جشن پنجاهمین سالگرد «رژه افتخار» در لندن - ویدیودر پنجاهمین سالگرد رژه «افتخار» اقلیت‌های جنسی و جنسیتی در بریتانیا، بیش از یک میلیون نفر روز شنبه ۱۱ خردادماه در مرکز شهر لندن رژه افتخار برگزار کردند.

در رژه سه ساعته روز شنبه که شبیه به یک کارناوال جشن و پایکوبی برگزار شد، شرکت‌کنندگان بخشی از مسیر اصلی رژه پنجاه سال پیش را طی کردند.

اولین رژه در سال ۱۹۷۲ میلادی را طی کردند.

اولین «رژه افتخار» در لندن در سال ۱۹۷۲ میلادی و با حضور حدود ۳۰۰ نفر تدارک دیده شده بود اما با یورش سنگین پلیس روبه‌رو شد.

اما در رژه روز شنبه شرکت‌کنندگان پرچم‌های رنگین‌کمانی را به اهتزاز در آوردند و انبوه تماشاگران آنها را تشویق کردند.

در این رژه که پس از وقفه‌ای دو ساله به دلیل همه‌گیری کرونا برگزار می‌شد، چهره‌های سرشناس، هنرمندان، ورزشکاران و سیاستمداران، از جمله کی‌یر استارمر رهبر حزب کارگر، حضور داشتند.

دفتر صادق خان، شهردار لندن، در بیانیه‌ای رژه افتخار امسال را بزرگ‌ترین رژه در پایتخت بریتانیا خواند و شمار شرکت‌کنندگان در آن را بیش از یک میلیون نفر اعلام کرد.

صادق خان که خود در این مراسم حضور داشت، این روز را «روز برابری و همبستگی» خواند و آن را تبریک گفت. او افزود رژه افتخار در لندن برای تجلیل از پیشرفت‌های به دست آمده است، اما همچنان باید به مبارزات ادامه داد.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، نیز با ستایش این رویداد در بیانیه‌ای گفت: «افتخار می‌کنم کشوری را رهبری می‌کنم که در آن هر کسی را می‌توانید دوست داشته باشید و می‌توانید آزادانه هر کسی که می‌خواهید باشید.»

ماه ژوئن در سراسر جهان ماه افتخار نامیده می‌شود و رژه جامعه اقلیت جنسی و جنسیتی برای برابری و امنیت جامعه «ال‌جی‌بی‌تی کیوپلاس» در شهرهای مختلف دنیا رژه افتخار برگزار می‌کنند.
+37
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان
  این فامیلتون millioner به شما هم واحد مسکونی داده که اینقدر هواش رو دارید
  5
  2
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان
  بوریس جانسون: فتخار می‌کنم کشوری را رهبری می‌کنم که در آن هر کسی را می‌توانید دوست داشته باشید و می‌توانید آزادانه هر کسی که می‌خواهید باشید.در اروپا فقط همین آزادی را دارید.امادرباره پولهای کثیف،مافیای موادمخدر،مافیای اسلحه،امار خودکشی و نژادپرستی سیستماتیک،سوال نمی توانید بکنید.دراروپا اعتراض به حکومت آزادنیست.چون حکومت یعنی بانک و بانک یعنی حکومت.اینهم خطاب به تازه واردان به آلمان می نویسم : به سیستم نئولیبرالیسم توتالیتاریستی خوش آمدید.
  8
  2
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵
  ۵۲
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا
  والآ این کار اگر بد نیست خوب هم نیست دیگه افتخارش چیه نمیدونم . کارشناس مذهبی (فاطی) از کاربران سایت iز دانمارک اعلام فتوا کند لطفآ
  4
  5
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران
  همجنس گرایی افتخار هم دارد؟!؟
  11
  5
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶
  ۲۲
  varied - ریزه، ترکیه
  هر کسی آزاد است هر طور دوست دارد زندگی همجنسگرا و غیره فرقی ندارد همه با هم برابرند حتی میتوانند همحنسگراها با هم ازدواج کنند خواسته و انتخاب خودشان است ولی تاکید دارم ولی یک زوج همجنسگرا حق فرزندپذیری و داشتن فرزندخوانده را ندارند چون ظلم به حقوق فرزندخوانده میشود خواه ناخواه اون کودک در یک محیط همجنسگرایی تریبیت میشود که در سرنوشت کودک تاثیرگذار است
  9
  9
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - میلان، ایتالیا
  [::saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا::]. حضرت صادق ع فرمودند: حرمت لواط از زنا بیشتر است، به درستی که خداوند قومی را برای عمل لواط هلاک فرمود (قوم لوط) ولی کسی را برای زنا هلاک نفرمود.
  1
  0
  ‌سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.