انجمن قلب آمریکا: خواب بیشتر یکی از عوامل ضروری سلامت قلب و مغز است

 آرشیوصدای آمریکا: انجمن قلب آمریکا برای سلامت قلب و مغز با به‌روز رسانی فهرست سابق خود، «۸ عامل ضروری زندگی» را جایگزین «۷ راه آسان زندگی» کرده است و بر این اساس، مدت زمان خواب در طول شبانه‌روز اکنون یکی از عوامل ضروری سلامت قلب و مغز شناخته محسوب می‌شود.

فهرست «۸ عامل ضروری زندگی» انجمن قلب آمریکا به معیارهای اصلی و مهم که رعایت و ترکیب آنها با هم سلامت قلب و مغز در افراد را تا حد زیادی تضمین می‌کنند، می‌پردازد و شامل این عناوین است:

   * رژیم غذایی
   * فعالیت فیزیکی
   * مصرف نیکوتین
   * مدت زمان خواب
   * شاخص توده بدن
   * چربی خون
  *  گلوکز (قند) خون
  *  فشار خون

مطالعات تحقیقاتی مختلف در دو دهه گذشته نشان داده است که بیش از ۸۰ درصد از بیماری‌ها و حوادث مربوط به قلب و عروق را می‌توان با شیوه‌های زندگی سالم و مدیریت عوامل خطر شناخته شده، پیشگیری کرد.

بنا بر گزارش انجمن قلب آمریکا، یکی دیگر از به‌روز رسانی‌های اخیر «معیارهای سلامت قلب و عروق»، تغییر آن برای در بر گرفتن تمام گروه‌های سنی از ۲ سال به بالا است که شامل راهنمای جدید زیر است:

   * ارزیابی رژیم غذایی.
   * ارزیابی قرارگیری در معرض دود سیگار و سیگار الکترونیکی.
   * اندازه‌گیری کلسترول غیر «اچ‌دی‌ال» یا کلسترول بد به جای اندازه گیری کل کلسترول برای ارزیابی چربی خون.
   * افزودن اندازه گیری هموگلوبین گلیکوزیله A1C، که یکی از معیارهای کلیدی برای ارزیابی خطر دیابت نوع ۲ است، به معیارهای اندازه‌گیری قند خون.

بیماری‌های قلبی-عروقی اولین علت مرگ و میر در جهان است. طبق آمار به‌روزرسانی شده بیماری‌های قلبی و سکته انجمن قلب آمریکا، در سال ۲۰۲۲ تقریباً ۱۲۱.۵ میلیون نفر به فشار خون بالا، ۱۰۰ میلیون نفر به چاقی مفرط، و بیش از ۲۸ میلیون نفر به دیابت نوع ۲ مبتلا هستند و تنها یک چهارم از بزرگسالان گزارش داده‌اند که به استانداردهای فعالیت فیزیکی توصیه شده وزارت بهداشت و خدمات انسانی عمل می‌کنند.
+13
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.