باز هم قتل دختر نوجوان دیگری توسط پدرش، این بار در نورآباد ممسنی

 عکسی که مسیح علی‌نژاد از آریانا لشکری منتشر کرده استرادیو فردا: یک دختر ۱۶ ساله در نورآباد ممسنی در استان فارس به‌دست پدرش، با شلیک اسلحه شکاری، به قتل رسید.

به‌نوشته وب‌سایت هرانا، دختر کشته‌شده آریانا لشکری نام داشت و این قتل شامگاه دوشنبه، ششم تیر، رخ داده است.

به‌گزارش خبرگزاری رکنا، پدر آریانا پس از بازداشت گفته است: «در پی اختلاف بر سر موضوعی، آریانا به خانه مادرم رفت و من هم یک‌باره نتوانستم عصبانیتم را کنترل کنم و با اسلحه شکاری خودم به آن‌جا رفتم تا او را بترسانم. واقعاً قصدم کشتن دخترم نبود، اما بی‌اختیار شلیک کردم.»

با این حال، مسیح علی‌نژاد، فعال مدنی حقوق زنان، فایلی صوتی از «یکی از بستگان آریانا لشکری» را در اینستاگرامش منتشر کرده که می‌گوید پدر آریانای «۱۵ ساله» وی را «فقط به‌خاطر این‌که می‌خواسته بدون محدودیت زندگی کند و به‌خاطر حرف‌های خاله‌زنکی فامیل کشته است».
بر اساس ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی، پدران قاتل در صورت محکومیت در دادگاه، حداکثر به پرداخت دیه و حبس بین سه تا ده سال محکوم می‌شود. با این حال، در بسیاری موارد از موارد قتل‌هایی که توسط مردان خانواده صورت می‌گیرد، اولیای دم با گذشت از خون فرزند خود، زمینه حمایت از قاتل و آزادی آن‌ها را فراهم می‌کنند.
+75
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - میلان، ایتالیا

  آخه چه ربطی به حکومت داره. هر تقی که به توقی میخوره سریع پای حکومت رو می‌کشید وسط. وجدان هم خوب چیزیه!
  90
  14
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  فیل آگاه - لندن، انگلستان

  بر ذات کثیفش لعنت، دختر بینوا رو با یک دنیا آرزو کشت
  1
  67
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  varied - ریزه، ترکیه

  این قتل های ناموسی ریشه در اسلام دارد و احکام ضد بشری اسلام 1400 سال است که بر مسلمین حکمرانی میکند
  3
  80
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  babak iran5i - تهران، ایران

  دکتری یا خری یا احمقی یا بیشعوری شما که بخاطر .. مالی برای این پدر مادر عراقی خامنه ای ... مالی میکنید بروید سری به سیستان و بلوچستان بزنید در حد یک ملیون بچه پابرهنه و گرسنه را باچشم ببینید بعد زر بزنید برای بچه دار شدن بی آینده
  5
  26
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  مگه تو اروپا پدری دخترش رو بکشه اعدام میشه؟ تو امریکا و اروپا هم زندان میشه یکی دوسال کمتر یا بیشتر. این مسیح آنقدر مخ تعطیله که هنوز جامعه ایران رو با اون سابقه سنتی و دینی با اروپا و اسکاندیناوی مقایسه میکنه.
  35
  6
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. باز از اون حرفهاست! منظورت این بود که معلوم و پر فاضحه که در تمام موارد مقصر حکومت است. 🥴 تو خودت میدانی از توالت رفتن مردم تااحکام اقتصادی دولت که بقول خمینی مال خر است، همه چیز در ارتباط با حکومت فاسد اسلامیست. 😤 در خصوص این فاجعه همین بس که پدر هر غلطی میتواند در ارتباط با زنان خانواده‌اش بکند، همچنین قانون ضدانسانی قصاص هم از همان حکومت اسلامی نشأت می‌گیرد!! 😖 تا دلت بخواد این حکومت ضدانسانی که حتی علوم‌انسانی را بر نمی‌تابد، مقصر است. مقصر است برای اینکه مدعیست الهی‌ است و دستور از الله می‌گیرد از خلقت تا مرگ انسانها، این حکومت در فساد و رذالت چندین سده تجربه دارد. تو بخوان حدیث مفصل ازین مجمل!
  2
  32
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  [::مسعود راستگو - تهران، ایران::]. قابل مقایسه نیست نه اینطور که تو می‌خواهی بلکه این حکومت، حکومت الهی‌ است، الله بر همه چیز ج.ا. نظارت دارد 🥴 و کشتن آن دختر هم به‌خواست الله بوده و هست 😖 مقایسه ایدهآلیست با رئالیست از آسمان تا زمین است بعبارتی تفاوت وهم با واقعیت!! تو جوامع پیشرفته و واقعگرا ملاک قانون انسانیست نه قوانین عقب‌افتاده دوران قبایلی عربستان ۱۲۰۰ سال پیش! 😖
  3
  33
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  ای کرم بذاره اون پائین تنه هاتون که نتونین بچه پس بندازین که بعد اینطور در عین رشد و شکوفایی خیلی راحت پرپرش کنید ! اگر این اسمش غیرته ، .. خر به اون غیرت ، که فکر و ذهنیت صاحبش در عصر حجر و خود تن لش و انگلش اینجا !! روح این طفل معصوم و تمام کسانیکه در نتیجه جهل و حماقت یکی از اعضای ابله و خرفت خانواده از بین رفته اند شاد و در آرامش .
  1
  27
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Zebelemahal - تهران، ایران
  متاسفانه اکثر مواقع دخترهای مجرد بخصوص در سن قبل هجده سال بسیار احساساتی و رویا پرداز ویاغی می شوند وگاهی اوقات نیز رفتارهای بیش از حد گشتاخانه شان باعث به جنون رسیدن خانواده شان میشود که اتفاقات ناگوار نیز در این مرحله صورت می گیرد که کاشکی بشود به طریقی خودشان را کنترل کنند چون به هر جهت با صبر بعد از مدنی دخترهایشان به سر عقل آمده وبا تجربه تر ومتین تر رفاتا می کنند و آنوقت وجودشان باعث آرامش خاطر وشوق وشعف خانواده شان خواهد شد به لطف خدا
  15
  5
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان. چرا فکرمی کنید اون چیزی که شما دوست داری و بهش اعتقاد داری درسته و بقیه غلط.شاید اینجا امثال تو اکثریت باشن ولی باید بدونید اشتباه میکنید. اشتباه می کنید فکر میکنید اعتقادات بقیه غلطه. خودتونو زدید کوچه علی چپ چون خوب می دونید ارزشهای غربی همش پوچه و داخلش کاملا خالیه. مخصوصا اونایی که ی عمر اونجا زندگی میکنن ولی اندازه ی سگ براشون ارزش قائل نیستن اینارو خوب می دونن.
  10
  3
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.