نماینده خامنه ای: باید نیروهایی در سپاه تربیت کنیم که بدون واهمه دست روی ماشه داشته باشند

 حسین طیبی‌فر، جانشین نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسدارانرادیو فردا: حسین طیبی‌فر، جانشین نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران، روز شنبه ۱۱ تیر گفت در این نهاد نظامی «باید نیروهایی تربیت پیدا کنند تا بدون ترس و واهمه دست روی ماشه داشته باشند.»

طیبی‌فر این اظهارات را در مراسم معرفی مسئول جدید نمایندگی علی خامنه‌ای در سپاه استان اردبیل مطرح کرد.

پیشتر علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز از هوادارانش خواسته است تا «به صورت آتش به اختیار» عمل کنند.

او در خرداد ۱۳۹۶ در جمع «دانشجویان انقلابی» با استفاده از اصطلاح نظامی «آتش‌ به‌ اختیار» گفت: «آنجایی که احساس می‌کنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمی‌تواند درست مدیریت کند، آنجا آتش‌ به ‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید.»

این سخنان آیت‌الله خامنه‌ای بازتاب زیادی داشت و برخی منتقدان آن را به معنای مجوز رهبر جمهوری اسلامی به حامیانش برای برخورد با مخالفان تعبیر کردند و پیامد آن را «هرج و مرج» دانستند.

همچنین در هفته‌های اخیر مطرح شدن لایحه اصلاح «قانون حمل سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری» که قرار است در صحن علنی مجلس تصویب شود و به نیروهای امنیتی اختیار بیشتری برای بکارگیری از سلاح خود را بدهد، واکنش‌هایی در پی داشته است.

از جمله تغییرات جدید قانون حمل سلاح توسط مأموران اضافه شدن ‌عبارتِ «و امنیتی» پس از عبارت «نیروهای انتظامی» در ماده ۴ قانون است که بر اساس آن به مأموران «انتظامی» برای «کنترل راهپیمائی‌های غیرقانونی، فرو نشاندن شورش و بلوا و ناآرامی‌هایی که بدون به‌کارگیری سلاح مهار آن‌ها امکان‌پذیر نباشد» حق به‌کارگیری سلاح داده شده است.

جانشین نماینده خامنه‌ای در سپاه پاسداران همچنین در سخنرانی روز شنبه خود در اردبیل، به موضوع نفوذ در سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: «اجازه نخواهیم داد تا ویروس و موریانه‌ای وارد مجموعه ارزشی سپاه شده و شاکله این نیرو را مورد هجمه قرار دهد.»

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که در روزهای اخیر و پس از بالا گرفتن مسئله «نفود» اسرائیل در دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی، شماری از مسئولان اصلی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ایران از سمت‌های خود برکنار شدند.

روزنامه نیویورک‌تایمز نیز در روزهای اخیر گزارش داد که یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران به نام علی نصیری به ظن جاسوسی برای اسرائیل «بازداشت شده است.»

هرچند که علی نصیری در مصاحبه‌ای خبر بازداشت خود به اتهام جاسوسی برای اسرائیل را «شایعه» خواند.
+9
رأی دهید
-97

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  این کثافت تخم صیغه خلق و خوی وحشیگری و تشنه خون بودن علیل وقیح و دارو دسته جنایتکارشون رو بوضوح نشون داد ! نه اینکه تا امروز انگشتاشون پشت ماشه بوده و جنایتی مرتکب نشدند !! بوقتش ، فقط طناب دار برای همه جنایتکاران رژیم فاسد اسلامی ، حیف فشنگ !!
  4
  65
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
  ۵۲
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد

  ای بی ناموس های جنایتگر, یعنی چه بدون ترس و تردید ملت دادخواه رو گلوله باران کنن, ولی کور خوندید ملت ملت چهل سال پیش نیست , نسلتونو همین ملت غیور ایران تمام میکنه
  1
  62
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  منظورش تربیت بسیجی مشابه توله سگهای قلعه حیوانات است
  4
  48
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  قربون اون کسی که این گفته زیبا رو گفت، " تا آخوند کفن نشود / این وطن وطن نشود"
  3
  47
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران

  جناب نماینده مفعول الکبیر،مطمئن باش مردم هم دست به ماشه منتظر صیغه زاده های شما هستن.دیگه ترس همه ریخته!مرگ هر روز جلوی چشمان این مردم هست.
  5
  46
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خفه شو خوک کثیف فعلا که دست رو ماشه به سمت خودتون و به نفع اسراییل تشریف دارند. خیلی دیره اینبار بدجوری خوردید اونم از خودی
  1
  21
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
  ۷۲
  Butler - سیدنی، استرالیا
  بنام خدا آرام اآرام دارند مردم را وادار به جنگ مسلحانه میکنند فقط یک قدم مانده که حفظ جان دفاع مشروع است تنها راه مقابله به مثل است و بدین ترتیب منتظر روزی باشید که مردم بدون ترس دست به اسلحه ببرند خودتون و خانواده تون را بدرک واصل کنند مردم ایران چیزی برای از دست دادن ندارند آماده کشتارهای خود جوش خیابانی آخوند بسیجی و پاسدار باشید ..
  1
  13
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.