سرنگونی پهپاد های حزب الله بر روی مدیترانه توسط ارتش اسرائیل

العربیه: ارتش اسرائیل اعلام کرد 3 پهپاد حزب‌الله که از جهت لبنان و دریای مدیترانه حریم‌هایی اسرائیل را نقض کرده بودند را رهگیری و سرنگون کرده است.

همزمان با آن رسانه‌های اسرائیلی شامگاه شنبه یازدهم تیر اعلام کردند که ارتش این کشور پهپادهایی که از جهت لبنان به سوی منطقه آب‌های تجاری این کشور پرتاب شده بود را بر فراز دریای مدیترانه رهگیری و سرنگون کرده است.

به گفته روزنامه «جیروزالم پست» یکی از این سه پهپاد توسط جنگنده F16 و دوتای دیگر توسط پدافند نیروی دریایی اسرائیل رهگیری و سرنگون شده‌اند.
امیر بحبوط، خبرنگار وب‌سایت عبری «والا» گزارش داد که 3 پهپاد حزب‌الله بر فراز منطقه‌ای در چند مایلی از سکوی استخراج گاز «کاریش» سرنگون شدند.

یک منبع اسرائیلی هم به «رویترز» گفته که این سه پهپاد توسط حزب‌الله لبنان برای هدف گرفتن سکوی گاز اسرائیل در دریای مدیترانه پرتاب شده بودند.

از طرفی حزب‌الله لبنان ضمن به عهده گرفتن مسئولیت حمله با 3 پهپاد به اسرائیل، اعلام کرد که این پهپادها منطقه‌ای مورد منازعه را هدف گرفتند و در این‌باره اسرائیل پیام لازم را دریافت کرد.

اسرائیل اما با سرنگون کردن این پهپادها مستقیما به ایران هشدار داد که عزم آن نیازماید.

همزمان با رهگیری این 3 پهپاد حزب‌الله توسط ارتش اسرائیل، یائیر لاپید که در مقام نخست‌وزیر سرپرستی کابینه این کشور را تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی بر عهده خواهد داشت، مستقیما خطاب به ایران هشدار داد که عزم اسرائیل را نیازماید.

لاپید ایران را بزرگترین تهدید علیه موجودیت اسرائیل دانست و تاکید کرد که تل‌آویو هر آن‌چه در توان دارد را برای جلوگیری از دست‌یابی تهران به تسلیحات هسته‌ای انجام خواهد داد.
+24
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.