مسخره کردن ولادیمیر پوتین توسط سران گروه ۷ کشور صنعتی جهان

 عکس یادگاری سران گروه هفت در آلمانیورونیوز:سران گروه هفت که شامل هفت کشور صنعتی دنیا هستند روز یکشنبه ۲۶ ژوئن (۵ تیر) در آلمان وعده دادند تا برای مقابله با تغییرات اقلیمی و بهبود وضعیت سلامت جهانی و همچنین برابری جنسیتی و ارتقا زیرساخت‌های دیجیتال در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنند.

هفت کشور صنعتی دنیا در نظر دارند طی پنج سال آینده پروژه‌های خصوصی و دولتی در کشورهای در حال توسعه را با هدف مهار طرح سرمایه گذاری در زیربناهای اقتصادی چین که با نام « ابتکار کمربند و جاده» معروف است، تامین مالی کنند.

جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا به همراه دیگر سران گروه ۷ طرح جدیدی را با نام تازه «مشارکت و سرمایه گذاری در زیرساخت‌های جهانی» راه‌اندازی کرده‌اند. آمریکا به تنهایی حدود ۲۰۰ میلیارد دلار از این بودجه را قرار است تامین کند.

جو بایدن در روز نخست نشست سه روزه سران گروه هفت تصریح کرد که «این کمک یا فعالیت خیرخواهانه نیست بلکه سرمایه گذاری است که در زمان خود، با سوددهی همراه خواهد شد.» رییس جمهوری آمریکا تاکید کرد این ابتکار به همه کشورها امکان می دهد تا نفع مشخصی از همکاری با «دموکراسی‌ها» عایدشان شود.

آقای بایدن بر این باور است که صدها میلیارد دلار دیگر هم می‌تواند از طریق بانک‌های توسعه متقابل و موسسات تامین مالی و نهادهای مرتبط دیگر تامین شود.

اورزولا فن در لاین، رییس کمیسیون اروپا هم تاکید کرد که کشورهای اروپایی هم حدود ۳۰۰ میلیارد یورو در همین مدت زمانی برای به ثمر نشاندن یک گزینه جانشین پایدار در برابر آنچه رییس جمهور چین در سال ۲۰۱۳ ایجاد کرده، سرمایه گذاری خواهند کرد.

طرح اقتصادی گسترده چین با هدف ایجاد نسخه‌ای مدرن از راه ابریشم سابق، شامل «کمربند اقتصادی راه ابریشم» و «راه ابریشم دریایی» برای اتصال آسیا به اروپاست و حدود یکصد کشور را در بر می‌گیرد.

سران این هفت کشور صنعتی در این نشست خود همچنین درباره بحران حال حاضر انرژی در دنیا بحث و تبادل نظر کردند و بر لزوم سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی تاکید کردند.
مزاح و شوخی سران گروه هفت و تمسخر پوتین
آن‌ها همچنین لحظاتی قبل از گرفتن عکس دست جمعی دست به مزاح زدند و ولادیمیر پوتینِ، رییس جمهور روسیه را مورد تمسخر قرار دادند. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا بود که جرقه این شوخی را با گفتن این جمله زد: «کت‌های خود را در بیاوریم یا نه؟» این در حالی بود که همه آنها دور میز گردی در چند متری خبرنگاران مشغول نشستن بودند. این جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا بود که موضوع را ادامه داد و گفت «و صبر کنیم تا از ما عکس بگیرند» و باز جانسون ادامه داد: «باید نشان دهیم که از پوتین قوی‌تر و باحال‌تریم» و باز ترودو گفت «بله این حق ماست که لخت سوارکاری کنیم.»

اشاره آن‌ها به عکس مشهور نیمه برهنه ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۰۹ است که مرد شماره یک کرملین را در حال سوارکاری و نشان دادن آمادگی بدنی‌اش نشان می‌داد.

اورزولا فن درلاین، تنها زن این جمع ۹ نفره بدون اشاره به برهنه بودن پوتین به این نکته که «اسب سواری بهترین کار» است اکتفا کرد.

البته در انتها هیچ کدام از این جمع ۹ نفره کت خود را درنیاورد.
+122
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا
  فعلا که پوتین چاقو رو با دسته گرفته.
  31
  18
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
  ۱۰۲
  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران
  اجتماع سران دلالان و تاجران جنگ و خون وسلاح، خون آشامان نظام سرمایه داری که هر از گاهی با یک شوک جهانی مثل کرونا و جنگ اکراین به نظام اقتصادی در حال مرگ اروپا یک جون تازه ای میدن
  39
  20
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران::]. ممکن است که قسمتی از حرف های شما درست باشد اما روسیه از زمان تزار تا کمونیستی و حالا در راس جهانخواران و زورگیران و باج خوران عالم قرار دارد
  5
  14
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
  ۴۳
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  مکرون فقط کت نپوشیده !!! شایدم درآورده واقعا بره اسب سواری !!
  0
  2
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  این عکس واقعا گویای روزگار امروز جهان است، خنده ای تلخ بر جهانی در حال فروریختن!
  0
  0
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.