پیدا شدن جسد سهیل اعرابی ،برادر ۳۶ ساله سهراب اعرابی (یکی از کشته شدگان ۸۸) در خانه اش در آلمان

بی بی سی: سهیل اعرابی،‌ برادر سهراب اعرابی از کشته‌شدگان اعتراضات ۸۸ و فرزند پروین فهیمی از مادران دادخواه، در حالی که پس از کشته شدن برادرش در «مهاجرتی اجباری» در آلمان زندگی می‌کرد، درگذشت.
 
سهیل اعرابی که متولد سال ۱۳۶۵ بود، در سال ۱۳۹۲ به بی‌بی‌سی فارسی گفته بود که احتمال دستگیری او در ایران مانع دادخواهی مادرش می‌شد و نیروهای امنیتی مادر او را تهدید کرده بودند که «ممکن است عزیزان دیگری را هم از دست بدهد.»او پیشتر در سلسله فعالیت‌هایش برای دادخواهی، در اعتراض به اظهارات صادق لاریجانی، رئیس وقت قوه قضاییه که تعداد کشته‌شدگان اعتراض‌های سال ۸۸ را یک نفر اعلام کرده بود،‌ نامه سرگشاده‌ای منتشر کرد و به آزار خانواده کشته‌شدگان اعتراض‌ها ۸۸ اعتراض کرد.
 
آقای اعرابی ۹ سال پیش به بی‌بی‌سی فارسی گفته بود که کشته شدن برادرش زندگی او را «به کلی تغییر داده و مجبور شده است زندگی و وطنش را از دست بدهد.» او گفته بود: «چرا باید آلمان باشم؟ چرا در یک کشور غریب باید مجبور باشم زندگی کنم؟»پلیس آلمان هنوز علت مرگ آقای اعرابی را اعلام نکرده است.پروین فهیمی سال گذشته در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی از ادامه پیگیری‌هایش برای شناسایی «عاملان و آمران قتل فرزندش» خبر داد و گفت به او پیشنهاد کرده‌اند که دیه فرزندش را دریافت کند که او نپذیرفته است.
+140
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  فیل آگاه - لندن، انگلستان

  خدای من، وای به حال اون مادر . با کشته شدن سهراب توسط یه مشت حـ... مسیر زندگی این خانواده زیر و رو شد. تسلیت به مادرش
  4
  132
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۴
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  روحشون شد. لعنت به باعث و بانیش
  2
  81
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.