حرف‌های جنجالی عزیز خادم: من را عزل کردند چون دزد نیستم+ ویدیو

دویچه وله: شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در گفتگویی تلویزیونی ضمن غیرقانونی دانستن موضوع برکناری‌اش از سمت خود، اعضای هیات رئیسه فدراسیون را به «خیانت به فوتبال ملی» متهم کرد.

شهاب‌الدین عزیزی خادم چندی قبل، پس از حواشی بسیار و با رای قاطع اعضای هیات رئیسه، از ریاست فدراسیون فوتبال ایران عزل شد. او اما شب گذشته (۱۳ تیر) با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی با غیرقانونی دانستن موضوع عزل خود، انتقادات تندی را متوجه اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال کرد و خواستار محاکمه آنها شد.
عزیزى خادم: من را عزل کردند چون دزد نیستمعزیزی خادم در این گفتگو با اشاره به اینکه برای نخستین‌بار است که در خصوص مباحثی که منجر به عزل او از سمتش شد صحبت می‌کند، گفت: «پیش از این در فضاهای دیگری در خصوص ظلمی که به فوتبال ملی و مردم شد صحبت کرده‌ام اما وقتی از ابهامات حرف می‌زنیم این مسئله بزرگی است.»

او سپس با اشاره‌ای مبهم به یک "سازمان رسانه‌ای" که "تخریب می‌کند" و "خصمی خانگی" که "فوتبال را بر باد می‌دهد" افزود که «وقتی از جا‌های مختلف یک یا دو کارشناس به فوتبال ورود می‌کنند و اعضایی که در فدراسیون فوتبال هستند با خیانت‌شان همراهی می‌کنند. خیانت یعنی چه؟ خیانت همین وضعیت موجود فوتبال ماست.»

خادم در صحبت‌هایی طعنه‌آمیز خطاب به اعضای هیات رئیسه فدراسیون گفت که تک‌تک این افراد باید محاکمه شوند: «جا دارد از‌ مجمع فدراسیون فوتبال تشکر ویژه کنم؛ از هیات رئیسه‌ای که به فوتبال ملی خیانت کرد و من در مصاحبه اخیرم گفتم باید تک تک این‌ها را محاکمه کنند.»

او سپس عزلش در روز ۲۸ بهمن را دوباره غیرقاونی توصیف کرد و گفت که در جلسه «با یک عزل غیرقانونی، غیر مستدل و بی‌سابقه که تنها روی یک برگه ۴A نوشته بودند فلانی از سمتش عزل شد، این کار غیرقانونی را انجام دادند آن هم در حالی که تا روز آخر همگی‌شان به به و چه چه می‌زدند که این بهترین فدراسیون دنیاست.»

رئیس عزل شده فدراسیون فوتبال، در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص پرونده او در کمیته اخلاق فدراسیون گفت: «در هر جای دنیا سریع‌ترین صعود به جام جهانی اتفاق می‌افتاد آن را جزو رویدادهای تقویم محسوب می‌کردند اما آنها نه تنها عزل غیرقانونی انجام دادند که پرونده را به کمیته اخلاق فرستادند؛ کل اعضای هیات رئیسه این کار را کردند یعنی هر هشت نفرشان، حالا یکی با حسادت، یکی با خیانت، یکی با ترس و یکی با مشکل‌دار بودنش.

من هم شکایت از همین افراد را به کمیته اخلاق بردم اما چرا رسیدگی نکردند؟ چون تحت فشار بودند و رسما به من گفتند که تحت فشاریم»

او ادامه داد: «یکی از موضوعات مطروحه در کمیته اخلاق مربوط به پرداخت ۱۰ میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس بوده است. آقای سجادی وزیر ورزش را بیاورید تا بدانید این بار اول نبوده و همیشه این مسیر انجام می‌شود چون دولت نمی‌تواند به ورزش قهرمانی کمک کند و معمولا در مجاری فدراسیون به این‌ها کمک می‌شود.»

خادم در ادامه گفت که هنوز هم نمی‌داند به چه دلیلی عزل شده است، چرا که به گفته خودش در دوره او" یکی از شفاف‌ترین، سالم‌ترین و پاک‌ترین فدراسیون‌های تاریخ ایران را داشتیم."

او با طرح این ادعا که "فضا را امنیتی کردند در حالی که یکی از تنها جا‌هایی که در کشور بهترین عملکرد را داشت، فدراسیون فوتبال بود" گفت که تیم فوتبال ایران با مربی‌ای به جام جهانی رفته که دستمزدش یک دهم مربیان قبلی بود ه است و آن را بخشی از "کارنامه مثبت" خود دانست.

اختلافات آشکار عزیزی خادم با برخی از اعضای با سابقه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و "عدم شفافیت، و حیف و‌میل منابع مالی"، "داشتن مشاورانی بحث‌انگیز" و نیز "اظهارات جنجال‌انگیز" از جمله دلایلی بود که پیش از این به عنوان دلایل عزل او از سمتش در فدراسیون فوتبال مطرح شده بود. او که در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ در انتخابات فدراسیون فوتبال با پشت سر گذاشتن مصطفی آجرلو، علی کریمی و کیومرث هاشمی در رای‌گیری به عنوان رئیس این فدراسیون معرفی شد اولین رئیس معزول تاریخ فدراسیون فوتبال ایران لقب گرفته است.
+14
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.