علی مطهری: مسئولان ما منافع ملی را با منافع روسیه پیوند زده‌اند

روز یکشنبه، ۱۲ تیر ۱۴۰۱، علی مطهری، نماینده مجلس دهم به خبرگزاری‌های ایران گفته است: «مسئولان ما منافع ملی را با منافع روسیه پیوند زده‌اند.»

مطهری افزوده است: «سیاست شرق گرایی در ایران به آنجا رسیده که قبل‌ از مذاکره دوحه وزیر خارجه روسیه به ایران می‌آید، یعنی این مذاکره‌ی بدون حضور ما با  اجازه‌ ماست، و بعد از مذاکره دوحه هم بلافاصله هیات مذاکره‌کننده‌ ایرانی برای دادن گزارش و دریافت رهنمود به مسکو می‌رود بدون آنکه به مردم گزارشی داده باشد. بدیهی است که روسیه مایل نیست که برجام احیا و ایران وارد بازار نفت و گاز شود چون با هدف او در تجاوز به اوکراین سازگار نیست. متأسفانه مسئولان ما منافع ملی را با منافع روسیه پیوند زده‌اند.»

این سخنان همزمان با موج انتقادات ازسفر اعلام نشده‎ علی باقری کنی به مسکو پس از شکست مذاکرات دوحه مطرح شده است.

صبح دیروز شنبه، حساب کاربری نمایندگی روسیه در وین با انتشار عکسی از سفر علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات احیای برجام به مسکو و دیدارش با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه خبر داده بود.

این دیدار پس از شکست مذاکرات دوحه و تشکیل جلسه شورای امنیت در رابطه با پرونده هسته‌ای انجام شده است. روز پنج‌شنبه ۹ تیر، سه قدرت اروپایی عضو برجام شامل بریتانیا، فرانسه و آلمان موسوم به تروئیکای اروپایی در آستانه برگزاری نشست شورای امنیت، در بیانیه‌ای مشترک گفته بودند:«متاسفانه در نشستی که دیروز در دوحه پایان یافت، ایران به یک فرصت دیگر پشت پا زد و به جای آن، درخواست‌های جدید غیربرجامی و به دور از واقعیت را پیش کشید».
+41
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  این گوریل انگوری تازه فهمیده که مسئولین نظام مقدس دنبال منافع روسیه هستند و مردم ایران یعنی پشم خدا رو شکر که اثر قرص والیوم که اینها خوردند داره یواش یواش میپره شاید از کما دربیان
  4
  40
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
  ۴۸
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  از اول انقلاب منحوس اسلامی در ایران منافع ملی سخت به فراموشی سپرده شده است
  1
  24
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
  ۵۲
  shirzan - برلین، آلمان

  اینها زمانی بلبل زبون میشن که خودشون رو از سر سفره انقلاب بلند میکنند
  1
  23
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  منافع ملی چیه کیلو چنده؟ ارباب پوتینو بچسب. بدون پوتین و چین یه موش ترسو بیش نیستید .
  2
  8
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا
  این دسته گلی است که بابات به ارمغان آورد که دستمزدش را هم گرفت . حالا که پدرت را کشتن و تو را هم با یک اردنگی از مجلس انداختن بیرون ، بلبل شدی ؟ مواظب حرف زدنت باش مثل خزعلی میگیرنت.
  3
  5
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.