قطع دسترسی ایرانیان خارج از کشور به برخی سامانه‌های بانک‌های داخل ایران

رادیو فردا: خبرگزاری دولتی ایرنا روز دوشنبه، ۱۳ تیر، از «قطع موقت» دسترسی ایرانیان خارج از کشور به سامانه‌های بانکی ایران به‌منظور «پیشگیری از حملات سایبری» خبر داد.

در پی انتشار برخی خبرها از محدودیت دسترسی ایرانیان به سامانه‌های بانکی ایران از خارج از کشور، این خبرگزاری نوشت «محدودیت‌های اعمال‌شده به توصیه مراجع ذی‌صلاح و در راستای مقابله با تهدیدات سایبری» انجام شده است.

ایرنا نامی از این «مراجع دی‌صلاح» نبرد اما افزود که این اقدام «صرفاً در خصوص تعداد محدودی از بانک‌هاست که بیشترین اتصال خارج از کشور به سامانه‌های بانکی اعم از اینترنت‌بانک و همراه‌بانک را دارند».

حملات سایبری به زیرساخت‌های مهم و حساس در ایران در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است؛ حمله‌هایی که اغلب آن‌ها را جمهوری اسلامی به اسرائیل منتسب می‌کند.

در تازه‌ترین موارد، ششم تیرماه خبر رسید که حمله سایبری به سه کارخانه بزرگ فولاد ایران در خط تولید این مجتمع‌های صنعتی اخلال ایجاد کرده است.

پیش از آن نیز، در روز ۱۲ خرداد، وب‌سایت‌ها و سامانه‌های شهرداری تهران در نتیجه یک حمله سایبری از دسترس خارج شدند.

خبرگزاری ایرنا گفته است محدودیت ایجادشده برای دسترسی ایرانیان خارج از کشور به سامانه‌های بانکی «موقت» است، اما زمان رفع محدودیت‌ها را اعلام نکرده است.
+29
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  ای آقا . اولا که این موضوع مربوط به بک‌ماه پیش است . دوما که اکثر سایتهای داخلی ایران بسته است و‌نمیشود دسترسی پیدا کرد مثلا قوه قضاییه یا شهرداری و اداره برق . بانک‌ها الان باز شدند اما بک ماه پیش بسته بود .
  0
  8
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.