نماینده مجلس: ایرانیِ با غیرت اجازه نمی‌دهد ناموسش در معرض حراج و تاراج قرار بگیرد

محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی‌شهر در واکنش به تجمع نوجوانان شیرازی می‌گوید: خون شهدا، آخرین امضا برای ماست. سایت رویداد 24: محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی‌شهر در واکنش به تجمع نوجوانان شیرازی می‌گوید: خون شهدا، آخرین امضا برای ماست. در برخی خاطرات آن‌ها می‌بینیم که آن‌ها تا آخرین لحظه، دغدغه حجاب و حراست از کیان و نوامیس را داشتند. آن‌ها جانشان را برای حفظ ناموس دادند، از این‌رو همه دستگاه و نهاد‌ها باید در مقابل صحنه‌های بی‌حجابی و بی‌حیایی محکم بایستند و نگذارند هنجارشکنی در کشور باب شود.

حضور دختران و پسران نوجوان در پارک اسکیت شیراز بازتاب زیادی داشت. برخی معتقد بودند نسل جدید دیگر با فشار حاضر به پذیرش چیزی نیست و برخی می‌گفتند باید با آن‌ها برخورد کرد تا به زعم خودشان دیگر هنجارشکنی نکنند. محمدتقی نقدعلی نماینده اصولگرای خمینی‌شهر از گروه دوم است که معتقد به برخورد سخت با هنجارشکنان است.

او به رویداد۲۴ گفته «برخورد جدی با افراد هنجارشکن حاضر در این برنامه، حق و خواسته توده‌های مردم است، زیرا بحث حجاب به عنوان یکی از مسلمات دین و نصوص قطعی قرآن کریم، غیرقابل انکار است و کسی نمی‌تواند اصل و ضرورت حجاب را منکر شود مگر اینکه ضروریات دین را نداند یا نخواهند بداند.»

نماینده خمینی‌شهر می‌گوید: برخی از این اتفاقات و هنجارشکنی‌ها، حساب‌شده و برخی به خاطر این است که انسا‌ن‌های جاهل در این مسیر قرار گرفتند و کار را مدیریت کردند. برای پیشگیری از بروز چنین اتفاقاتی در برابر دیدگان مردم باید وارد صحنه شد. به همه دلسوزان انقلاب، متدینان کشور، دغدغه‌مندان دیانت، اساتید دانشگاه، مراجع تقلید و حوزه‌های علمیه عرض می‌کنم که فارغ از برخی مسائلی که جامعه مثل معیشت گرفتار آن هستند که شاید بسیاری از آن‌ها بر اثر سوءمدیریت‌ها و عملکرد ضعیف قوای حاکم باشد، باید در برابر این اتفاقات، خروش پیدا کنند و سکوت، جایگاهی ندارد.

او با اشاره به اینکه چنین اجتماعاتی به هیچ وجه نباید تکرار شود، می‌گوید: «سیستم‌های امنیتی و قضایی باید با برخورد مناسب وارد عرصه شوند. در عینِ ارشاد و آگاه کردن جاهلان، هیچ منافاتی ندارد که با کسانی که نظام‌مند و هدف‌مند این صحنه‌ها را رقم زدند، شدیداً برخورد قضایی شود.»

نقدعلی می‌گوید: هم به لحاظ قانونی و هم به لحاظ شرعی، در این باره قانون صریح داریم و توجیهاتی از این‌دست که این تجمعات، مجوز داشته است، منکر برخورد نمی‌شود، چون نهاد‌های مجوردهنده مجوز معصیت ندادند و دنبال این نبودند که اختلاط زن و مرد حاصل شود یا کشف حجاب به وقوع بپیوندد. این رفتار‌ها همخوانی با قانون و شرع مقدس ندارد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس می‌گوید: خون شهدا، آخرین امضا برای ماست. در برخی خاطرات آن‌ها می‌بینیم که آن‌ها تا آخرین لحظه، دغدغه حجاب و حراست از کیان و نوامیس را داشتند. آن‌ها جانشان را برای حفظ ناموس دادند، از این‌رو همه دستگاه و نهاد‌ها باید در مقابل چنین صحنه‌هایی محکم بایستند و نگذارند هنجارشکنی در کشور باب شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دستگیری نوجوانان اشکالی ندارد؟ می‌گوید: کاملاً بلااشکال است. اگر بخواهیم برای هر اقدام قانونی و حفظ و حراست از کیان و ناموس و حیا و عفاف جامعه، نگا‌ه‌مان به نظر اجانب، ضدانقلاب و رسانه‌های خارجی باشد، باید از چهارچوب‌های انقلاب اسلامی عقب‌نشینی کنیم. پس همان‌طور که به برخی بدگویی این افراد توجه نکردیم در این موضوعات هم باید بی‌توجه به واکنش آن‌ها، کارمان را انجام دهیم.

نقدعلی می‌گوید: خواسته توده‌های مردم، برخورد با عوامل این‌دست برنامه‌هاست. چه کسانی که عِرق و عُلقه ایمانی و دینی دارند و چه افرادی که دغدغه ناموس دارند ولو عِرق دینی نداشته باشند، می‌خواهند در این ماجرا‌ها برخورد لازم صورت بگیرد. هیچ ایرانیِ با غیرتی اجازه نمی‌دهد به این شکل، ناموس در معرض اختلاط، حراج و تاراج قرار بگیرد.
+5
رأی دهید
-118

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حاج مهدی مین روب - تهران، ایران

  شهدا و تمام کشته های انقلاب برای پاسداری از همین نوامیس جونشون رو از دست‌دادن که بانوان و زنان وطن بدون ترس و وحشت بتونن زندگی کنن ، شهدا کجا کار به مسایل خصوصی زنان داشتن شهدا رفتن تا نگاه و دست اجنبی بهشون نخوره ، ما وظیه داریم که فضایی برای بانوان تهیه و فراهم کنیم که در اون آسایش و آرامش ، امنیت داشته باشن هر چی دوست دارن بپوشن به من و شما چه ربطی داره ، با حجاب و زورگویی تمام دختران رو دچار افسردگی کردیم ، زن که نخنده تمام جامعه رو افسردگی و نا امیدی میگیره ،
  10
  49
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا

  اگر برای ایرانی نفس و قدرت و غیرتی مونده باشه لکه ننگ ومعضلی به نام اخوند رو از جامعه ایران پاک میکرد
  2
  32
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  هرکدام از اینها چه آخوند چه پاسدار چه بسیجی صورتهاشون شبیه یک نوع حشره میمونه این یکی خیلی شبیه به عنکبوته اینها خیلی علاقه دارند سر زن و دختر مردم لچک و چادر کنند تا زیبایی آنها کراهت چهره اینها رو بیشتر نشان نده
  11
  31
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  تو که لالایی بلدی برو به الم اُلاغ این حرفا رو بگو که مشهد و نوامیس مردم رو علناً کرده محل عیش و عشرت اعراب ، فقط و فقط برای مال اندوزی و در ضمن تفریح شادی برای گروه سنی نوجوان و اونچه که در شیراز اتفاق افتاد از بدیهی‌ات و یک زندگی نرمال برای اون گروه سِنیست که از دید تو ابله ، تاراج و حراج ناموس بحساب میاد !! شارلاتان .
  10
  31
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  babak iran5i - تهران، ایران
  شما انگل های اجتماع هیچ هنری جز خوردن و چرند گفتن توالت رفتخ خیر سرتون ندارید / برای همینه تف میکنند بصورتتون و عمامه تون را توش می... چون با زر زر کردن تنفر بوجود آوردید / شهدا شهدا نمکید که حال آدم را بهم میزنید تا مسدله ای بیش میاد لنگ شهدا را بمیان نیکشید. سر لشگر فلاحیان خانواده اش بی حجاب بودند ولی در جنگ شهید شد >>>>>>>>>>>> نره خر تو منفی بده تا جانت در بشد بقول امام قلابیت
  0
  14
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  babak iran5i - تهران، ایران
  از بی غیرت مردم ایرانه که ملیون ملیون آخوند انگل و مفت خور توی ایرانه
  0
  14
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  البته ناموستون را به عراقیها بدید چون بوی تپاله حسین میدن، لبنانی و لنگی یمنی هم فرق داره، هندی و افغانی هم که پدران توله سیک خمینی بودند،اینجا اشکال نداره، چون ناموس تشیع است
  2
  12
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.