صدا و سیما از حمله سایبری به متروی تل آویو خبر داد/ فقط مشکل اینجاست که تل آویو اصلا مترو ندارد

تل آویوخبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی ۱۳ تیرماه به نقل از منابع جریان «مقاومت» در عراق گزارش داد در حمله سایبری گسترده به مترو تل‌آویو مانیتور‌های کنترلی و سرور‌های مترو و سیستم‌ عامل‌ و نرم‌افزارهای آن از کار افتاده است!

در این گزارش آمده «این چندمین بار است که وبگاه‌ها و سامانه‌های رژیم صهیونیستی از مبداء عراق هدف حمله سایبری قرار می‌گیرند.»

این خبر را تقریباً اغلب خبرگزاری‌ها و رسانه‌های داخل ایران منتشر کردند و البته خیلی زود به سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد زیرا شهر تل‌آویو اصلاً مترو ندارد و پروژه ساخت آن هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد.
بسیاری کاربران نوشته‌اند انتشار اخبار جعلی از سوی رسانه‌های حکومتی و رسانه‌های وابسته به حزب‌الله و حشدالشعبی در مورد ضربات ایذایی و سایبری به اسرائیل پوششی برای ضرباتی است که جمهوری اسلامی دائم در ابعاد مختلف از اسرائیل دریافت می‌کند و ممکن است طرفداران اندک آنها را که هنوز ممکن است به آنها باور داشته باشند و  البته بی‌خبر نیز از واقعیات باشند، مجاب کند که رژیم ایران و «محور مقاومت» اقداماتی علیه «دشمن» انجام می‌دهند! بدون آنکه بدانند این «خبر»ها همگی «فیک» و دروغ و تخیلی است!

در این میان امثال «تسنیم» و «فارس» و سایر خبرگزاری‌ها و رسانه‌هایی که در عمل ارگان‌های حکومت به شمار می‌روند نیز این دروغ مضحک را پوشش دادند. آنها بدون اینکه تحقیق کنند و یا مطلع باشند که تل‌آویو مترو ندارد، همگی مثل موارد دیگر که از دست هم کپی می‌کنند و رج می‌زنند، اقدام به کپی و انتشار این دروغ کردند.

هرچند «فیک نیوز» و موج‌سازی‌های خبری بخشی از ابزار نهادهای اطلاعاتی برای «جنگ روانی» است اما اخبار بی‌سر و ته نظیر آنچه منابع حکومتی درباره حمله سایبری به مترو تل‌آویو منتشر کردند در آن چارچوب قرار نمی‌گیرد بلکه بیش از پیش از اعتبار آنها می‌کاهد. به ویژه آنکه کپی‌ و انتشار این خبر دروغ و مضحک در شرایطی روی داده که علی خامنه‌ای از رسانه‌های داخلی خواسته تا به «جهاد تبیین» بپردازند! به این معنی که درباره «دشمن» روشنگری کرده و مردم را «آگاه» کنند! اما همه می‌دانند که با «دروغ» نمی‌توان روشنگری کرد مگر اینکه «تبیین» از نوع «جهادی» و تبلیغات توخالی جمهوری اسلامی باشد!
+140
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  Ahmad1345 - گوتنبرگ، سوئد

  به یاد دارم وقتی که ۱۷ -۱۸ سال سن داشتم یک مامور کمیته جلوی من را گرفت و کیفم را گشت. یک کتاب پیدا کرد که کتاب درسی نبود. کتاب در مورد جنگ جهانی دوم بود. ولی شکل و شمایل کتاب کمی "چپ" میزد ! مردک بیسواد گفت: "این کتاب کمونیستی است!" گفتم این کتاب در مورد جنگ جهانی دوم است, کتاب هم از وزارت ارشاد تایید شده. گفت: "تایید شده باشد, این همه کتاب هست تو چرا این را خریدی؟" با عقل جوانی از این همه خریت حیرت کرده بودم! گفتم این کتاب در کتاب فروشی هست, ممنوع که نیست! گفت: "باشد تو چرا خریدی؟" آخر با پاره کردن کتاب راضی شد. بی سوادی اصلی ترین سلاح جمهوری ملاها بوده و هست .
  1
  49
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  مترو تل آویو قرار است سال ۲۰۲۵ شروع بکار کنه . دروغ چرا ؟ شاید برای آن سال رزرو کرده. ولی الان سایتش بازه.
  4
  29
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۰
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  ای که خاک بر سر این حکومت مرتجع و دروغگو و تمام حامیانش!
  3
  36
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۲
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن
  اسرائیل مترو نداره ، صدا و سیما آبرو و شرف .
  2
  17
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  حالا دیگر مته به خشخاش نگذارید. دفعه دیگر حمله به یک شهر می‌‌کنند که مترو داشته باشد. در حقیقت کارشان درست است. جلو جلو حمله کردند به شهری که در آینده مترو خواهد داشت. کجا این اشتباه است.؟ زرنگ هستند دیگر.کار‌ها را جلو جلو انجام می‌‌دهند.
  2
  14
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.