جوان ناشناس اصفهانی مسئولیت شلیک به امام جماعت شهر را برعهده گرفت

سرنوشت عجیب محسن اخوان، امام جماعت مسجد بقیه الله اصفهان و جوان ناشناس توییتری.
جوان اصفهانی در اقدامی بی‌سابقه مسئولیت ماجرای صبح شنبه را برعهده گرفت.
رسانه‌های ایران روز شنبه، ۱۱ تیرماه اعلام کردند که یک موتورسوار ناشناس به یک روحانی در شهر اصفهان حمله کرد و پس از شلیک چند گلوله به وی از محل متواری شد.
 تصویر منتسب به محسن اخوان، مدیر پیشین مدرسه تبلیغی تخصصی بین‌المللی ناصریهمجتبی کوچک‌زاده، مدیر اجرایی رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان به خبرگزاری دولتی «ایرنا» گفته است که «سید محسن اخوان» که امام جماعت «مسجد بقیه‌الله» در منطقه «برازنده» این شهر بوده، هدف «سوءقصد» قرار گرفته است.
 
بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، محسن اخوان صبح امروز شنبه یازدهم تیرماه پس از بازگشت از مسجد، توسط راکب یک موتورسیکلت هدف شلیک گلوله قرار گرفت و پس از جراحت به بیمارستان غرضی اصفهان منتقل شد.
 
خبرگزاری «حوزه» که رسانه رسمی مدارس شیعی و دینی در ایران است، در این ارتباط نوشت که محسن اخوان پیش از این «مدیر مدرسه تبلیغی تخصصی بین‌المللی ناصریه» در حوزه علمیه اصفهان بوده است.
همزمان علیرضا ناجی، مسئول واحد روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان به خبرگزاری «ایمنا» گفته است که گلوله به «پهلوی» این روحانی شیعه اصابت کرده و به «اندام‌های حیاتی» او آسیبی وارد نشده است.
افزایش حمله به ائمه جماعات و روحانیون در طی ماه‌های گذشته سیری صعودی داشته است.
 
شانزدهم فروردین امسال نیز فردی که مقامات جمهوری اسلامی هویت او را «عبداللطیف مرادی» و ۲۱ ساله عنوان کرده بودند، با چاقو به «سه روحانی» در حرم امام هشتم شیعیان که در مرکز شهر مشهد قرار دارد، حمله کرد که منجر به کشته شدن دو نفر از آنها شد.
 
رسانه‌های رسمی در ایران ابتدا این ضارب را «تبعه افغانستان» معرفی کردند اما پس از آن، خبرگزاری «تسنیم» نزدیک به سپاه پاسداران ضارب را «ازبک‌تبار» معرفی کرد و سرانجام نیز اندکی بعد دادگستری خراسان رضوی روز سی‌ام خردادماه از «اجرای حکم اعدام ضارب سه روحانی در مشهد» خبر داد.
+118
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  ای کاش ....به خطا نرفته بود و این ریقو را به درک میفرستاد.
  3
  57
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۲
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  سوگند به تمام مقدسات عالم زخمی کردن این اخوند و زخمی کشته شدن ان سه اخوند در حرم رضا عرب کار خود نظام اخوندی بوده حتی عامل کشته شدن ان دو اخوند هم قربانی بوده از هزاران قربانی که نظام اخوندی یا خود با ترفندهای انها را کشته یا به کشتنشان داده!
  6
  4
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.