سازمان مجاهدین مسئولیت دو انفجار در قرارگاه مالک اشتر در جنوب شرق تهران را برعهده گرفت

بامداد شنبه ویدیویی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد انفجارهایی در قرارگاه مالک اشتر سپاه پاسداران صورت گرفته است.ایندیپندنت فارسی:براساس این ویدیوها، در شامگاه جمعه ۱۰ تیر، ساعت ۲۱:۱۵، دست کم دو انفجار پی‌درپی در این قرارگاه  در جنوب شرق تهران صورت گرفته است. پس از ساعاتی، سازمان مجاهدین خلق مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت. برخی رسانه‌های وابسته به سازمان مجاهدین خلق اعلام کردند که «کانون‌های شورشی» این سازمان، شامگاه جمعه ۱۰ تیر، به این قرارگاه حمله کردند. سازمان مجاهدین خلق مدعی شده که این قرارگاه نقش عمده‌ای را در سرکوب معترضان در تهران ایفا کرده است.

سپاه پاسداران تا این لحظه واکنشی به این انفجارها و ادعای سازمان مجاهدین خلق نشان نداده است. رضا نصری، خبرنگار نزدیک به وزارت امور خارجه، در صفحه توییتر خود با اشاره به این حمله مجاهدین خلق، از بلینکن خواست که این سازمان را دوباره به لیست سازمان‌های خارجی تروریستی آمریکا برگرداند.

سازمان مجاهدین خلق پیش از این در چندماه اخیر نیز حملاتی سایبری را در ایران انجام داده بود. دوازدهم خرداد گروه هکری «قیام تا پیروزی» نزدیک به سازمان مجاهدین خلق، خبر داد که بیش از پنج هزار دوربین نظارتی و ۱۵۰ سایت شهرداری تهران را هک کرده است. این اتفاق در آستانه سالگرد مرگ روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی رخ داد و سازمان مجاهدین طی یک عملیات بیش از پنج هزار دوربین کنترلی مراکز حکومتی و مناطق مختلف تهران و همچنین بیش از ۱۵۰ سایت و سامانه شهرداری تهران را از دسترس خارج کرد.

هفتم بهمن سال گذشته نیز، در حالی که برنامه‌های تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی روال عادی خود را طی می‌کرد، به ناگهان به مدت ١٠ ثانیه پخش برنامه‌ها دچار اختلال شد و تصاویری از سخنرانی مسعود رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق و شعار «مرگ بر خامنه ای» در شبکه یک و چند شبکه تلویزیونی و رادیویی صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد. مسئولان فنی سازمان صدا و سیما ضمن تایید این خبر، اعلام کردند که این موضوع احتمالا به دلیل هک شدن وب‌سایت سازمان صدا و سیما رخ داده است.

روز جمعه نیز اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی مدعی شده بود که سازمان مجاهدین خلق گزارش‌هایی را علیه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی به غرب می‌دهد.

اسلامی در مورد نقش این سازمان در گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: «منافقین هر روز گزارشاتی علیه فعالیت‌های هسته ایران به آژانس دادند که ایرانی‌ها دارند در فلان مرکز بمب‌اتم می‌سازند، رویه آژانس انرژی اتمی نیز این گونه است که برای اثبات اخبار این چنینی دنبال ادله می‌گردد، مسائل را بررسی می‌کند تا به مستندات کافی برسد، موضوعی که البته درباره ایران تا امروز به اثبات نرسیده است.»
+47
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  zavareh - رودسر، ایران

  فرقه مجاهدین ضد ایرانی و حکومت اشغالگران اسلامی دو روی یک سکه هستند و جای هر دو آنها در فاضلاب تاریخ است و بس...
  16
  60
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۳
  ۵۲
  ایرانی دبش - تهران، ایران

  این منافقین که جوان‌ترین اونها باید ۷۰ سالش باشه مگه دیگه حس راه رفتن دارن که بخوان بمب گذاری کنن
  14
  59
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸
  ۵۱
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  من به جای ایران بودم با موشک مقر مجاهدین رو در آلبانی میزدم
  42
  32
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹
  ۳۴
  فیل آگاه - لندن، انگلستان

  کثیف تر از این سازمان خودشون هستن،. اون مریم لچک به سر چندش خود فروش و وطن فروش . یک مشت خائن
  17
  63
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان

  احتمال زیاد مثل سگ دروغ میگند این پیرپاتال های زوار در رفته اسلامیست کمونیست چنین عرضه ای ندارند و اگر هم کار اونها باشه فقط میشه گفت سگ زرد برادر شغاله.
  13
  54
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۴
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - میلان، ایتالیا
  این حرامیان همونایی هستند که با صدام بیعت و به خاک ولایت حمله کردند. ولی در مرصاد آش و لاش شدند.
  45
  29
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  کاش مجاهدین خلق بذاره همون اسرائیل مسئولیت حملات رو قبول کنه چون این سازمان از عوامل اصلی سرنگونی پهلوی بود و در این چهل سال هم جز تخریب و ویرانی و کشتار چیزی ازش ندیدیم و واقعا مردم متنفر اگر نباشند به هیچ عنوان دوست ندارند اینا وارد هیچ حکومتی شوند. مبارزه با شیطان و ولایت فقیه فاسد اگرچه کار مهمی هستش ولی قبول کنید این سازمان برضد پهلوی و شاه هم همین روش و حرفها و کارها رو کردند و ملت رو انداختن تو دامان صدها برابر بدتر از شاه. کاش وجود داشته باشند بپذیرند اشتباه کردند و تقصیر بخش بزرگی از وضعیت موجود این سازمان همیشه وابسته هستش.
  9
  50
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
  ۴۹
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  اکثریت قریب به اتفاق ایرانیان هم مخالفان رژیم و البته هم موافقان رژیم از سازمان مجاهدین بشدت متنفر هستن ابین قبیل کارهای اونا به نفع رژیم تمام میشه ولی این ابله ان نمی فهمند. سابقه جنایت این گروه سیاه سیاه است.
  11
  40
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۸
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  سرو کله اینها باز پیدا شد، راه رو برای سرکوب و کشتار بیشتر مردم به بهانه مجاهدین باز کردند، دقیقاً مثه اول انقلاب که شروع به اعدام و جو امنیتی شدیدی بوجود آوردند ، اینها از حرکت رو به جلوی مردم میترسند،چون نمیخواهند مردم ایران به خواسته اصلی خودشان برسند و نوع حکومت را مشخص کنند، حالا احساس خطر کردند، و چون میدونند که مردم علاقه‌ای به مجاهدین ندارند، جلوی انتخاب مردم و همبستگی را بگیرند، . در واقع میگن دیگی که برای من نمیجوشد می‌خوام که سر سگ توش بجوشه، و با این فرض دست این حکومت شرور را برای کشتار و اعدام مردم باز میگذارند، شماها وجدان ندارید،
  12
  35
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱
  ۸۲
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  سازمان کتیف و خائن مزاحمین خلق با یک فا. ح. ش. ه در راس آن که هر شب سر از زیر لحاف یکنفر در میاره خوب باید هم جنایت بر علیه ملت و کشور خودش هم انجام بده و تازه افتخار هم میکنن که با صدام جانی همکار شدن و به ایران حمله کردن. حالا 2 تا بمب هم گذاشتن بگن ما هنوز هستیم... امیدوارم تک تک مزاحمین خلق رو مثل پشه له کنن و از روی زمین محو کنن...
  11
  29
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱
  ۴۸
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  مجاهدین سر تا پا دروغ میگوید
  8
  40
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  در ضمن این حرکت مجاهدین در جهت ضدیت با افکار مترقی و دموکراتیک رضا پهلوی بود برای فروپاشی اتحاد میان مردم و احزاب گوناگون و تپوزییون،
  12
  20
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹
  ۴۶
  Free Press - لندن، انگلستان
  چهل ساله این سناریوی نخ نما رو‌داریم میبینم. هروقت صدای اعتراضات بلند می‌شود، جمهوری اسلامی به نکاپو‌میافت. مریم لچک بسر بدیدار مقامات غربی می‌رود( همین یکماه پیش، پمپئو)، بعد هم جمهوری اسلامی چهار تا نارنجک میترکاند و مزاحمین خلق به عهده می‌گیرد، که ای مردم بترسید از آن روزی که آخوندها بروند چون مزاحمین در راهند، همدستی غرب و‌آخوندها برای سرکوب اعتراضات. دیگه الان هر بچه ای حتی خیار از اوپسالا هم میدونه که مزاحمین خلق دستشون تو دست آخوندها است.
  10
  28
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶
  ۵۳
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  اخه مال این حرفام نیستید، یه مشت پیر خرفت که نه طرفدار دارن نه وجهه دارن و نه کشور. فاضلاب مطلق که سگ اخوند بوگندو شرف داره به مجاهد جماعت.
  9
  28
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷
  ۳۴
  آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان
  این کارها خوبه ، باید جلوی این حکومت محکم ایستاد .
  14
  15
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۱
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  ترور و اینگونه کارها کار آدم های ترسو و نادان است که حرفی برای گفتن ندارند، این سازمان محدود به همان طرفداران خودش است، ولی جایی در دل مردم ندارد، مریم قجر حرف زدن بلد نیست.
  7
  16
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  کمی با هم مهربانتر باشیم. این سازمان هم گرچه با حمایت اجنبی سرپا ایستاده، اما اگر چنانچه مثل پذیرفتن پرچم شیر و خورشید، به سایر اشتباهاتشان اعتراف کنند و خدمات پهلوی را ارج بنهند و از پیشگاه ملت رسماً پوزش بطلبند مام میهن و اتحادی که پهلوی سوم به آن معتقد است دست رد به سینه آنها نخواهد زد.
  21
  11
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۷
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان
  صدای انفجار انگار خواب زیرخاکی های سایبری و تاج پرستان فسیل رو پریشون کرده.این چکمه لیسان پهلوی تو هر چیز با جمهوری اسلامی اختلاف داشته باشند نسبت به کینه با گروههای مبارز آن زمان هیچ اختلافی ندارند هیچ بلکه راضی هستند زیر همین اعلم و کتل این دستگاه سینه بزنند. این تاج پرستان فسیل از هر فرصتی استفاده نموده تا همراه با سایبری های محترم عمق کینه و نفرت خود را نشان دهند. نشانه آن همین کامنت های این پست. حالا دیگه پا‌شید ستاره هاتون رو بزنید سینه تون و پوشک هاتون رو عوض کنید بوی گندش خفه مون کرد
  12
  4
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۶
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. تو فعلا برو پوشکت رو عوض کن 😂😂
  6
  7
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۳
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. اینکه باید با هم مهربان باشیم »اصل و پرنسیپ جهانی شمول« ما باید باشد، ایران نیاز به گردهمایی دارد، نه واگرا بودن، یعنی همدیگر را بپذیریم، نه اینکه »شرط« بگذاریم که اول دیگران ما را بپذیرند، تا »ما«، » آنها« را بپذیریم!، همان فرمولی که جامعه ی ما را به اینانده است و دیگر کاربرد ندارد. بنابراین سازمان خانم مریم قجر هم با آنکه دستش به خون ایرانیان آلوده است، خودش را »ایرانی« می داند و می تواند »باشد«، ولی »رای« را بپذیرد، نه اینکه بگوید »اول مرا بپذیرید« تا آنگاه به شما خواهم گفت که چگونه حکومت خواهم کرد!!
  7
  8
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۰
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان::]. گرامی ، این کارها( ترور) در همه جای دنیا محکوم است، و شیوه ی » طالبان پشتونی« است. ما باید اموال کشورمان را نگهداریم، یعنی چه که دود هوا شود و یا خدای نکرده مویی از سر یک ایرانی کم شود، خدای نکرده بچه ای در آن نزدیکی بترسد، یا زن حامله سقط جنین کند، حتما خواهی گفت که رژیم چنین است و چنان، ولی دلیل نمی شود هدف شما، هر روشی را توجیه کند. همان نامی که انتخاب کردی را بچسبی برای ایران و جهان کافی است!
  9
  4
  یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.