سخنگوی اقتصادی دولت: رئیس جمهور وعده گرانی نداده این القای شیطنت آمیز بعضی سایت هاست

دویچه وله: سخنگوی دولت ایران در مورد اظهارات ابراهیم رئیسی در مورد گرانی در سال آینده گفته است که برخی از سایت‌ها به شکل "شیطنت‌آمیزی" سعی کرده‌اند این فضا را القا کنند که تورم بالاتری در سال آینده انتظار مردم را می‌کشد.

احسان خاندوزی، سخنگوی اقتصادی دولت روز ۸ تیر (۲۹ ژوئن) در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد مصاحبه اخیر ابراهیم رئیسی،‌ رئیس جمهور ایران و وعده او به گرانی در سال آینده صحبت کرد.

او گفت که رسانه‌ها از گفتگوی خبری ابراهیم رئیسی این مساله را القا کرده‌اند که شاید تورم بالاتری در سال آینده وجود خواهد داشت در حالی که این مساله کاملا "غیرمنصفانه و تحریف شیطنت‌آمیز" نسبت به صحبت‌های رئیس‌جمهور بوده است.

احسان خاندوزی با تاکید بر اینکه دولت "هیچ برنامه تورم‌زایی" برای سال آینده ندارد از رسانه‌ها درخواست کرد که با توجه به "اخلاق حرفه‌ای و پایبندی" که از آن‌ها انتظار می‌رود صحبت‌های رئیس دولت را منتشر کنند.

این در حالی است که مصطفی هاشمی‌طبا، معاون رئیس‌جمهور در دولت محمد خاتمی به این وعده گرانی از سوی ابراهیم رئیسی واکنش نشان داده و گفته است که این نوع صحبت‌ها از سوی رئیس جمهور ایران دور از سیاست است.

او با ابراز تعجب در این مورد گفته است: «چطور می‌شود که یک رئیس‌جمهور وعده گرانی دهد؟ برای من مبهم و از عجایب است و باید توضیح دهند به چه دلیل گرانی را وعده می‌دهند.»

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در ششمین گفتگوی تلویزیونی خود با مردم ایران در شامگاه شنبه چهار تیر (۲۵ ژوئن) اعلام کرده بود که افزایش حقوق گمرکی در ایران باعث افزایش قیمت کالاها خواهد شد و دولت با ارائه لایحه‌ای در این زمینه از مجلس درخواست کرده که این "افزایش نرخ‌ها به سال آینده موکول" شود.

این صحبت‌های ابراهیم رئیسی با واکنش زیاد فعالان سیاسی و  کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی همراه بوده است.
+2
رأی دهید
-24

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.