‏مصاحبه ای اختصاصی شبکه اسرائیلی i۲۴ با یک «منبع داخل ایران»

شبکه خبری اسرائیل : "تصفیه های خونینی در درون نیروی قدس و رژیم ایران در پیش است" رادیو فرانسه: شبکه اسرائیلی i24 در مصاحبه ای اختصاصی با یک "منبع داخل ایران" که از آن در عین حال به عنوان "مخالف" حکومت این کشور یاد کرده خبر داد که قتل های اخیر افسران نیروی قدس در  داخل کشور نتیجه تصفیه های درونی رژیم اسلامی و سرآغاز تصفیه های خونین دیگر است.
 
این "منبع داخلی" به شبکه خبریi24  گفته است که رژیم جمهوری اسلامی ایران گرفتار مشکلات و تنگناهای اقتصادی فزاینده در نتیجه تحریم های بین‌المللی است که اکنون به تهدیدی برای رژیم آیت الله خامنه‌ای و سپاه پاسداران تبدیل شده‌اند. نارضایتی ها در بین مردم ناتوان از تأمین مایحتاج اولیه خود رو به افزایش است و دولت حتی توان پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارد.
 
به گفته "منبع داخلی" شبکه i24 شرکت های وابسته به سپاه پاسداران همگی ورشکسته شده‌اند و فساد در درون نظام رو به افزایش است. "همین منبع" سپس درباره قتل‌های هدفمند داخل ایران گفته است که حذف فیزیکی افسران نیروی قدس در داخل نتیجه تصفیه های درونی است و نه عملیات سرویس های اطلاعاتی خارجی. به گفته "منبع داخل کشور" i24 این تصفیه‌ها در درون نیروی قدس آغاز شده و شماری از افسران آن توسط خود رژیم اسلامی ایران کشته شده اند. به گفته "منبع" شبکه خبر اسرائیل در نتیجه این قتل ها یک ترس و نگرانی روانی بزرگ به وجود آمده و باعث شده که برخی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران نسبت به محافظان خود نیز ظنین و بدبین شوند و شب ها از خوابیدن در منازل خود پرهیز کنند.
 
فرد "مخالف" حکومت ایران به شبکه خبری i24 گفته است که یک زمین لرزه حقیقی در درون نظام ایران روی داده است و از وقوع قتل‌های دیگر خبر می دهند. به همین خاطر، قتل های اخیر در داخل ایران تنها آغاز قتل های پیش رو است.
 
همین "منبع" "سپس افزوده است که اختلافات جاری میان محسن رضایی و ابراهیم رئیسی منشاء بخش بزرگی از این جدال های درونی قدرت در ایران است و برخی قتل های صورت گرفته در  کشور طی سال های اخیر که به موساد نسبت داده شده فضای ترس و نگرانی را در درون نظام ایران تشدید کرده‌اند.
i24 یادآوری کرده است که طی هفته های گذشته شماری از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران برکنار یا جابجا شده‌اند، زیرا مقامات ارشد حکومت ایران دیگر حتی به مأموران و کارگزاران خود اعتماد ندارند. به گفته "منبع داخل کشور" شبکه i24 درز اطلاعات در ایران آنقدر گسترش یافته که رهبران ایران از این پس از سایه خود نیز می ترسند به طوری که اکنون ماهها است که کسی مجتبی خامنه‌ای را ندیده است.  شبکه i24 به نقل از کارشناسان می افزاید که این تغییرات بی ارتباط با تلاش های جاری برای ترمیم ساختار ضدجاسوسی رژیم ایران نیست.
 
محمدعلی ابطحی، رئیس دفتر و معاون رئیس جمهوری پیشین ایران، محمد خاتمی، گفته است که ضربات اخیر اسرائیل به ساختار امنیتی حکومت ایران، نظام اسلامی را سخت متزلزل کرده است. در روزهای گذشته منابع خبری اطلاع دادند که در پی برکناری حسین طائب، رئیس پیشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، سردار علی نصیری، رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران به ظن جاسوسی برای اسرائیل دستگیر شده است. همچنین گفته می شود که دستگیری او همزمان بوده است با دستگیری دهها تن دیگر از کارکنان برنامه های هسته ای و موشکی ایران به اتهام جاسوسی برای اسرائیل.
 
خود آیت الله علی خامنه‌ای در آخرین سخنرانی خود در مقابل کارکنان قوه قضائیه وضعیت امروز ایران را با دهه خونین ١۳٦٠ در این کشور مقایسه کرد که طی آن جمهوری اسلامی ایران برای حفظ و تحکیم موقعیت خود درگیر جنگ خونین قدرت با سازمان مجاهدین خلق ایران و دیگر مخالفان جمهوری اسلامی بود و طی آن هزاران نفر دستگیر و زندانی و اعدام شدند. خامنه ای بار دیگر با استناد به آنچه "سنت های الهی" نامید وعده نصرت و پیروزی برای حکومت اسلامی ایران در شرایط جدید را داد. اما او نادیده گرفت که التهاب های سیاسی و امنیتی دهه ١۳٦٠ در دوره رهبری فرهمند روح الله خمینی، از سوی یک رژیم مصمم و منسجم و برخوردار از پایه های اجتماعی قدرتمند روی دادند که از هر لحاظ کمترین شباهتی با وضعیت امروز ایران ندارند.  
+132
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران
  بدلیل اینکه حکومت اسلامی یک حکومت کاملا مافیایی است، جنگ قدرت و کنترل منابع ثروت یک امر طبیعی در چنین حکومت هایی خواهد بود و مقامات فاسد اسلامی مجبور به حذف یکدیگر برای بقآ خود و بدست آوردن ثروت بیشتر خواهند شد.
  11
  27
  جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.