شایان مصلح: بخاطر انتقاد از ججاب ۱۵۰ میلیون تومان جریمه شدم

شایان مصلحدویچه وله: شایان مصلح در گفتگویی تصویری که از او منتشر شده، از علت جریمه سنگین مالی‌اش در دوران حضور در تیم سپاهان گفته است. او به خاطر واکنش به صحبت‌های یکی از مقامات شهر اصفهان درباره حجاب زنان جریمه شده است.
شایان مصلحدر گفتگویی که سایت «آنتن» با شایان مصلح انجام داده، این بازیکن فعلی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان و پیشین سپاهان اصفهان دلیل جریمه ۱۵۰ میلیون تومانی‌اش در دوران حضورش در اصفهان را به واکنشش نسبت به صحبت یکی از مقامات سیاسی این شهر عنوان کرده است.

او در این گفتگو می‌گوید: «حرف‌هایی که می‌زنم سیاسی نیست و بیشتر اجتماعی است. یکی از مسئولین بالا رده اصفهان صحبتی کرده بود مبنی بر اینکه باید جامعه را برای بد حجاب‌ها ناامن کنیم. من هم در کانال تلگرامم از نظر اجتماعی و عقیدتی جوابیه‌ای خطاب به او نوشتم و گفتم امیرالمومنین می‌گوید اگر خلخال از پای زن یهودی دربیاورند مرد مسلمان حق دارد دق کند، بعد شما می‌گویید جامعه را برای دختر مسلمانی که حجاب ندارد یا بد حجاب است باید ناامن کرد؟ و پرسیدم اسلام شما چه مدلی است؟»
شایان مصلحاو ادامه داد: «دو ساعت از انتشار این مطلب نگذشته بود که به من زنگ زدند و گفتند فردا ساعت ۱۱ در جلسه کمیته انضباطی باشگاه سپاهان حاضر باش... اگرچه این جلسه محاکمه من بود اما من آنها را محاکمه کردم و پرسیدم هیچکدام از شما در خانواده‌تان دخترخاله، دختردایی یا خواهرزاده بدحجاب ندارید؟ همه گفتند داریم و من هم گفتم خیلی خوب، من از فردا جامعه را برای آنها ناامن می‌کنم. اسید به دستم می‌گیرم و می‌گویم یا حجابت را درست کن یا اسید رویت می‌ریزم. آیا چنین چیزی درست است؟ گفتند نه! گفتم خب من هم همین را می‌گویم.»

ماجرای جریمه مصلح به دو سال پیش مربوط می‌شود و او حالا برای اولین بار آن را علنی کرده است. او در مصاحبه اخیر با بیان این که "اعضای جلسه قانع شدند که حرف من درست است" می‌گویند که به او توصیه کرده‌اند که "بی‌خیال شو و به فوتبالت برس. من هم گفتم چشم و آن جلسه تمام شد اما بعد دیدم که ۱۵۰ میلیون تومان جریمه شدم. من اول فکر کردم ۱۵ میلیون تومان است و گفتم بخاطر مسئله اجتماعی و اعتقادی‌ام جریمه شدم اما بعد دیدم نه ۱۵۰میلیون است. البته بعدا مبلغی از این جریمه کم شد اما به هر حال به من گفتند سکوت کن و این موضوع را در جایی نگو."
+6
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.