سعیدزیباکلام نوشت؛ آقا،آقای مسئول، آقای حزب‌اللهی. بفهم...

به گزارش دیده بان ایران؛ سعید زیباکلام، فعال سیاسی نزدیک به جریان عدالت خواه با انتشار یادداشتی  درباره اجتماع دختر و پسر‌های اسکیت‌سوار نوجوان در شیراز و حواشی آن نوشت:

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ سعیدزیباکلام نوشت؛ آقا، آقا، آقای مسئول، آقای حزب‌اللهی. بفهم... عده‌ای در این جامعه هستند که به حجاب مطلقا ایمان ندارند... قبول ندارند... باید چه کنند؟ از نوجوان ۱۵ ساله‌ای که در اتمسفری غیردینی بزرگ شده چه انتظاری دارید؟ از دختر نوجوانی که به هیچ وجه به ضرورت حجاب نرسیده چه انتظاری دارید؟ از نظر شما حجاب معروف است، حجاب لازم است، حجاب واجب است... این نظر شماست... با نسلی مواجهید که این حرف‌ها را قبول ندارد... می‌فهمید؟ قبول ندارد... جان من بی‌خیال‌... وا بدهید...

وقتی از محجبه‌هایش خیری ندیده، اخلاقی ندیده، نوری ندیده، دلسوزی ندیده، چرا باید متمایل به حجاب شود؟ از کودکی فقط گزاره‌وار در مدارس در گوشش خوانده‌اند: خواهرم حجابت... برادرم نگاهت... حجاب مصونیت است نه محدودیت... حجاب خوب است، بدحجابی بد است... از او چه انتظاری دارید؟

بنابرگزارش دیده بان ایران؛ سعید زیباکلام نوشت: وقتی چنین صحنه‌های به قول خودتان هنجارشکنی را می‌بینید، نروید عوامل برنامه را بازداشت کنید. به خودتان، روش و منش و مرام و سلوکتان شک کنید...

از کدام مرام و منش صحبت می‌کنم؟ از مرامی که دین را ابزار قدرت کرد. روحانیت را تبدیل به صنفی حکومتی و مخنث کرد. تمام ارزش‌ها را به حکومت و رأس آن تقلیل داد. دین را از معنا تهی کرد و به نام دین تا توانست چاپید.

به اسم حکومت دینی بدترین ظلم‌ها و نامردمی‌ها را مرتکب شد. هر جا مسئولین فاجعه به بار آوردند، عده‌ای روحانی دویدند برای توجیه (ماجرای سیسمونی گیت).

سرود سلام فرمانده را ساخت و امام زمان را ابزارِ ابرازِ ارادت به رأس حکومت کرد. حق بی‌گناهان را پایمال کرد (مثل بسیاری از دوستانم که بدلیل پیگیری حقوق مردم ساعت‌ها در انفرادی افتادند). مردم را بدلیل اعتراض کف خیابان به گلوله بست.

فعالین و نخبگان و دلسوزان این مرز و بوم را از کشور فراری داد (لیست بلندبالایی دارد). هر کثافتی را به نام دین مرتکب شد... حالا انتظار دارد نسلی که تمام این اتفاقات را لمس کرده یا بواسطه خانواده‌اش در اتمسفرش زندگی کرده، دیندار شود.

اگر نسل جدید به دین اقبالی ندارند و در برابر تمام انگاره‌های دینی گارد دارند، قطعا بدلیل عملکرد جمهوری اسلامی در ۴۰ سال اخیر است.

من به عنوان فردی دین‌مدار و اسلام‌پناه که از زوال ارزش‌های دینی در جامعه دلش به درد آمده و اشکش جاری شده، شاکی شما هستم.

ما فراموش نمی‌کنیم چگونه با قدسیت‌بخشی به همه چیز، از جامعه دین‌زدایی کردید...

فراموش نمی‌کنیم چگونه نوجوانان و جوانان را از دین فراری دادید و تهمتی شدید بر پیشانی دین در طول تاریخ. اما ما به عدل خدا ایمان داریم... بترسید از روز جدایی‌... بترسید! یوم‌الحسره نزدیک است... امثال من از امثال شما نخواهیم گذشت...

*سعید زیباکلام، فعال اصولگرا
+119
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  این اقای زیبا کلام خیال می کند که دین اسلام یک چیز الهی و مقدس است و بغیر از ان چیزی است که آخوندهای مفتخور و فاسد به مردم نشان می دهند . ایشون بهتر است که یک نگاهی دوباره به این دین بیا ندارد و ببیند که واقعیت اسلام همین بوده و هست و اما آخوندها با دروغ و جعلیات آنرا چیز دیگری به مردم نشان می دادند.
  5
  31
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۶
  ۴۴
  کو حق - ولینتون، نیوزلند

  حرفات درسته و قبول ولی تکلیف خودتم معلوم نیست عمو
  2
  23
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۱
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان
  این دلغک السلام از شرت خودش نیتریه که فرا توسط ملت کراوات بشه نه
  1
  6
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  آخوند درس اسلامی خونده است و بهتر از زیباکلام از اسلام میداند! اما چرا با اسلام مخالف هستیم؟ چون با آزادی در تضاد است! با مردمسالاری در تضاد است! با حقوق بشر در تضاد است! مروج تروریسم و اندیشه کشی و اختناق است! مبتنی بر مفاهیم غلط و باطل همچون توحید و معاد و نبوت است! عامل فقر فرهنگی و علمی و مادی است! خردگرایی یعنی اصالت عقل را پذیرفتن. یعنی هر آنچه با عقلانیت در تضاد است را نپذیرفتن و قبول کردن مفاهیم و معانی تنها در صورتی که بتوانند از فیلتر عقلانیت با موفقیت عبور کنند. خردگرایی در مقابل دین خویی و ایمان تعریف میشود. خردگرایان همیشه حاضر هستند تا عقاید گذشته خود را کنار بگذارند و عقاید جدیدی را قبول کنند. مطالعه مختصری اما منصفانه از تاریخ اسلام در ایران به خوبی نشان میدهد که اسلام جز نکبت و تباهی چیزی به بار نیاورده است. اسلام مکتبیست که پیاده شدن آن و حتی قسمتهای اندکی از آن هر اجتماع را به سرعت به سوی استبداد و خردستیزی و نابودی و فقر مادی و معنوی میبرد!!
  0
  18
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.