سرباز مرزبان ایرانی توسط چه کسانی در مرز افغانستان کشته شد؟ طالبان یا اشرار مسلح؟

 محمد صیاد، مرزبان ایرانی یورونیوز: در حالی که سایت وابسته به فرماندهی انتظامی ایران از کشته شدن یک مرزبان ایرانی به دست «اشرار» در مرز با افغانستان خبر داده‌ است اما روزنامه هشت صبح افغانستان می‌گوید طالبان این فرد را کشته‌اند.

شامگاه دیروز سایت خبری شهدای فراجا (فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی) اعلام کرد که «مرزبانان استان سیستان و بلوچستان در شمال این استان هم مرز با کشور افغانستان در ساعات پایانی امروز در حین دیده بانی و پایش نوار مرزی با اشرار مسلح که از سمت خاک کشور افغانستان قصد تعرض به مرزهای کشور را داشتند درگیر و با حضور مقتدرانه خود باعث فرار آنها شدند.»

این نهاد اعلام کرد یکی از نیروهای مرزبانی با نام «محمد صیاد» بر اثر اصابت گلوله کشته شد. فراجا اعلام کرد که در حال حاضر امنیت به صورت کامل در مرزهای شمالی سیستان و بلوچستان برقرار است.

با این حال سایت «هشت صبح» افغانستان به نقل از منابع خود اعلام کرد که یکی از مرزبانان ایرانی در درگیری با طالبان کشته شده است.

این رسانه مدعی شده است که «طالبان به دنبال کشته و زخمی شدن دو پسربچه افغان از سوی مرزبانانی ایرانی، روز سه‌شنبه، ۷ سرطان/تیر به خاک ایران وارد شده و برای ساعتی با مرزبانانی ایرانی درگیر شدند.»

این رسانه به نقل از منابع خود اضافه کرد که در نتیجه این درگیری یک سرباز ایرانی با نام محمد صیاد کشته شده است.

نیروهای طالبان به درگیری‌های روز گذشته در مرز با ایران واکنشی تاکنون نشان نداده است.

چندین درگیری مرزی بین ایران و نیروهای طالبان در ماه‌های اخیر رخ داده است. ایران می‌گوید که نیروهای طالبان به اصول بین‌المللی و حقوق مرزها آگاهی ندارند.
+41
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  جواب را با سوال دادید طالبان همان اشرارن.
  2
  32
  ‌چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  نیایش - تهران، ایران
  دیگه تا کجا میتونستیم خار بشیم سپاه و آخوندهای گ.... که میخواستند خودشون قوی نشان بدن و کشور رو نابود کردن رو هیچ کس به پشمش هم نمیگیره !
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.