دروغ هایی در مورد دوران پهلوی که دیگر خریداری ندارد

گویا نیوز: عرفان قانعی فرد
اساس فتنه ۱۳۵۷ و بلوای تروریستی پشت سر آن، از نظر گفتمانی چیزی برای عرضه به بشریت به جامعه ایران نداشته و ندارد. و کل ماجرا بر اساس دروغ چرخید و همچنان بنا به روده درازی اهل ۱۳۵۷ هنوز در بر همان پاشنه می چرخد. داستان سازی و قهرمان سازی های تقلبی آخوندپسند، موجب سردرد است. به قول زنده یاد «احمد کسروی» "بدبخت ملتی که تاریخش را نداند و شوربخت تر از آن، ملتی که نخواهد تاریخ کشورش را بداند! "

۳ نمونه مشهور را در اینجا برای نسل جوان به یادگار می گذارم.اول : میرزاده عشقیسیدمحمدرضا کردستانی با تخلص میرزاده عشقی (۲۰ آذر ۱۲۷۳ - ۱۲ تیر ۱۳۰۳) شاعر، روزنامه‌نگار، نویسنده و نمایشنامه‌نویس ایرانی دوره مشروطیت و مدیر نشریه قرن بیستم بود در دوره نخست‌وزیری رضاشاه

‏افشای مرگ میرزاده عشقی توسط رسام ارژنگی - نقاش معروف ایرانی- به خنثی شدن صدها قصه دروغ و بی شرمانه مُلا ها و چپ ها کمک وافر کرد.

«بعد از شهریور۲۰ و آزادی مطبوعات هر کس به فراخور حال و روز و سلیقه خود قتل عشقی را یکجور نوشته. 100 سال پیش وقتی که از دروازه دولت که بیرون میرفتی همه جا بیابان بود و شمیران این همه خیابان و ساختمان نداشت. جلوی دروازه دولت چند راس الاغ بودند که مرد و زن سوارش شده و به شمیران میرفتند، معمولاً صبح زود راه می افتادند که عصر آنجا باشند. در میدان تجریش یک بلندی بود که به آن سر پل تجریش میگفتند. جوانهای شیک پوش و زنهای زیبا با چادر مشکی ابریشمی و پیچه بند از ظهرها و عصرها آنجا گردش میکردند، سرپل تجریش، جای اسم و رسمداری شده بود، بین زنهایی که آنجا حضور داشتند و اهل دل خوب میشناختندشان، لعبتی بود با قامت موزون و چهره ای زیبا با چشمهای فریبنده و موهای ابریشم‌وار که گاهی باد تارهایی از آن موها را به چهره تابنده او می انداخت.

این دلبر هزاران دلداده داشت،جلوه های ویژه ای داشت که عارف و عامی با یکبار دیدنش بیقرارش میشدند، جوانها که هیچ، پیرها هم وقتی او را میدیدند واله و شیدایش میشدند.در میان شیفتگان او میرزاده عشقی شاعر هم بود که آن زیبارو به او استثنائاً اندک توجهی داشت. دراین میان آدم لات آسمان جُلی بنام ضیاء همایون با او رقابت میکرد. این دو عاشق، هر دو بی پول بودند اما عشقی بخاطر هنرش از ضیاء برتری داشت. عشقی شاعر بود و گاهی با نمایش رستاخیز سلاطین ایران، اسمی در میکرد و مختصر وجهه ای گیرش می آمد، در حالی که ضیاء از این امتیاز بی بهره بود. وقتی عشقی در جریده «قرن بیستم» کاریکاتوری را برای مرتبه اول انتشار داد، ضیاء پیش خودش فکر کرد اگر عشقی را بکشد هم در رقابت با آن لعبت تنها میماند و هم از نظر سیاسی مورد حمایت قرار میگیرد، در واقع کشتن عشقی از نظر او تیری بود که دو نشان را هدف گرفته بود. ضیاء با این فکر تپانچه ای به قیمت 6 ریال خرید و یک پاکت نامه ای بدست گرفت و به اتفاق یک همفکر درِ منزل عشقی را زدند و نامه را به عشقی دادند. عشقی وقتی مشغول خواندن شد ضیاء یک تیر به او زد و فرار کرد. عشقی را به بیمارستان بردند.از او عیادت کردم،زخمش کشنده نبود، ولی عجیب ترسیده بود،بنظرم ترس از مرگ زودتر از تیر تپانچه، عشقی را از پای در آورد. عشقی وقتی تیر خورد چنان وحشت کرد که بی اختیار فریاد می کشید: ای وای مرا با تیر زدند.ما بارها دیدیم که یک شاهسون با چند تا زخم در سنگر میجنگد و از پای در نمی آید و تفنگ را زمین نمیگذارد. بهر صورت عشقی با یک گلوله کشته شد، اما خواب ضیاء درست تعبیر نشد، عوض اینکه به او پول و کار خوب بدهند دستور توقیف و محاکمه اش داده شد و ضیاء 3 سال زندان ماند و بعد هم آزاد شد. اما طبیعت او را محاکمه و محکوم به مرگ کرد، او در زیر آوار ماند خفه شد و مرد. اصولاً عشقی به زن علاقه داشت وقتی که از اسلامبول آمده بود یک زن خارجی هم با خود آورده بود که در تهران ولش کرد و به سراغ یکی دیگر رفت،

‏از شعرهایش: خداوندا مگر من دل ندارم /چرا یک خانم خوشگل ندارم

من و او بر سر قاجار با هم اختلاف عقیده داشتیم، از علی دشتی خوشش نمی آمد و همیشه با هم سر لجاجت داشتند،به او میگفتم: تو ول کُن ولی او دست بردار نبود. به زرتشتیها عجیب علاقه داشت و زرتشتیها نیز او را صمیمانه دوست داشتند، میگفت:اگر فرصت و آسایش داشته باشم اُپِرِتهای زیادی از ایران باستان میسازم، ولی او هیچوقت آسایش نداشت. احساسات تند و علاقه عجیبی که به ایران داشت دائم او را مشغول میکرد. عشقی شعرهای نیما را نمیپسندید، اصلاً مسلکشان یکی نبود. او میهن پرست بود و ایران را دوست داشت اما نیما یوش پرست بود. عشقی از عارف خوشش می آمد. بارها اتفاق افتاد که این سه با هم در نگارستانم دور هم جمع میشدند و بحث میکردند و شعر میخواندند. عارف نیز روحیه و علاقه عشقی را تحسین میکرد.عارف مرد عجیبی بود. همیشه آرزو داشتم پولی میداشتم و در زادگاهش قزوین،آرامگاهی با سبک معماری قدیم ایران بسازم».
اما هنوز ۵۷ی های بی کتاب و بی اندیشه می گویند، رضاشاه آمده و میرزاده عشقی را کشته!
دوم: فرخی یزدیفرخی یزدی، شاعر خوبی بود. به خاطر طلبکاری و فساد مالی به زندان افتاد و مالاریا داشت و مُرد. افسانه دروغ روزنامه و رسانه ها و مطرح کردن آمپول هوا توسط پزشک احمدی و رضاشاه، چرند محض است! احمد کسروی، وکیل پرونده بود! « تعجب میکنم فرخی، به حکایت پرونده، چند مرض مهلک نفریت و مالاریای مزمن و مانند اینها داشته و چون مرده، طبیب قانونی مرگ او را عادی دانسته و جواز دفن صادر کرده، با این حال اصرار میکنند که او را کشته‌شده با دست احمدی وانمایند و به تکلفات باورنکردنی میپردازند! » /دفاعیات احمد کسروی ص.۱۲۱

اما توده ای ها و مُلاها چه می گویند ؟ " در زندان قصر به وسیله آمپول هوا که توسط پزشک احمدی به وی تزریق گردید به قتل رسید. " یا " شاعری که لبانش را با نخ و سوزن دوختند!"
سوم : کریم پور شیرازی
اشرف پهلوی برای چهارشنبه سوری که را آتش زد؟ این پرسشی است که معمولا افراد دارای عقل سلیم در مقابل داستان های دروغ توده ای ها و مصدقی ها و مذهبی های هوادار خمینی مطرح می کنند.

اما در واقع امر، کسی کریم پور شیرازی را آتش نزد.پس از تلاش نافرجام برای فرار از زندان،خودسوزی کرد.آنهم با نفت بخاری که به تازگی از داریوش فروهر گرفته بود.فورا به بیمارستان منتقل شد. اگر میخواستند او را بکشند، دیگربه بیمارستان که نمیبردند!

یعنی اگر شرکت کنندگان در بلوای 57 از هر گروهی، بیایند و بگویند که ماست سفید است، قطعا رنگ دیگری دارد. دروغ های سادیسم وار وزیر دادگستری مصدقی هم در روزنامه ها منتشر شد که در اینجا می آید. فرق وی با ابراهیم رئیسی در دروغ گویی و بی شرمی چیست ؟ هیچ!
به تاریخ روزنامه ها و روز انتشار آن نگاه کنید، براستی چه ربطی به چهارشنبه سوری دارد ؟ چرا به دروغ اسم اشرف پهلوی را مطرح می کنند؟ این نمایش آتش سوزی و زنده سوزی در کجا رخ داده ؟ جامعه ایرانی را احمق فرض کرده اند؟ یا انقضای روشنفکری و انقلابی گری و آزادیخواهی، مهمل بافتن و جعل کردن و بایکوت است ؟

جالب است که حضرات جاعل - زبانم لال آزادیخواه - حواسشان نیست که روزنامه های کشور و رسانه های خارجی، خبر بازگشت اشرف پهلوی را 48 ساعت قبل از رساندن کریم پور به بیمارستان، مطرح کرده اند! اما واقعیت مرگ کریمپورشیرازی از زبان تنها شاهد عینی پرویز خطیبی عضو حزب توده هم آمده بود. البته قبلا هم بسیاری از وب سایت ها اسناد جالبی آوردند که از سوابق سیاسی و روانی و خودکشی کریم پور شیرازی سخن می راند [ مانند کتاب "نگاهی به نهضت ملی ایران" اثر سعید رهبر]
سکوت در مقابل ترور هژیر به فتوی یک مُلای شیعه
هنوز هم در مملکت، در بر همان پاشنه ۷۴ سال قبل میچرخد! مُلایی بی ریشه، حُکم ترور میدهد و یکی را در جهت منافع شخصی اش نمیداند. امروز هم، طرفداران مُلای شیعه و شیفته مُسکو، با داس و گرز به جنگ با پهلوی برخاسته اند! این بار، جامعه، پریشان فکر، بیسواد، غرق در خرافات و موهومات نیست. اما کسی از تروریست بودن جماعت خودشان سخنی به میان نمی آورند!

مخالفت کاشانی با نخست وزیر شدن هژیر و دستور به ترور او کاشانی مُلا از آخربهار تا اواسط پائیز 1327 مخالف نخست وزیری عبدالحسین هژیر(وزیر کابینه قوام) بود. وقتی مجلس موافق نخست وزیری هژیر بود. کاشانی به نمایندگان موافق هژیر اهانت و تهدید می کرد. بعد دانشجویان دانشگاه را تحریک کرد.

دانشجویان در بهارستان اجتماع کردند تا که هژیر نخست وزیر نشود و در خارج از مجلس، تظاهرات بود، به تدریج گروهی از مردم به آنان پیوستند و پلیس کنترل کرد اما اوباش مُلاها اوضاع را بهم زدند تا تیراندازی شود و شماری هم مجروح. کاشانی 25 خرداد اعلامیه داد تا مردم را علیه هژیر تحریک کند.

در 27 خرداد برخی از بازاریان آمدند و در بهارستان اجتماع کردند و مجتبی نواب صفوی [رئیس جمعیت تروریستی فدائیان اسلام] برای تظاهرکنندگان سخنرانی کرد. اجتماع با دادن شعار تظاهرکنندگان؛ لغو ابراز تمایل مجلسیان و برکناری هژیر بود که باز ماموران انتظامی مداخله کردند و زد و خورد آغاز شد.

سوم تیرماه هنگام سخنرانی هژیر در مجلس، اوباش علیه او از جایگاه تماشاگران شعار دادند و به صحن مجلس کشید و نمایندگان مخالف و کمونیست! هم شدند تظاهرکننده با عکس کاشانی در دست. از 8 تیرماه تظاهرات تا هفته های بعد و پایان کار دولت هژیر ادامه یافت. کاشانی او را بهایی، انگلیسی، خواند . ترمیم کابینه بیفایده شد و هژیر درنیمه آبان (بعد 4 ماه و چند روز) از دولت رفت.28 تیرسال بعد، هژیر وزیر دربار شد. 4 ماه بعد ـ 13 آبان 1328حسین امامی از جمعیت تروریستی فدائیان اسلام هژیر را در مسجد سپهسالار به گلوله بست (تیراندازی در مجلس روضه خوانی وعزاداری عاشورا و سینه زنی!)

از 10 تیر1327 یک مُلا تروریست از نخست وزیر خوشش نیامده، دستور ترورش را داده! یا در۱۶اسفند ۱۳۲۹در حیاط مسجد شاه، رزم‌آرا نخست‌وزیر را ترور کردند. و 74 سال بعد، مردم ایران از هیات وزیران فاقد شخصیت در کابینه یک مُلای رئیس جمهور متنفرند، بدون حق اعتراض!

براستی تا این دروغ ها و هذیان گویی ها، از سپهر سیاسی ایران پاک نشود، بازار مکاره سیاست ایران بر همان پاشنه ی می چرخد و نسل جوان هم تمایلی به شنیدن این نوع از اباطیل نداشته و ندارد. و پایان عرایضم سخنی از «آبراهام لینکن» است :

می توان «اندکی از مردم» را برای «همیشه» فریب داد

حتی می توان «همه مردم» را برای «مدتی» فریب داد

اما نمی توان «همه مردم» را برای «همیشه» فریب داد
+218
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان

  خداییش دمت گرم ، اونقد تاریخ رو عوض کردی که در حیرتم !!!! تاریخ پهلوی اول بسیار خونبار است ( به روایت تمام تاریخ نویسان ) . و پهلوی دوم نه مانند پدر ولی تک حزبی رستاخیز و دیکتاتوری و سرکوب ملی گرایان ، چپها ، مشروطه خواهان ، ملی مذهبیها ، و ..
  133
  50
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۰
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ایزد متعال را صدهزار بار شُکر که هنوز زنده ام و شاهد رسیدن حق به حقدار هستم. در همان زمانیکه جو کشور را بقدری مسموم کرده بودند که احدی حتی از نزدیکان به نظام پادشاهی جرات نمیکرد کلامی در حمایت از پادشاه بگوید، حتی در خام بودن هجده سالگیم دروغ بودن شایعات بر علیه پهلوی را باور نمیکردم.
  54
  100
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۱
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان

  شرم و حیا هم خوب چیزیست که این آقا ندارد.تمام نوشته های قانعی فرد دروغ در دروغ در دروغ و جعلیات است.تمام این قتل ها ثبت شده و نمی شود از این جعلیات برای خاندان پهلوی اعتبار خرید.این آقا یک دیپلم ساده هم ندارد ولی عنوان دکترا را یدک میکشد.ایندو اسم رو همیشه بیاد داشته باشید هرجا دیدید حتی یک کلمه ش را باور نکنید:1-ناصرپورپیرار 2-عرفان قانعیفرد.
  125
  53
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۰
  ۴۶
  Free Press - لندن، انگلستان

  ایرانی‌ها دو‌چیز را به گردن نمیگیرند، یکی باد روده و دیگری فاجعه ۵۷. مصدقی و ملی منقلی و توده ای و‌‌مجاهد همه در این اتفاق مقصرند اما هیچکدام حاضر نیستند که بگویند غلط کردیم و مخالفت با شاه اشتباه بود، جالبه که هنوز هم بعد از بلایی که بسر ایران آوردند دست از دشمنی با پهلوی برنداشنه اند.
  47
  108
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۶
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  فرقی بین دروغ های زمان یهلوی و حال وجود دارد . آن زمان احزاب دروغها را به خورد مردم میدادن و مردمی که بیسواد و در جهل بودن آنها را بسط میدادند . اما حالا آخوندا دروغ می گویند ، مردم کمی هوشیار شدن و سواد آموختند و آن دروغ ها را باور ندارند ، هر چند عده ای هنوز در جهل دست و پا میزنند
  34
  85
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۳
  ۲۳
  romano - تهران، ایران

  یکی از دلایل ایجاد نشدن یک قدرت اجتماعی و منسجم علیه ملاها حتی در حد سیاسی این به اصطلاح اپوزوسیون برانداز و رسانه‌های اقماری هستند که اگر سر خیلی آنها را بگیرید به یکی از دولتهای متخاصم متصل است. من نمیدانم کدام ملتی مانند ما اینقدر در گذشته سیر میکند خدا رحمت کند شاه را ولی اینها مال قرن گذشته است و خواندن جفنگیات مانند این چه مشکلی را از کنون و آینده حل خواهد کرد. آیا امثال این مقاله و مقالات به غیر از جرو بحث بیهوده بین نیروهای به اصطلاح اپوزوسیون است که شاهنشاهی خوب است یا جمهوری یا هر زهر مار دیگر. رهبران این جریانها همه بالای ۶۰ سال هستند جوانهایشان لاتهای اینترنتی که مشغول ترور شخصیت از هر نوع رژیم و ضد رژیم آنور آب هستند (مبارزان مسلح رو باش). آنقدر ملت را سردرگم کرده‌اند که در رسانه‌های اقماری کشوری دیگر از نابودی کیان ایرانزمین میگوید و ملت به به چه چه میکنند. یک دوربین در آمریکا علیه یک هنرپیشه میگیرد و در اینترنت میگذارد میگوید مبارزه (زرشک باش تا صبح دولتت برآید) بعد رئیسش یک هفته بعد از بنیاد یهودیان جایزه نقدی میگیرد. خلاصه تریاک ذهن ما شده گذشته و رژیم یکه تازی میکند.
  57
  14
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۰
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  مسخره ترین دروغی که راه انداخته اند این است که رضا شاه را انگلستان سر کار آورد درحالیکه احمد شاه یک شاه بی عرضه بود و نخست وزیرش وثوق الدوله نیمی از ایران را به مبلغ چهارصد هزار تومان به انگلستان فروخت بعد چنین نوکران خوبی را انگلستان با یک کودتا سرنگون کند و رضا خان یک قزاق مغرور را به جای آنان بگمارد کسی که چندین بار با انگلیسی ها مشکل پیدا کرد و حتی با دشمن انگلستان یعنی آلمان دست به یکی کرد
  33
  79
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۳
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  این شیوه های کثیف اسلامی معصوم سازی و تقدس مخصوص آدمهای بی ریشه و هرزه است. همان ها که خمینی را در ماه دیدند و محمد را با خر به آسمان فرستادند. لنین و مائو و رجوی ترامپ کم و زیاد توسط همین تفکر گنده شدند. انسانها خطا می‌کنند تحت تاثیر قرار می‌گیرند. دشمنان را نابود می‌کنند گاهی بی‌گناهی هم کشته می‌شود. دست از این کثافت عربها و ترکها برداریم. معصوم پروری و مرده پرستی سم مملکت است. زمانی ما به شعور اجتماعی می‌رسیم که راستگو باشیم. هرودوت می‌گویند پارسیان چنان راستگو بودند که حتی به دشمن خود دروغ نمی‌گفتند.اشغالی میخواهد مرده های خانواده پهلوی را از قبر در آورد و معصوم و تقدسشان کنید. آدمی که خطا نکند بیشتر ژن الاغ دارد که دور چرخ عصاری به یک چوب وصل است. زمانی به شعور اجتماعی می رسیم که اشتباهات خود را بپذیریم و از انسان خدایی دوری کنیم. میهنی مبتنی بر عقل و شعور و راستی بسازیم. اگر کورش میخواست پیغمبری کند بزرگترین دین را می‌توانست به مردم قالب کند ولی کورش ثابت کرد فرزند ایران است و از همه خدایان بالاتر و برتر است. از کثافت آخوند بیرون بیاییم و. استی را پاس بداریم.
  29
  18
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۹
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Vafadar - برلین، آلمان::]. پس مزخرفاتی که صدا و سیمای آخوندی به خورد ملت میخواهد بدهد واقعیت دارد؟ بسوز و مشتعل بسوز عزیزم که ۴۳ سال تلاش کردیم که چشم ملت به واقعیت ها باز شود و فریاد “رضا شاه روحت شاد” شان گوش شما جانی ها را بخراشد.
  16
  45
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۷
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - میلان، ایتالیا

  شاه مترسکی بیش نبود. تمامی امورات مملکت زیر نظر اشرف خواهرش بود. شاهدان عینی روایت می‌کنند که در مجالس لهو و لعب اشرف که هر شب برگزار می‌شد، بساط نعشه‌جات همه رقم جور بود.
  79
  19
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  [::آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان::]. چرا کلی گویی میکنی؟ اون تاریخ نویسانی که تو ازشون حرف میزنی اسمشون چیه؟ البته به غیر از خسرو معتضد جیره خوار! تمام آن کسانی هم که در زمان شاه به قول تو سرکوب شدند دیدیم که بعد از انقلاب چه تحفه هایی از آب درآمدند و هر کدام چه گندی زدند! اینها برای مردم عوام شخصیت های مبارز و عقل کل به حساب میآمدند ولی در حقیقت یک مشت آدم چرند بودند
  14
  39
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۰
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  بزرگترین حامیان آخوند الان این شاه پرستان مرده . پرست هستند.تقدس سازی پهلوی. یک امام حسین دیگر سید الشهداء رضا شاه. اشرف پهلوی زینب آینده. چرا سعی می‌کنند رضا پهلوی را از صحنه خارج کنند. چون این شاه پرستان اینگونه نان میخورند. دکانها در آمریکا باز کردند و هزاران نفر را میچاپند. حالا رضا پهلوی بیاید و با اتحاد بین مبارزان واقعی علیه رژیم آخوندی همه اپوزیسیون مزدور و پیر و پاتالهای فسیل را در سطل آشغال بریزد و رژیم آخوندی نابود و یک سیستم دمکرات جایگزین شود. بی تفاوت جمهوری یا مشروطه. اصل رای مردم و آزادی.
  36
  12
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۳
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان::]. 1:کسی‌ منکر اشتباهات زمان پهلوی نمی‌‌شود ولی یک بار از خودت پرسش کردی چرا به جنگ یک سیستم رفتی که آزادی اجتماعی بی‌ نظیر داشت ولی از نظر آزادی سیاسی می‌‌لنگید. یکی‌ از خدماتی که آخوند‌ها انجام دادند .این بود که منبع ما دیگر رادیو مردم از باکو یا رادیو کربلا نیست. از کدام شروع کنم ؟ملی‌ مذهبی ؟ منظور شما دار و دسته بازرگان است یا طالقانی ؟ معروف به ایتلا سرخ ؟ این‌ها حتی به مصدق خود وفادار نماندند و رفتند زیر عمامه امام ره. بانک مجاهدین که بود؟ جبهه ملی‌. چه کسی‌ ترور توسط مجاهدین را امضا می‌‌کرد؟ طالقانی. از کدام چپ سخن می‌‌گوهید؟ حزب توده؟ می‌‌دانستی که سران حزب توده توسط KGB انتخاب می‌‌شدند؟ وقتی‌ از چپ دفاع می‌‌کنی‌.چپ ایران زمان پهلوی مگر دیکتاتوری پرلتریا نمی‌‌خواستند ؟ چرا تک حزبی چپ خوب است ولی تک حزبی شاه خوب نیست؟ منبع پولی‌ امام که بود؟ مصدقی ها. می‌‌دانستی؟ با بنی صدر و رفسنجانی اختلاف داشتند. می‌‌دانی‌ به خاطر چه؟ مصدقی‌ها اجازه نداشتند پول مستقیم به حساب امام واریز کنند. از طریق این دو نفر.
  13
  34
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۹
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  2 : و این دو نفر رسید می‌‌دادند. مصدقی‌ها معترض بودند رسید این‌ها قابل قبول نیست ما فقط از خود امام می‌‌خواهیم. تا زمان مرگ این رسید را در قبر ما بگذارند تا ما نشان نکیر و منکر بدهیم. این طرز تفکر روشنفکر ما در زمان پهلوی بود. حالا خود تصور کن. توده و خلق شما چه تصوری داشت. اصلا یک چیز دیگر تصور کن بعد از قجار آخوند‌ها می‌‌آمدند. امروز من و شما ایرانی‌ نبودیم. یکی‌ ملیت عربی‌ داشت. دیگری ترکیه.یکی‌ پاکستانی. ۹۰ درصد کشته شده گان زمان شاه در مبارزه مسلحانه کشته شدند. وقتی‌ سلاح در دست می‌‌گرفتند و بانک مغازه بهاهی .دفتر فروش بلیط هواپیما منفجر می‌‌کردند. چه انتظار دارید؟ با کیک و شرینی و بستنی از شما استقبال کنند؟ کجا دنیا اینجوری است؟ آلمانی‌ها با گروه ترور ارتش سرخ یا ایتالیا با بریگاد سرخ ؟ اصلا به بازداشتی نمی‌‌رسید. توی همان ماشین یک تیر به مغز آنها می‌‌زدند. حمید اشرف هنگام فرار از خانه تیمی. دو بچه ۱۰ ساله و ۱۱ ساله برادر در خیابان کشته شدند.
  13
  28
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۱
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]مغزت کپک زده. فرق تو با رائفی پور در چیست. یک مشت مرده پرست بدبخت.حالا رضا شاه را کردین امام حسین جدید و 57 را هم کردین عاشورای پهلوی؟؟ آخرش چی؟؟ چهل سال است که می‌خواهید از رضا پهلوی یک خرسوار درست کنید.نمی توانید چون او یک انسان آزاده است. حاضر نیست نامش را خراب کند. خیلی میسوزی که خرسوار نداری.
  26
  13
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۸
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  3:کتاب حنیف نژاد چه بود؟ "" می‌‌دانم حالا پادگان آلبانی شروع به منفی دادن ولی ناگفته را باید گفت" اسم کتاب، ترور و تبدیل آن به قیام توده. در آن کلمه به کلمه توضیح می‌‌دهد. چگونه بمب ساخت سرباز کشت "نشان امپریالیست" .چگونه جلوی دفتر پان آمریکن بمب گذاشت. فرق آمریکا امروز با آمریکا زمان شاه چیست؟ آمریکا دیگر امپریالیست نیست؟ چرا آن موقع بمب ولی امروز بلیط درجه یک پان امریکن خریده می‌‌شود تا به دیدار Pompeo رفت؟ و وقتی Pompeo دست دراز می‌‌کند تا با مریم دست دهد. دست خود را عقب می‌‌کشد. این چگونه می‌‌خواهد برای ما سکلاریسم آورد؟ ملی‌ مذهبی که بود؟ شریعتی ؟ برای ما زینب زینب می‌‌نوشت. خانم و دخترش با دامن کوتاه در لندن قدم می‌‌زدند. یا جلال ال احمد ؟ با تراکتور هم دعوا داشت می‌‌گفت چهره زیبا روستا‌ها ما را نابود می‌‌کند. عجیب است که چنین ملی‌ مذهبی بگوید. اگر کسی‌ دنیا را نجات دهد این سید است ؟ چپی که الگو او سالار شهیدان است.چه چپی است؟ کجا چگوارا یا لنین گفتند الگو ما عیسی مسیح است؟
  15
  27
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ۴؛چه کسی‌ بیشر مجاهد کشت.شاه یا بین خودشان؟ تصفیه خونین تقی‌ شهرام در میان مجاهدین چه بود؟ که از میان آن سازمان چپ پیکار بیرون آمد. چند نفر در بیابان ها تهران ترور شدند ؟ آیا کالبد استالین در پیشه وری نبود؟ حاضر بود دو دستی شمال را به استالین دهد.به شرط اینکه اولین کمیسار ایرانی‌ شود. آیا حزب توده جاسوسی با نقاب سرخ نبود؟ ترجمه کاو بیات به روایت اسناد محرمانه ارشیو اتحاد جماهیر شوروی را خوانده؟استالین و فرمان تشگیل فرقه دمکرات آذربایجان .دمکراسی ناقص م.ا جاوید چه بود؟ از فروپاشی رضا شاه فاشیست استقبال ولی اشغال تبریز را توسط ارتش سرخ قیام مردم آذربایجان. این چه چپی است؟ ۱۹۱۹ زمانی که آلمانی‌ها به روسیه کمونیست حمله کردند؟ کجا لنین گفت کار خوبی‌ است.که نصف روسیه را آلمان اشغال کرد؟
  14
  24
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  5: عزیز حنا شما ۵۷ اتی دیگر رنگی ندارد.بی‌ دلیل نیست که امروز در خانه در هر فامیل ایرانی‌ بحث داغ در مورد پهلوی است. رنسانس پهلوی فقط ۴۳ سال لازم داشت. در اروپا ۴۰۰ سال طول کشید. دیگر شیادی با تاریخ اثری ندارد. همه امروز در دنیا اینترنت دسترسی به منبع مختلف دارند.دیگر منبع نسل جوان رادیو باکو کربلا. رادیو آلبانی نیست، این ارزیابی شما از اصلاحات پهلوی تاثیر ویرانگری بر روشنفکر و دانشجو داشت.چنان فضا از افسانه و افسون ایجاد کرد نتیجه آن گوری کنده شد که همه در آن خفتیم. بیسواد بودید روشنفکر عوام .هیچ درکی از جامعه آخوند زده و قجار زده نداشتید.لاگس از رهبران حزب کمونیست شیلی گفت، اشتباه النده این بود.که درکی از جامعه شیلی نداشت. شما با حماسه سیاکل آخرین ضربه را به بدن مجروح ملتی زدید.که از میان قجار بیرون آمده بود. گر دمکراسی می‌‌خواهید اول باید به گذشته پر اشتباه سیاسی همین کسانی که نام بردید شجاعانه و بی‌ پروا بر خوردکرد. از این حقیقت تلخ باید اموخت. ین دسته از روشنفکران که با اندیشه‌های خویش، عملاً در خدمت خودکامگان قرار داشته و راهگشای حکومت‌های جبار بوده اند، «پیامبران دروغین» هستند
  14
  26
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۶
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  راسو راستگو درغگو نمی‌‌شود شما لال مونی بگیرید. این دری وری چیست می‌‌نویسید. ؟ کورش و داریوش چه ربطی به شما دارد؟ از کی‌ تا حالا ایران دوست شودی ولی به نیمی از مردم ایران می‌‌گی.عمری .دست بردار از این چاپلوسی ها. داشتن عقیده ستون فقرات می‌‌خواهد.نداری مثل مار ماهی‌ لیز می‌‌خوری. هرکه نرخش بیشتر است. کجا این تقدس سازی است؟ عرب و ترک هم کثافت نیستند. نیمی از مملکت ایران است.کثافت کسی‌ است که بسیجی است ولی حاضر نیست اعتراف کند. یک روز شیه هستی و فحش به سنی . یک روز پهلوی ولی نصفی. یک روز حزبلا و مدافع ملت مظلوم فلسطین. روز دیگر فحش به عربها. فلسطینی‌ها عرب نیستند ؟ تمام این مزخرفات که نوشتی‌ یک کلمه ربطی به این مقاله نداشت. اگر جوابی داری بده مثل این " آزادی دموکراسی برابری" قبول ندارد می‌‌گوید خیر مجاهدین چپی‌ها ملی‌ مذهبی حق داشتند. تا بشود پاسخ او را داد. چقدر ....الکی می‌‌کنید؟
  7
  18
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان
  به جفنگیات جواب نمیدهم ولی اولین پنجاه وهفتی خود شاه بود.در همان نطق تاریخی خود مورخ 14 آبان 1357 گفت: من پیام انقلاب شما ملت ایران را شنیدم. وبعد گفت:انقلاب ملت ایران نمی‌تواند مورد تایید من به ‌عنوان پادشاه ایران و به ‌عنوان یک فرد ایرانی نباشد.ازاین واضح تر را شما شاهدوستان نمی توانید انکار کنید.
  24
  8
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::Vafadar - برلین، آلمان::]. چقدر جواب منطقی دادید. سرم سوت کشید. "دروغ و دروغ و جعلیات. دکتر هم نیست، دیپلم دارد" فکر کردم از زمانیکه دیگر مسافر نیستی‌.کمی یاد گرفتی. از قرار معلوم.مثل همیشه در حوزه کنگر خوردی و لنگر انداختی. اخر زبون بسته این چه بود که گفتی‌؟ سقراط و افلاطون هم در مقابل منطق شما لنگ می‌‌اندازند.
  7
  16
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::Vafadar - برلین، آلمان::]. خطاب به تو نبود مرید ریش. همان بهتر که جوان ندهید. اگر جواب می‌‌دادی .به من بر می‌‌خورد. فحش بده. خطاب به اون کسی‌ بود که هنوز کودتا انقلابی‌ سال ۵۷ را انقلاب می‌‌داند. شما که تکلیفتان مشخص است
  6
  13
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰
  ۹۱
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. تو هنوز زنده ای؟ایشالا بزودی از دار فانی بالا میری هاهاها
  16
  4
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳
  ۶۰
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  [::گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان::]. عقل کامل خط تولید تسمه برای گردن و چماق بر سر مردم ایران را که شما لازم میدانید چطور پیش می‌رود ؟؟؟
  11
  6
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
  ۹۱
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. چه قد دل آدم بایدخجسته باشه که سه صفحه کامل سیاه کنه هاهاهااگه روزی دوتاآجر روهم میذاشتی بیشتر سودداشت تااینجا قصه کلثوم ننه بنویسی هاهاهابده کتابتو چاپ کن بقیه بی نصیب نمونن هاها اسم کتابت هم بذار( کاه گل ها را من لگد میکنم ) یا ( صدسال حرافی)هاهاها
  17
  5
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
  ۳۴
  khyar - اوپسالا، سوئد
  با خواندن این مطلب به جنایت های جدید پهلوی پی بردم با تشکر از اطلاع رسانیتون .
  17
  4
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
  ۳۴
  آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. ببینید ، شاه به لحاظ اجتماعی بله موافقم آزادیهایی داده بود ،ولی .. یگانه امید دموکراسی ایران دکتر محمد‌مصدق را سرنگون کرد ، بگواهی تمام تاریخ نویسان تمام گروهها جز دربار و رستاخیز سرکوب و‌در زندانها شمنجه شدند . شاه در برخی اموز خوب بود ولی دیکتاتور وابسته ای بود که با یک‌تلنگر امریکا و کارتر ایران را بحال خود رها کرد . شما از خودت بپرس در ایران متکثر از لحاظ اعتقاد و قومیتها آیا ما نباید بدنبال دموکراسی و آزادی برای تمام ایرانیان باشیم نت فقط دربار و پادشاهی . منکر نیستم آنها هم حزب بزنند بیایند و شرکت کنند و اگر مردم انتخابشان مردمد بسورت محدود و موقت دولت تشکیل بدهند . ما از دیکتاتوری خسته این .
  15
  5
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  حزب توده که از دشمنان قسم خورده ایران بود و هست در اشاعه و ترویج شایعات ید طولایی داشت و از طرفی بدلیل نا اگاهی و بی اطلاعی قاطبه مردم اینگونه مسایل رواج پیدا میکرد. شما در همین سایت و با تمام تحولی که از نظر فکری و فرهنگی در بین مردم بوجود امده مع الوصف یک عده از کاربران هنوز این اراجیف را نشخوار میکنند.مثلا همین فاطمه از دانمارک با توجه باینکه ایشان از جیره خواران ملا ها هست اظهاراتی را بیان نموده که ثابت میکند که این بیچاره واقعا فرد درمانده و نوکر صفتی است. اخر اقای عزیز نوکری هم یک چهار چوبی دارد ولی تو نه تنها یک نوکر اجیر شده هستی بلکه حماقت را هم بان ضمیمه کرده ای . این مفلوک در مانده واقعا نوکر احوند هاست. اظهار نظر خوب است ولی بیچارگی و در ماندگی برای یک لقمه نان جهت زن و بچه بردن از کثیف ترین در امد هاست که انرا مصرف میکنی و زن و بچه خیال میکنند پدر از غرور مردانگی بر خوردار است. در حالیکه چنین نیست
  4
  20
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. این مارماهی که دستش را به حق رو کردید گمان میکند و زور میزند که به خوانندگان این سایت تفهیم و تلقین کند که هر کسی با شاهزاده همراه هست حق ندارد کلامی نیک از سایر پهلوی ها به زبان بیاورد. احمق ها و تئوریسین های سپاه سایبری به خیال خود فکر کرده اند که به این صورت میشود بین مخالفان حکومت تفرقه انداخت و شعار “رضا شاه روحت شاد” را کمرنگ جلوه داد. به این راسوی هفترنگ باید گفت “عمو، این ملت همان ساده لوح های سال ۵۷ نیستند، ترفند تازه ای بسنجید.” و البته ما هم بیکار نخواهیم نشست.
  6
  20
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - میلان، ایتالیا
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. به‌به جناب سروان. پارسال دوست، امسال آشنا. جویای احوال. همیشه از بچه‌های بامرام سایت سراغتون رو میگیرم. البته شما نیستی ، حواسم هست ضد انقلاب زیاد ویراژ ندن. ها ها
  17
  2
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان::]. دنبال یک ..... مثل تو میگردم که بندازم به گردنش
  11
  11
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان::]. باز هم خدا را شکر که شاه فقط "شمنجه" میکرد! این‌ها را که شما به قدرت رساندید نه فقط شکنجه میکنند بلکه آنچنان شما را گیج کرده ا‌ند که دگمه‌های کیبورد را هم پس و پیش می‌بینید!
  5
  11
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. ما هم به حماقت شما!.
  6
  11
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان::]. اینکه دکتر مصدق یک وطنپرست بود شکی نیست ولی فرق زیادی است بین واقعگرایی و آرمانگرایی ایشان بعضی واقعیتهای آن زمان را درنظر نمیگرفت به همین دلیل حتی شوروی که در رقابت با انگلیس و آمریکا بود هم حاضر به تعامل با ایشان نبود و اقتصاد ایران در رکود درجا میزد قطعا ایشان میتوانستند تا ده سال دیگر هم مملکت را اینگونه اداره کند ولی وقتی عبدالکریم قاسم در سال ۱۳۳۷ در عراق کودتا کرد و قدرت را بدست گرفت و ادعای آب و خاک ایران را کرد آنوقت با یک اقتصاد خراب و ارتش ضعیف در برابر عراق چه میکرد؟ حتی ایشان نمیتوانست سه جزیره ایران را از انگلیس پس بگیرد ما یک مملکت قوی و قدرتمندی نبودیم حدود صد سال از دنیای متمدن عقب تر بودیم و شعارهای ایشان متناسب با جامعه و ایران آن روز نبود.
  8
  8
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان
  آقای بازنده سیاسی.برای کسی ننوشتم.گفتم که اگر کسی خواست چیزی بنویسد منطقی بنویسد وفقط به جمله هایی که از زبان شاه سابق نوشتم دقت کند.
  10
  2
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۹
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::Vafadar - برلین، آلمان::]. دو چیز هست که شماها مثل شورت عثمان دستتون گرفتید و دور سرتون میگردونید یکی همون صحبت های شاه که گفت صدای عنقلابتان را شنیدم!! کسی که در محاصره یک مشت خائن قرار گرفته و خودش و خانواده اش تهدید میشوند کاری جز این نمیتونه بکنه تا از شدت خشونتی که در آن زمان داشت اوج میگرفت کم کنه دوم چرندیات اردشیر زاهدی است کسی که در سن 94 سالگی که سن خرفت شدن است شروع به اظهار نظر میکنه و از سلیمانی تعریف و تمجید میکنه!!!! .
  7
  12
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۳
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان
  [::آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان::]. من اطنینان دارم که حوالی قلعه زندگی میکردی،میگه نه،برو از .....
  5
  6
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۵
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - میلان، ایتالیا::]. فاطی چه ساندیسی واسه جناب سروان باز میکنی!! دو تا پفک هم مهمونش کن ساندیس خالی خالی حال نمیده
  4
  13
  دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۸
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - میلان، ایتالیا
  [::گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان::]. مگه بودی، دیدی که باز نکردم؟ فقط ساندیس و پفک نیستا!
  7
  4
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷
  ۶۰
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  [::گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان::]. بی خودی خودت را خسته نکن و از تاریخ و وووو چرند ننویس. تو حق ایرانی بودن خود را با گفتن جمله « ایرانی را با چماق و تسمه به گردن باید اداره کرد» ماهیت خود را نشان دادی .واقعا جدی میگم تو مریضی و سادیسمی هستی،فکر میکنی در چه قرنی زندگی میکنی چماق بدست و دیوانه.
  4
  4
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان::]. تو نه تنها بیسوادی و اهل مطالعه نیستی بلکه چشم و چالت هم عوضی میبینه چیزی که من در مورد تو و امثال تو نوشتم اینه بچه حزب اللهی (بدبختی شما حزب اللهی ها اینه که هیچ منطقی ندارید به همین دلیل چماق هم براتون کمه قطعا اگر من به جایی برسم تسمه از گرده شماها خواهم کشید تا آدم شوید)
  5
  6
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۵
  ۶۰
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  [::گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان::]. حرفت را عوض نکن شما گفتید بر گردن مردم ایران نه حزب الهی ها .
  2
  2
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان::]. هم چشم و چالت مشکل داره هم هوش و حواست خب برو ببین چی نوشتم .... اون صفحه که هنوز هست کامنت من هم هست ....
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.