استاندار تهران: در فرزندآوری خیلی روی خدا حساب نمی‌کنیم/ خدا می‌گوید رزق و معیشت بچه با من است

استاندار تهران درباره دسترسی سریع به مراکز سقط جنین در تهران هشدار داد و خواستار برخورد انتظامی با این مراکز شد.

به گزارش ایسنا، محسن منصوری استاندار تهران در جلسه استانی «خانواده و جمعیت» که امروز دوشنبه (۶ تیر) با دستور کار «بررسی آخرین وضعیت استان تهران» برگزار شد، اظهار کرد: می‌توان گفت آمار ارائه داده شده درباره سقط جنین در این جلسه که گفته شد سالانه حدود ۳۷۰ هزار مورد است، به نسبت موالید فعلی تقریبا ۴۰ درصد است که عدد قابل توجهی است.

او درباره دسترسی آسان به مراکز سقط جنین و لزوم برخورد انتظامی با این مراکز گفت: در حال حاضر با یک جستجوی کوچک در اینترنت در کسری از دقیقه می‌توان به مراکز سقط جنین دسترسی پیدا کرد و کار جدی باید برای مقابله با این مراکز انجام شود.

استاندار تهران ادامه داد: در این راستا هم نیازمند کار فرهنگی و ایجابی و هم نیازمند کار قضایی، انتظامی و سلبی هستیم تا هزینه این اتفاق را برای آن مرکز، مجموعه و کسی که این کار غیرقانونی را انجام می‌دهد، بالا ببریم.

منصوری در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه برخورد ما در موضوع جمعیت باید اعتقادی، مومنانه و جدی باشد، ادامه داد: هدف گذاری اصلی ما باید این باشد که به لحاظ اعتقادی به نقطه‌ای برسیم که کثرت جمعیت و فرزندآوری یک فضل برای خانواده ها محسوب شود.

او همچنین تاکید کرد: برای کمک به فرزندآوری در سیستم اداری باید آیین نامه‌هایی تعریف شود.

منصوری در بخش دیگر سخنان خود به لزوم راه اندازی مهدهای کودک برای مادران شاغل در ادارات و دستگاه‌ها تاکید کرد و این را هم گفت که در حوزه جمعیت با ضعف اقناع مواجه‌ایم و گرچه چندسالی زمان می‌برد که این امر محقق شود اما با توجه به تنگنای زمانی که برای بسته شدن پنجره جمعیت وجود دارد باید همت جدی در این راستا داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نگاه ما به مساله جمعیت باید نگاه الهی و نه نگاه اداری باشد، ادامه داد: اگر مساله فرزندآوری را به مساله اعتقادی تبدیل کنیم بسیاری از مسائل ما حل می‌شود. باید در موضوع جمعیت به یک عزم رسید و جسارت و شجاعت گفتگو در این راستا را داشته باشیم.

استاندار تهران تصریح کرد: من فکر می‌کنم موضوع اصلی در بحث فرزندآوری این است که ما خیلی روی خدا حساب نمی‌کنیم و به وعده‌های الهی در این زمینه اعتماد نمی‌کنیم. خدا می‌گوید رزق و معیشت بچه با من است کما اینکه در موارد دیگر نیز خدا وعده داده و این وعده را محقق می‌کند.

منصوری در بخش دیگر سخنان خود به اهمیت همکاری شهرداری‌ها برای تبلیغ در حوزه افزایش جمعیت و فرزندآوری اشاره کرد و افزود: شهرداری‌ها باید درگیر این موضوع شوند. برای افزایش جمعیت اِلِمان سازی و برای فرزندآوری در شهر فضا سازی نکرده‌ایم. بعضا تبلیغ در موضوعاتی نظیر کیف و کفش و لوازم آرایش شهر را خفه کرده است و این مسائل اصلی شهر نظیر افزایش جمعیت نادیده گرفته شده است.
+5
رأی دهید
-104

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اگر روش حساب نمیکنی پس....
  4
  15
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۴
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این استانداره؟ بیشتر شبیه گوریل پستانداره!
  4
  26
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۰
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  خدا گفته؟ چنان میگن خدا گفته انگار همین چند وقت قبل داشته با خدا تلفنی حرف میزده
  4
  20
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۳
  ۵۵
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  خود ت چند تا بچه داری ،با حقوق نجومی که میگیری؟ ،و خوب میدونی که نگاه اعتقادی و مذهبی که شما ها و عوام به این موضوع دارین شعار و حرف مفته ،تو ایران فعلی هیچ آینده ای برای هیچ قشری چه کوچک چه بزرگ متصور نیست،با وجود شما متحجرین کت شلواری
  2
  18
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۹
  ۳۲
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا
  معلوم نیست کدام اوسکولی به سدعلی گدا گفته جمعیت زیاد برای حکومتش خوبه، شاید دستور عالی جناب پوتین است.
  2
  21
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۰
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن
  هر چی میگذره بیشتر ، پی به گاگول بودن مسئولین میبرم !! خدا چون ماهیت زن و مردیش مشخص نیست و خاکتوسری یا بهتره بگیم جفتگیری نمیتونه بکنه ، آبی ازش گرم نمیشه پس بنابراین ، استاندار از خیر فرزندآوری خدا میگذر !!!! ولی چون با خدا مُدام در ارتباطه ، خدا خودش درگوشی به این پفیوز گفته معیشتشون با من ، ولی نگفته که از بی لیاقتی رژیم ، این همه زباله گرد و این حداکثر مردمی که زیر خط فقر زندگی میکنند و به نون شب محتاج رو که با ....مثقال یارانه باید روزشون رو شب کنند چگونه معیشتشون تأمین میشه !!؟ اصلاً این بیشرف به کدوم خدا معتقده !!؟
  4
  17
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۵
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا
  بیسرف فسیل عقل این گفته در زمانیست که دخل مردم با خرجشان متناسب باشد نه اینکه در مملکت ما بچه های کار فحشا وزباله گردی پشت بام خوابی گور خوابی در لوله فاضلاب خوابی داشته باشیم وقتی مملکتی رهبر متوهم وذیوانه داشته باشد که خود در مجلس خبرگان اعتراف به بیکفایتی کرده وضع مردم از این بدتر هم میشود فقر دین وایمان را به گا میدهد این را در مغز پوکتان از رهبر گرفته تا شما مگسان دور شیرنی فرو کنید.
  0
  9
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۰
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  باباهای تو هم همش رو همسایه ها حساب میکردند، مگن ننت در اولین سفر برای به همراه بردن تو استشهاد محلی درست کرد
  0
  3
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.