امام جمعه اصفهان: دو دختر و دو پسر بهترین شکل از فرزندآوری است؛ هم خاله دارند، هم عمو، هم عمه و هم دایی

امام جمعه اصفهانسایت رویداد 24: طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان تصریح کرد: دو دختر و دو پسر؛ یعنی چهار فرزند بهترین شکل از فرزندآوری است؛ هم خاله دارند و هم عمو و هم عمه و هم دایی، کمک به فرزند که فقط با پول دادن به او نیست، همین توجه به داشتن خواهر و برادر هم نوعی توجه است.

سید یوسف طباطبایی‌نژاد، در خطبه‌های عبادی-سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به ویژگی‌ها و صفات مومن، اظهارکرد: مومن کسی است که در فضای مجازی آبروی دیگری را نبرد، بدون تحقیق حرفی به کسی نسبت ندهد و با دست و زبان خود باعث صدمه به مومن دیگری نشود.

وی با یادآوری مشکلات اقتصادی تاکید کرد: از این بحران اقتصادی همه آگاه هستیم، من می‌دانم، شما می‌دانید، دولت و ملت و مجلس هم می‌دانند، گاه آقایان نماینده هم حرف‌هایی می‌زنند، اما خطاب به آن‌ها باید گفت چه طرحی دارید؟ اگر طرحی دارید برای بهبود شرایط مطرح کنید، آن هم برای جنگ اقتصادی که دشمن ۴۰ سال است علیه مردم و ملت ایران تحمیل کرده و در بحبحه‌ای که تبعات جنگ میان روسیه و اوکراین که هر دو از تامین کنندگان اصلی منابع غذایی هستند، شرایط را برای جهان سخت کرده است.

نماینده، ولی فقیه و امام جمعه اصفهان خطاب به صاحب خانه‌ها ادامه داد: مراقب همسایه خود باشید، سعی کنید با همسایگان خود خوب رفتار کنید، اگر پیش خود بگویید امسال وضع اقتصادی بد است، بنابراین روی رهن و اجاره چیزی اضافه نمی‌کنم فکر می‌کنید خدا این عمل شما را نادیده می‌گیرد؟ اگر ذره‌ای شک داشته باشید، بدانید که مومن نیستید. من نمی‌گویم اجاره و رهن را کم کنید، می‌گویم زیاد نکنید و کمک کنید تا از این بحران هم مثل سایر بحران‌ها نجات پیدا کنیم.

طباطبایی‌نژاد روز نخست ماه ذی الحجه و سالگرد ازدواج حضرت فاطمه (س) و امیر المومنین علی (ع) را مورد توجه قرار داد و درباره موضوع فرزندآوری گفت: من کاری به این حرف‌هایی که درباره جوانی جمعیت می‌زنند ندارم، می‌گویم از زاویه دیگری به مسئله نگاه کنید، ممکن است یکی بگوید من یک فرزند دارم که حالا جوان است، او هم یک فرزند پیدا می‌کند که باز جوان است و کافی است، من اصرار ندارم جمعیت جوان بشود، هر چه می‌خواهد بشود، گرچه سیاست کلی جامعه به این سمت است، اما می‌شود به موضوع به شکل دیگری هم نگاه کرد.

وی ادامه داد: اینکه یک فرزند داشته باشید بدون اینکه خواهر یا برادر یا از آن سمت خاله یا عمو یا عمه نداشته باشد، زیبا نیست. فکر می‌کنید بچه احساس کمبود نمی‌کند؟ فکر می‌کنید چیزی در دلش نیست؟ تا کودک است با اسباب بازی سرگرم می‌شود بعد که بزرگ شد حسرت بر دلش می‌ماند، همه خانه خواهر و برادرهایشان می‌روند و او تنها است.

نماینده، ولی فقیه و امام جمعه اصفهان درباره تعداد فرزندان فاطمه زهرا (س) و حضرت علی (ع) را بهترین مدل برای فرزندآوری دانست و تصریح کرد: دو دختر و دو پسر؛ یعنی چهار فرزند بهترین شکل از فرزندآوری است؛ هم خاله دارند و هم عمو و هم عمه و هم دایی، کمک به فرزند که فقط با پول دادن به او نیست، همین توجه به داشتن خواهر و برادر هم نوعی توجه است.

طباطبایی‌نژاد خاطر نشان کرد: برخی در بحث‌های تربیتی داشتن اولاد زیاد نگران هستند، که بی‌خود است، اگر پدر و مادر تربیت داشته باشند، اهل نماز و روزه و کار نیک باشند بچه هم درست تربیت می‌شود و اگر در این مورد کاستی وجود داشته باشد، بچه نزد برترین استاد اخلاق هم، تربیت یاد نمی‌گیرد، نتیجه هم این می‌شود که یک بچه به دنیا می‌آوردند و آن یکی هم لوس است و مشکلات بعدی به همراه می‌آورد.

وی درباره خیرات و برکات پر شمار ماه ذی الحجه گفت: دعایی در مفاتیح مخصوص ۱۰ روز نخست ماه ذی الحجه است، دعایی که در آن گفته می‌شود، پروردگارا برمن فضیلت و شرف بخشیدی که دیدن دوباره این ماه را بر من روزی دادی و خدایا تو را شکر می‌گویم که من را به این روز‌ها دوباره رساندی.

نماینده، ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با اشاره به برترین آیات و اتفاقات در این ماه گرامی ادامه داد: ایام ماه ذی‌القعده بسیار بزرگ است، عید قربان و غدیر در این ماه وجود دارد، نزول آیات مباهله و اطاعت در روز‌های بیست و چهارم و بیست و پنجم این ماه اتفاق افتاده است، همچنین نزول سوره «هل اتی» نیز در همین ماه بوده است، انجام اعمال این ماه عزیز را به همه مسلمانان توصیه می‌کنم.
+9
رأی دهید
-89

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  هر چی سعی میکنم نماز بخونم که برم بهشت ولی وقتی قیافه اینو میبینم وحشت میکنم و میگم من به همون جهنم در کنار انجلینا جولی و گوگوش راضیم.
  2
  44
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۰
  ۴۷
  Mehran Finland - اسپو، فنلاند

  زحمت کشیدید،خسته نباشید،آیکیو😵‍
  1
  31
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۱
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  بیشتر فکر به رساله آقا می‌‌کند تا کمبود فرزند.بچه‌ها این خاله و عمه اگر طرفدار امت ریش شوند خاطرات خوشی‌ از عمه و خاله خواهند داشت. بخصوص اگر در مناطق زلزله خیز ایران متولد شوند. بر مبنا رساله امام ره .اگر زلزله آید و شما از طبقه دوم به اول پرتاب شوید و دخولی در عمه و خاله انجام شود. بچه حلال است. بی‌ دلیل نیست که این ولایتی‌ها این همه اصرار دارند در هر سفری عمه و خاله را باید همراه برد. نمی‌‌شود تنها در خانه گذاشت. کافران می‌‌روند شمال. ولایتی‌ها به مناطق زلزله خیز. فکر کنم تنها مسلمانان جهان باشند که نماز زلزله را قبل از زلزله می‌‌خوانند. به امید آنکه زلزله آید.
  4
  26
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۵
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  راس راسی قربون عمه ات بِری !
  2
  25
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۲
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این اراذل و اوباش فکر می کنند که دارند یک گاوداری را اداره می کنند که در کار زاد و ولد افراد هم فضولی میکنند.
  1
  28
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۳
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  از کرامات شیخ ما چه عجب، پنج انگشت را باز کرد وگفت شد یه وجب
  2
  24
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۸
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا
  آخوند جماعت کارش حرافیست ودر کنار آن ذهن متوهمی دارد که نشئت گرفته از باورشان است این حرف هر که دندان داد نان داد در شرایتی بود که زندگیها ساده بود وهمه تقریبا یک شکل و یک فرم زندگی میکردند نه مثل دنیای پر تجمل وگوناگون ومتنوع امروز که هر روزه ریشه اش بزرگتر میشود وخواسته ها متنوعتر در بلاد کفر با هر رنگ و شکل انسانها کمک خرجی برای فرزندانشان تعیین میشود چه یک فرزند چه ده فرزند اما در کشور اسلامی پر ادعای ایران با ایدئولوژی والگوی علی وار بودن یلر ویاور محرمین فلسطین وعراق وخلاصه همه مسلمانان البته بغیر از مسلمانان چینی که در کمپ در چین زندانی هستند از مردم میخواهند با فرزند آوری نسل جوان در جمعیت اضافه بشه کی هزینه ومشکلات زندگی را با این شرایط بغرنج اقتصادی باید پرداخت کند مردم هستند برای همین میگم که این چلمکان فسیل عقل متوهم مذهبی میخواهند با انشاالله وماشاالله مشکل ازدیاد جمعیت را حل کنند بدون کارشناسی اجتماعی حالا ما میگوئیم اون رهبر ره گم کرده درآن شرایط که رهبر شد حساب کتالی در دستش نبود که بداند اقتصاد چیست که گفته بود اقتصاد مال خر است حالا چه ؟اینها خود خرند ولی بی دم.
  0
  4
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲
  ۳۲
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا
  به سد علی کدا بگین زیادی جمعیت تضمین بقای حکومت ج اس منحوس نیست. ج اس رفتنی است.
  0
  4
  شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.