای قالیباف را حفظ کند

وحید اشتری در مصاحبه با اعتماد آنلاین: وقتی فایل صوتی فرمانده سپاه و معاون سپاه بیرون می‌آید که در حال صحبت در مورد گم شدن هشت هزار میلیارد پول هستند- این دیگر مساله‌ای نیست که شما بگویید رسانه‌های بیگانه و بی‌بی‌سی و من‌وتو و عدالت‌خواران می‌گویند- یک فایل صوتی بیرون می‌آید و در جامعه پخش می‌شود که فرمانده سپاه و معاونش دارند در مورد هشت هزار میلیارد پولی که در دوره ایشان گم شده است حرف می‌زنند و بعد هم طرف مقابل می‌گوید که سندسازی کرده است. آورده است جلوی مسجد که از من امضا بگیرد و من امضا نکرده‌ام.

وضعیت این‌گونه است. ایشان بروند از چه کسی شکایت کنند؟ چه چیزی را می‌خواهند تکذیب کنند؟ یک زمانی وحید اشتری توییت می‌کند می‌گویند این عدالت‌خواران بدون سند یک چیزی گفته‌اند. [اما] اینجا دیگر فرمانده سپاه در یک جلسه و محفلی با یکدیگر در مورد چند هزار میلیارد پولی که در زمان ایشان گم شده صحبت می‌کنند و هلدینگ یاس فقط یکی از پرونده‌های آقای قالیباف است. یکی دوتا نیستند. دیگر شما می‌خواهید به مردم چه توضیحی بدهید و می‌خواهید گردن چه کسی بیندازید؟ استکبار جهانی، نفوذ، لیبرال‌ها؟ خیال‌تان راحت نه آقای قالیباف خدمت شما می‌رسد نه با ما مناظره می‌کند و نه به جایی جواب می‌دهد و نه از جایی عذرخواهی می‌کند؛ هیچ، در حال زندگی است و الحمدالله نهادهای امنیتی و بقیه همگی سفت ایستاده‌اند تا ایشان را در رأس کشور نگه دارند. و نه ایشان هیچ‌وقت ردصلاحیت می‌شوند. هیچ اتفاقی نمی‌افتد... فقط هر بار که این مسائل رسانه‌ای می‌شود اطرافیان یک پروپاگاندایی درست می‌کنند که نمی‌دانم نهادهای امنیتی هستند و.... معلوم نیست کدام نهاد امنیتی در کشور است که بخواهد آقای قالیباف را بدنام کند؟ به این دلیل که نهادهای امنیتی اگر دنبال بدنام کردن کسی بودند که طرف نمی‌رود در رأس مجلس بنشیند. هزار جور استعلام می‌گیرند. آقای تفرشی رفیقِ عدالت‌خواه ما رد صلاحیت می‌شود آن وقت ایشان با این همه پرونده و هشت هزار میلیارد فقط هلدینگ یاس و املاک نجومی و غیره هیچ‌وقت رد صلاحیت نمی‌شوند و نه اصلاً نیازی می‌بینند که با مردم حرف بزنند. ساختار انتخاباتی به گونه‌ای است که آقای قالیباف خیلی نیازی به رأی ندارد. یک بخشی لیست می‌شوند و شب انتخابات داده می‌شود و ۲۰ درصد هم مشارکت وجود داشته باشد ایشان وارد مجلس می‌شود و در رأس امور می‌نشیند.
زمانی که مردمی وجود دارند و در کشورهای دنیا سوالی به وجود می‌آید، لازم است اگر در جایی ابهامی وجود دارد با مردم حرف زده شود چراکه برای دوره بعد رأی مردم را لازم دارید. این افراد نیاز به رأی و انتخابات ندارند و نیازی به هیچ چیز ندارند. از این جهت شما می‌بینید نه توضیحی برای مردم وجود دارد نه بازخواستی وجود دارد؛ محاکمه نه ولی یک نفر یک تشری بزند که در این فشاری که مردم را قرار داده‌اید و این وضعیت نان و آرد است، حداقل برای اینکه آمادگی روانی داشته باشند به دلیل این جراحی‌هایی که چند وقت یک بار بر مردم انجام می‌دهید، دو ماه مانده به جراحی را مراعات کنید؛ مثلاً دو ماه مانده به جراحی مراعات کنید، سفرهای خارجی خانواده را کنسل کنید و در ماه رمضان بی‌خیال سیسمونی شوید و از همین خیابان بهار بخرید. در این حد هم مراعات مردم را نمی‌کنند. چون پاسخگویی و محاکمه‌ای وجود ندارد. آقای قالیباف در تمام عمر خودش یک دادگاه رفته است به این دلیل که جناح مقابل می‌رود؟ مثلاً آقای کرباسچی در ماجرای شهرداری تهران بالاخره می‌رود و همه جا پخش زنده می‌شود و آقای اژه‌ای آن بالا نشسته است. یکی دعای کمیل می‌خواند و یکی دیگر می‌گوید نخوان ما خودمان این چیزها را حفظ هستیم و به همه آموزش می‌دهیم.
این همه اتهام در مورد آقای قالیباف مطرح شده است، قائم‌مقام و رئیس سازمان املاکش بازداشت شده است. شما یک مرتبه دیدید که ایشان به یک دادگاهی به عنوان متهم برود و پاسخگو باشد؟ یعنی یک شخصی از ایشان شکایتی کرده باشد. املاک نجومی که رخ می‌دهد دادستان کل کشور به گفت‌وگوی ویژه خبری می‌آید و دو ساعت و نیم در دفاع از آقای قالیباف با مردم حرف می‌زند. دادستان کشور که باید در تخلف مدعی‌العموم باشد، باید بیاید و بگوید این تخلف را که بروز کرده و در رسانه‌ها مطرح شده حتماً پیگیری می‌کنیم و مستندات این موضوع را می‌خواهیم و شوخی نداریم و اگر مقامی تخلف کند و... این کار را نمی‌کند. آن خبرنگاری را که این موضوع را رسانه‌ای کرده است می‌گیرند و چند ماه به انفرادی می‌اندازند. خبرنگاری را که گزارش سازمان بازرسی کشور را منتشر کرده است به انفرادی می‌اندازند و دادستان کل از آقای قالیباف حمایت می‌کند. کل ساختار کشور بسیج شده است که آقای قالیباف را حفظ کند. یک آدمی با این همه پشت‌گرمی فکر می‌کنید می‌آید اعتمادآنلاین که با شما گفت‌وگو کند، پاسخی بدهد؟
+106
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.