ولیعهد انگلستان از نخست وزیر سابق قطر سه میلیون یورو پول نقد گرفته است

 دفتر شاهزاده چارلز در بیانیه‌ای گفته که مبالغ اهدا شده «به سرعت به یکی از نهادهای خیریه ولیعهد بریتانیا منتقل شده است»رادیو فردا: دفتر شاهزاده چارلز می‌گوید ولیعهد بریتانیا با قبول پول نقد از نخست‌وزیر سابق قطر به‌عنوان کمک به فعالیت‌های خیریه هیچ‌گونه تخلفی مرتکب نشده است.

روزنامه «ساندی تایمز» روز یکشنبه پنجم تیر در گزارشی اعلام کرد که ولیعهد بریتانیا از شیخ حمد بن جاسم آل ثانی، نخست‌وزیر سابق قطر، «سه میلیون یورو» پول نقد دریافت کرده است.

به گزارش این روزنامه، این پول در ملاقات‌های خصوصی در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵، در یک مورد در یک چمدان و در مورد دیگری در یک کیسه خرید فروشگاه به ولیعهد بریتانیا تحویل داده شده است.

ساندی تایمز افزود که این مبالغ در حساب موسسه خیریه بنیاد چارلز واریز شده است و ادعا نکرد که هیچ عمل خلافی صورت گرفته است.

دفتر ولیعهد بریتانیا در بیانیه‌ای گفت که مبالغ اهدا شده «به سرعت به یکی از نهادهای خیریه ولیعهد بریتانیا منتقل شده است و آن‌ها تضمین داده‌اند که تمامی مقررات و مراحل اداری لازم به دقت اجرا شده است».

بنیاد خیریه شاهزاده چارلز نیز به روزنامه «ساندی تایمز» گفت: «اهداءکننده این پول یک فرد مشروع و قابل تایید بوده و بازرسان حسابداری ما با انجام بررسی‌های جداگانه به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ ایراد و تخلفی صورت نگرفته است».

دفتر اطلاع‌رسانی حکومت قطر حاضر نشد در این مورد اظهارنظر کند.

شیخ حمد بن جاسم آل ثانی در دوران نخست‌وزیری بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳ مسئول اصلی نظارت بر ثروت ملی کشور بود که در حوزه مستغلات در سراسر جهان از جمله یکی از آسمانخراش‌های لندن، فرودگاه هیثرو و فروشگاه لوکس «هرودز» سهام دارد.

پلیس لندن مشغول تحقیق در مورد یک اتهام دیگر است که ادعا می‌کند افراد وابسته به یک نهاد خیریه دیگر شاهزاده چارلز به یک میلیاردر سعودی پیشنهاد داده بودند که در صورت کمک به این نهاد می‌توانند در زمینه کسب شهروندی بریتانیا و مقام‌های افتخاری به او کمک کنند.

دفتر ولیعهد بریتانیا می‌گوید شاهزاده چارلز از چنین موضوعی کاملا بی‌اطلاع است.
+4
رأی دهید
-77

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  ببیننم تو کشورهای مسلمان کم محروم هست که تو پول به پرنس چارلز میدی مردک شاش شتر،تو افغانستان ملت بچه هاشون ر از شدت فقر میفروشن و تو کمک به خیریه این الدگ میکنی
  2
  29
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  گل میرزا - فرانسه، فرانسه
  این زالوها صدها ساله پول مردم بریتانیا رو دارن بالا میکشن هنوز سیر نشدن. بعد چشمش به ۳ میلیون یورو عربه...
  3
  21
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  جالبه هزارن بنیاد خیره ! هر کس هوس کرد یک اسم بعد تبلیغات،بیزینس خوبیه اکثر پولی را که از مردم میگیرند خرج حقوق وووو میکنندو بعد ورشکست میشن.جلب اینجاست از مردم پول وکمک برای کارهای خیریه در کشورهائی میکنند که خودشان سلاح فروختند و ویران شده. درک چنین کاری برای من بسیار دشوار است.
  1
  16
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  به این انگل‌ها باید سم داد. سالها مثل انگل از دسترنج دیگران میخورند
  1
  4
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.