قرار دادن کاندوم در معرض دید عموم ممنوع شد

ایران وایر: به دنبال سیاست‌های سختگیرانه جمهوری اسلامی در خصوص پیشگیری از بارداری به نظر می‌رسد قراردادن اقلام پیشگیری از بارداری همچون کاندون در معرض دید عموم ممنوع شده است.

بر اساس تصویری از یک نامه که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده معاونت غذا و دارو دستورالعملی را برای داروخانه‌ها صادر کرده که مطابق آن بر عدم عرضه داروهای پیشگیری از بارداری تاکید شده است.

در بخشی از این نامه صراحتا آمده است: «اقلام پیشگیری از معرض دید ارباب رجوع جمع‌آوری و در قفسه‌های پشتی که از ویترین داروخانه دید ندارند» قرار داده شوند.
روز دوشنبه ۶ تیرماه ۱۴۰۱ نیز استاندار تهران در جلسه استانی خانواده و جمعیت خواستار تشدید برخوردهای قهری با مراکزی که به پایان خودخواسته بارداری زنان کمک می‌کنند شده و گفته بود: « سالانه حدود ۳۷۰ هزار جنین به صورت غیرقانونی در ایران سقط می‌شود که این رقم زیادی است و باید این عمل متوقف شود.»

محسن منصوری در این جلسه با تاکید بر اینکه هرگونه پیشگیری از بارداری و پایان خودخواسته بارداری باید با «برخورد انتظامی» مواجه شود گفت: «هدف گذاری اصلی ما باید این باشد که به لحاظ اعتقادی به نقطه‌ای برسیم که کثرت جمعیت و فرزندآوری یک فضل برای خانواده ها محسوب شود.»

در راستای اجرای طرح مناقشه‌برانگیز و دردسرساز جوانی جمعیت در ایران، سازمان غذا و دارو بهمن‌ماه بهمن ماه سال گذشته در بخشنامه‌ای توزیع رایگان یا یارانه‌ای اقلام مربوط به پیشگیری از بارداری را ممنوع کرد.

بر اساس این بخشنامه که توسط حمیدرضا اینانلو، مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو صادر شده بود، توزیع رایگان اقلام پیشگیری از بارداری و تشویق به استفاده از آن‌ها در شبکه بهداشتی وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر ایران ممنوع شد.

هدف از اعمال این محدودیت‌ها نیز حمایت از اجرای «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» ذکر شده بود.
+51
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  ای هوار! واقعا نمیفهمم این چه ادبار و بدبختی است که مردم گریبانگیرش شدن
  1
  22
  ‌پنجشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.