سخنی کوتاه و بی تعارف با حشمت طبرزدی

حشمت طبرزدی که در نوار قدیمی درز کرده اش خاندان پهلوی را "پلید" نامیده بود و صراحتا تاکید کرده بود که جمهوری اسلامی را به رژیم پهلوی ترجیح می دهد, بعد از انکار فراوان در صفحه توییتر خود نوشت: "امروز در یک سخنرانی از من مربوط به چند سال پیش، منتشر شده که من با توجه به دیکتاتوری رضا شاه و محمدرضا شاه از آنها با واژه ی پلید یاد کرده و گفته ام اگر قرار باشد پادشاهی پهلوی را بر گردانند، من جمهوری اسلامی را ترجیح میدهم. خوب ایراد این حرف چیست که اینقدر فحاشی میکنید؟آزادی بیان!؟

پس با این اعتراف, آن همه تکذیب و انکار و حاشا برای چی بود؟ اما بدتر از این استدلال یا عذر بدتر از گناه که ایشان در توجیه استفاده از واژه "پلید" می باشد که به عقیده من نشان می دهد یا شعور و ذکاوت و بهره هوشی ایشان بسیار پایین است و یا حقیقتا در وادی دیگری سیر می کند. ایشان در صفحه یوتیوب خود (دقیقه ١٠) می گوید منظور من از پلید رضا پهلوی و خواهر و برادرانش نبوده, بلکه محمد رضا شاه پهلوی و رضا شاه پهلوی بوده اند. باید گفت یا جل الخالق, این انسان متوهم که در نشریه خود بنام پیام دانشجو با تیتر درشت نوشته بود: "خامنه ای امام است, مرجع شیعیان است" معنی این توجیه توهین آمیز را نه تنها در قاموس فرهنگ ایرانی بلکه هر فرهنگی درک نمی کند. باید گفت وای بر ما که سیاسیون ما اینگونه افراد هستند. به عبارت ساده درست مثل این میماند که به شخصی ناسزا بگوید بعد برای توجیه آن بگویید: این فحش ها به شما نبود بلکه به پدر و پدربزرگ شما بود.

در دقیقه ١٠ این ویدئو او با بی اخلاقی و بدون مدرک و سند خانم شناخته شده فعال (حدث می زنم منظورش چه کسی است) را متهم به همکاری با وزارت اطلاعات و پخش آن نوار درون سازمانی می کند. حشمت طبرزدی ادعا می کند سابقه مبارزه طولانی دارد. اما بر طبق گفته احمدی زیدآبادی, رفسنجانی به او وعده وزارت ورزش می دهد تا علیه دفتر تحکیم وحدت سمپاشی کند. متعاقبا عناصر راست افراطی اصولگرا از او علیه رفسنجانی استفاده ابزاری می کنند.

بنده نه سلطنت طلب هستم و نه هیچگونه عناد شخصی با آقای طبرزدی دارم و در گذشته بارها در تلویزیون تکفیری کلمه با ایشان میهمان همراه بودم و دوستانه و متمدنانه بحث می کردیم. البته بعد از اینکه شبکه کلمه طرفدار داعش شد و ایرانیان را مجوس و آتش پرست و رافضی خواند, بنده از آن شبکه تکفیری برای همیشه برائت جستم, ولی امثال طبرزدی ها و ریزه خواران بی پرنسیب دیگر تشنه حضور در آن شبکه منحوس بودند و هنوز هم هستند.

لذا کسی که پیکان مبارزه علیه جمهوری اسلامی را بسوی گروه های اپوزیسیون سکولار دموکرات مخالف رژیم و یا شخصیت های برانداز دیگر تغییر جهت دهد, قطعا در زمین جمهوری اسلامی بازی می کند و باید در مورد او افشاگری کرد. نصیحت من به طبرزدی این است: وقتی خودت را داخل چاهی انداختی, اولین اصل نجات این است که نَکَن یعنی بیش از آن حفر نکن! چون عمیق تر فرو می روی (when you are in a hole stop digging).

عبدالستار دوشوکی - مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن -doshoki@gmail.com
+189
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  این هم یکی دیگر از تاکتیک های وزارت اطلاعات خامنه ای است که یک نفر را به عنوان مخالف نظام چند روزی به زندان میاندازند بعد بدون اینکه تلنگلی بهش بزنند آزادش میکنند تا بتواند با این سابقه در کنار مخالفین نظام انتقاد کند بعد وقتی یک نفر قصد انجام کاری علیه نظام را دارد این آقا مدعی میشود که نه ایشان شخص قابلی نیست چون یا قبلاً با نظام بوده یا تفکر دموکراتیک ندارد یا فک و فامیلش عیب دارند آنوقت با تخریب آن شخص همه چیز را به رکود میکشاند
  56
  80
  جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۳
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  بهترین چیزیکه طبرزدی میکرد این بود عذر خواهی از پهلوی ها و مردم طرفدار پهلویها میکرد بخاطر بیانات بی عقلانه اش در مورد رضا شاه کبیر و محمد رضا شاهنشاه ایران .
  6
  103
  جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  یک چیزی خورد حالا شما کوتاه بیاد. حشمت کوچولو توی این سایت هم پر است. همه هم راستگو هستند. رضا دوست دارند ولی با با و پدر بزرگ دوست ندارند. ولی دروغ می‌‌گویند. کمی تعارفی و خجالتی هستند که بگویند، سال ۵۷ غلط کردیم.کسانی داریم که در زندگی‌ یک شو کامل و زیبا را بازی می‌‌کنند. آنقدر نقش خود را خوب بازی که خودشان هم درک نمی‌‌کنند که خود رفریب می‌‌دهند. هیچ چیزی آسانتر از خود فریبی نیست. هیچ انرژی نمی‌‌خواهد. اگر به چیزی می‌‌خواهیم باور داشته باشیم ،خیلی‌ آسان .باور داریم
  45
  47
  جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  [::گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان::]. نه به این سادگی نیست که همه‌چی زیر نظر خامنه‌ای و دارودسته‌اش باشد. امتی‌ها حتی مهمترین ارگانشان اطلاعات سپاه را به اسرائیل باخته‌اند. حشمت طبرزدی با آخرین گفتار سراسر احمقانه‌اش راجع به پهلوی‌ها، با اینحال جزو اپوزیسیون ج.ا. است! مثال دگر فرهاد میثمی که خودش و خانواده‌اش همگی درگیر ج.ا. هستند اما او اعلامیه آمریکا مبنی بر حمایت از او را رد و می‌گوید من حاضرم زجر و شکنجه در زندان ج.ا. را بکشم اما منت آمریکا را، نه 🥴 این نوع حماقت از دگر چپها و مذهبیون مخالف حکومت اسلامی دیده و شنیده می‌شود. آنها تمام آمریکا را با یک چوب میرانند، غافل از اینکه خیلی از گروه‌ها و احزاب متفاوت در آمریکا شدیدن دموکرات هستند. متاسفانه همه را به یک چوب راندن و همه را زیر یوغ ج.ا. دیدن در ایران مرسوم است. چرا یکی با چند انتقاد به زندان و یا شکنجه می‌‌شود ما آن دگری راست راست خارج از زندان به انتقاداتش ادامه میدهد؟! بخاطر حکومت هزار (بخوان صد) فامیل در ایران است! او متعلق به عده‌ایست که حرفشان در ج.ا. برو دارد و از اینجهت مصونیت بهتری از دگر منتقدان داراست!
  2
  27
  جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان
  کمی شهامت اخلاقی بخرج میدادی و معذرتخواهی میکردی. واقعا افرادی که داعیه مبارزه شرافتمندانه دارند نمیتوانند حرفی که زده اند به گردن بگیرند چطور میتوان انتظار داشت فردا روزی اشتباهات بزرگتر را بگردن بگیرند؟ پس فرق این افراد با مخالفان سیاسی که پایبند به هیچ اصول اخلاقی نیستند چیست؟ چنین اتفاقاتی صحنه های تمرین مدارا، قبول اشتباهات و تلاش برای رفع آنست. از طرف دیگر این اتفاقات هم نباید گزکی دست عده ای دهد تا دست به تسویه حساب شخصی یا سیاسی بزنند. ملاک قضاوت افراد حرفهای که در گذشته بر اثر عدم تشخیص واقعیت و یا شرایط سیاسی و جو حاکم در آن برهه نیست بلکه ملاک قضاوت زمان حال و عملکرد افراد است. هیچکس نمیتواند ادعا کند در گذشته اشتباهی در تشخیص واقعیت نداشته و همیشه در راه درست قدم برداشته
  2
  18
  جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۳
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  بدترین حرفی که حشمت طبر چن روز پیش زد این بود که گفت: "ما اجازه نمیدیم که حکومت پهلوی به ایران برگرده" حالا یکی نیست ازش بپرسه که تو کی هستی که اجازه بدی یا ندی؟ بعدش کی اصلا بهت اجازه داده که بجای 85 میلیون ایرانی تصمیم بگیری!
  3
  38
  جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان::]. فرض کنیم حرف تو درست باشه آیا در شرایط فعلی که مملکت تا گردن افتاده در باطلاق و چیزی نمونده که باقیش هم تو گل فرو بره منطقیه که شخصی مثل این آقا یا آقای خزعلی قبرستان کهنه بشکافند و یک شخصی مثل شاهزاده را تخریب کنند؟ این افراد یا خبر ندارند که اوضاع چقدر خرابه که آنوقت باید از اینگونه اشخاص دوری کرد و یا اگر میدانند آنوقت باید شعور داشته باشند که در یک چنین موقعیتی من اینو دوست دارم اونو دوست ندارم درنیاورند! این اظهار نظرها همه چیز رو به رکود میکشونه و این همان چیزی است که خامنه ای و دم دستگاهش میخواهند
  1
  5
  جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.