مشکات الزهرا صفی، تنیس‌باز ۱۷ ساله ایرانی هنوز منتظر ویزای انگلستان است

مشکات الزهرا صفیدویچه وله: مشکات الزهرا صفی، تنیس‌باز ۱۷ ساله ایرانی، به رغم کسب جواز حضور در مسابقات تنیس ویمبلدون هنوز به لندن نرفته است. او همچنان منتظر صدور ویزای انگلیس است.

مشکات الزهرا صفی، پدیده سال اخیر در ورزش ایران، در آستانه سومین حضور متوالی خود در مسابقات گرنداسلم جوانان قرار گرفته است. این تنیس‌باز ۱۷ ساله پس از حضور در رقابت‌های گرنداسلم ملبورن و رولن گاروس پاریس در نیمه نخست سال جاری میلادی، موفق به کسب سهمیه حضور در مسابقات گرنداسلم تنیس ویمبلدون ۲۰۲۲ نیز شده است.

رقابت‌‌های تنیس گرنداسلم ویمبلدون از اهمیت ورزشی بسیار بالایی برخوردارند و مهم‌ترین مسابقات بین‌المللی تنیس در سال محسوب می‌شوند. دیدارهای تنیس جوانان ویمبلدون از روز دوم ماه ژوئیه (۱۱ تیر) آغاز می‌شوند.

طبق اعلام فدراسیون جهانی تنیس، ۲۶ تنیس‌باز در جدول دیدارهای مقدماتی دختران در ویمبلدون حضور دارند. مشکات الزهرا صفی نیز قرار است در جدول مقدماتی این تورنمنت به رقابت بپردازد.

اما در حال حاضر عدم دریافت روادید انگلیس حضور او در ویمبلدون را زیر سئوال برده است. در صورت عدم صدور ویزای انگلیس تا اول ماه ژوئیه (۱۰ تیر)، حضور این تنیس‌باز جوان ایرانی در ویمبلدون منتفی خواهد شد.
حضور در گرانداسلم ملبورن و پاریس
مشکات الزهرا صفی که در حال حاضر در جایگاه ۷۴ جدول رده‌بندی تنیس جوانان جهان قرار گرفته است، در پایان ماه مه سال جاری میلادی در مسابقات تنیس گرند اسلم رولن گاروس در پاریس به میدان رفت اما از راه‌یابی به مرحله دوم این دیدارها بازماند.

این تنیس‌باز ایرانی پیش از آن در ژانویه سال ۲۰۲۲ در تورنمنت گرنداسلم استرالیا نیز حضور یافت و با کسب پیروزی در نخستین دیدار، برای ورزش ایران تاریخ‌ساز شد.

مشکات الزهرا در سال جاری در مسابقات سطح یک جوانان جهان در برزیل و تایلند نیز شرکت کرد. حضور او در این رقابت‌های تراز اول، در ارتقاء رنکینگ جهانی او موثر بوده است.

عملکرد این ورزشکار جوان ایرانی در رقابت‌های تنیس دو نفره برزیل با هم‌تیمی آمریکایی خود، دانیلا آبراهام، نیز از رویدادهای قابل توجه در ماه‌های اخیر در عرصه ورزش ایران بوده است. او موفق شد با دانیلا آبراهام به مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات تنیس تور جهانی زیر ۱۸ سال در برزیل صعود کند.

صفی در حال حاضر در جایگاه ۷۴ جدول رده‌بندی تنیس جوانان جهان قرار گرفته

مشکات الزهرا صفی اهل کرج است. او ورزش تنیس را از آکادمی آپت در ایران و زیر نظر دو مربی حرفه‌ای، تونی اندروویچ و وردان لوبیچیک، آغاز کرد.

این ورزشکار حرفه‌ای پس از چندین سال فعالیت در رده سنی نوجوانان در عرصه تنیس، طی فقط یک سال شش مقام قهرمانی در هفت تورنمنت جهانی را از آن خود کرد.
+20
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.