تیراندازی در جشن سالروز استقلال آمریکا در شیکاگو ۶ کشته و ۲۴ زخمی بر جای گذاشت

العربیه: رسانه‌های ایالات متحده گزارش کردند که در حادثه تیراندازی به سوی شرکت‌کنندگان در جشن سالروز استقلال آمریکا در حومه شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی دست‌کم 6 نفر کشته و 24 نفر دیگر زخمی شدند.

بنا به این گزارش‌ها نیروهای پلیس دوشنبه 13 تیر در پی حادثه تیراندازی به سوی مردمی که به مناسبت 4 ژوئیه سالروز استقلال آمریکا در خیابان‌های حومه شهر شیکاگو در حال راهپیمایی بودند، وارد عمل شده و همزمان جستجو و تحقیقات خود را آغاز کردند.

به گفته روزنامه «شیکاگو سان - تایمز» این راهپیمایی از ساعت 10 به وقت محلی آغاز شد اما ده دقیقه بعد به طور ناگهانی در اثر تیراندازی متوقف شد.

در پی تیراندازی در منطقه هایلند پارک صدها نفر از شرکت‌کنندگان مراسم گرامیداشت سالروز استقلال با کمک پلیس در حالی از محل حادثه دور می‌شدند که لباس تعدادی از آنها به خون آغشته بود.

خبرنگار نشریه «شیکاگو سان - تایمز» دست‌کم 3 جسد غرق در خون پوشیده شده در محل حادثه را مشاهده کرده است.

پلیس شیکاگو ضمن اعلام یافتن سلاح به‌کار رفته در این حمله تاکید کرد که تلاش‌ نیروهای پلیس منطقه هایلند پارک برای دستگیری عامل این تیراندازی همچنان ادامه دارد.

شایان ذکر است که ایالات متحده به‌طور مکرر شاهد حوادث خشونت‌بار و تیراندازی در مدارس، رستوران‌ها و خیابان‌ها بوده که به کشته شدن دهها نفر از بی‌گناهان می‌انجامد، اما طی سال جاری این قبیل حوادث تیراندازی به‌طور چشمگیری افزایش یافته است.
+1
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.