جنجال برگه تقلب جو بایدن: روی صندلی‌ات بنشین

راهنمایی‌های روی برگه تقلب می‌گوید «روی صندلی‌ات بنشین» و «از لیز شولر، رئیس فدراسیون کار و کنگره سازمان‌های صنعتی آمریکا یک سوال بپرس»ایندیپندنت فارسی:جو بایدن برگه تقلبی را که کارکنانش تهیه کرده بودند اتفاقی لو داد که دستورالعمل‌های خاصی برای او روی آن نوشته شده بود، از جمله: «روی صندلی‌ات بنشین»، «توضیح مختصری بده» و «برو بیرون».
روز پنجشنبه، بعد از اینکه بایدن هنگام سخنرانی در نشست مدیران صنعت بادی برگه را پشت‌و‌‌رو گرفت، عکاسان تصاویر یادداشت‌های رئیس‌جمهوری ۷۹ ساله ایالات متحده آمریکا را ثبت کردند.   

این مدرک با عنوان «توالی رویدادهای بادهای فراساحلی» به رئیس‌جمهوری می‌گوید «وارد اتاق روزولت می‌شوی و به حضار سلام می‌کنی».

در این یادداشت آمده است «روی صندلی‌ات بنشین».

یادداشتی هم هست شامل «مطبوعات وارد می‌شوند» و بعد «توضیح مختصری بده (۲ دقیقه)».

و بعد نوشته شده است «مطبوعات می‌روند» و بعد از آن آمده است «از لیز شولر، رئیس فدراسیون کار و کنگره سازمان‌های صنعتی آمریکا یک سوال بپرس».

در ادامه یادداشت آمده است «لیز به‌صورت مجازی [به نشست] ملحق می‌شود».

بعد نوشته شده است «از شرکت‌کنندگان تشکر کن» و «آن‌جا را ترک کن».

اوایل ماه مارس، بایدن برگه تقلبی حاوی نکاتی در دست داشت که می‌بایست درباره اظهاراتش در مورد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، صحبت می‌کرد.

همچنین سال گذشته در نخستین نشست مطبوعاتی‌اش در مقام رئیس‌جمهوری، برگه تقلبی حاوی عکس‌های خبرنگارانی در دست داشت که قرار بود از آن‌ها کمک بگیرد. همچنین شامل آماری درباره لایحه زیرساخت بود.

جمهوری‌خواهان و محافظه‌کاران عکس‌های برگه تقلب نشست روز پنجشنبه را در رسانه‌های اجتماعی به‌اشتراک گذاشتند و اغلب آمادگی ذهنی بایدن را زیر سوال بردند و استفاده او از چنین برگه‌های تقلبی را به سخره گرفتند.

شان هانیتی، مجری فاکس نیوز، در توییتی نوشت: «تقلب لامصب! برگه تقلب رئیس‌جمهوری بایدن در اینترنت پخش شده است که به او یادآوری می‌کند بنشین.»

تقلب لامصب! برگه تقلب رئیس‌جمهوری بایدن در اینترنت پخش شده است که به او یادآوری می‌کند بنشین.
دفعه بعد که کسی سعی کرد به شما بگوید جو بایدن بیمار خانه سالمندان نیست که در کاخ سفید اسیر شده است، این را به آن‌ها نشان بدهید.

او به یک کارت یادآوری گام‌به‌گام نیاز دارد که به او بگوید چه کار کند، از جمله «روی صندلی‌ات بنشین».

این فوق‌العاده شرم‌آور است.
این عادی نیست که به یک آدم بزرگ بگویند روی صندلی‌ات بنشین.
خبر مهم: برگه تقلب فردای جو بایدن لو رفت.
بایدن تصادفی برگه تقلبش را پشت و رو گرفت که به او می‌گوید سلام کن، بنشین و غیره. این دلقک ابدا نمی‌تواند رئیس‌جمهوری آمریکا باشد.

«روی صندلی‌ات بنشین»: برگه تقلب بسیار ویژه که به بایدن یادآوری می‌کند چه کار کند.
جو بایدن را با برگه تقلب گرفتند. لطفا بخوانید. کشور ما ضعیف، ناکارآمد و مسخره شده است. او و دولت نالایقش باید برکنار شوند.
نظرسنجی ای‌بی‌سی نیوز/واشنگتن پست که در آستانه نطق بایدن دراتحادیه در فوریه منتشر شد نشان داد ۵۴ درصد آمریکایی‌ها معتقدند او «در مقام یک رئیس‌جمهوری کارآمد ذکاوت ذهنی لازم» را ندارد.

در همین ماه، ۳۸ جمهوری‌خواه از بایدن خواستند آزمون شناختی [ادراکی] بدهد و نتایج آن را با مردم به اشتراک بگذارد، آن‌ها در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری نوشتند در مورد «توانایی‌های شناختی و ذهنی او نگران‌اند».

بر اساس نظرسنجی یاهو! نیوز/یوگاو (YouGov)، میزان محبوبیت بایدن به پایین‌ترین حد رسیده است و ۵۶ درصد از پاسخ‌دهندگان عملکرد بایدن در مقام رئیس‌جمهوری را تا حدودی رد کردند یا به هیچ‌وجه تایید نکردند.

این نظرسنجی در زمانی انجام می‌شود که کمتر از پنج ماه به انتخابات میان‌دوره‌ای نوامبر باقی مانده است.
+91
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد

  خودمونیم اینم یه سور به جنتی زده! خاک بر سر مردم احمقِ آمریکا که یک همچین مرده متحرک ییرو کرده رئیس جمهور با اون همه آزادی و دمکراسی و حقِ انتخاب! فکر نکنم این ۴ سال دوام بیاره لووووول.
  11
  54
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷
  ۵۶
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  ای کاش یک نفر، یک برگه تقلبی هم میداد دست رئیس جمهور ما. این تقلب نیست، راهنمائیه. جهت جلوگیری از آبرو ریزی
  5
  48
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
  ۴۹
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  خیلی داغونه این بیچاره - یعنی من موندم حالا ایران وامونده درموندست تو انتخاب رجول سیاسی این ملنگ از کجا گیر اوردن کردن ریس جمهور امریکا . اینو ما هنوز نفهمیدیم 😂😂😂
  7
  33
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان
  برگه تقلب چیه؟
  6
  16
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان
  [::Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد::]. مردم آمریکا اینجا هیچ کاره اند ،ای مردم‌نفاوک بر خلاف جنتی سیاست مملکت را تعیین نمیکنه بلکه مثل یک دستکاه خودکار این که برنامه‌های تعیین شده را اجرا می‌کند.ولی در ایران برنامه مملکت را جنتی و امثال او تعیین میکنند و ملت باب. اجرا کنند
  2
  10
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶
  ۴۳
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد
  [::ordak - بن، آلمان::]. قیاسِ جنتی و بایدن فقط از نظرِ سلامتی جسمی با کمی چاشنی طنز بود نه بیشتر ;)
  1
  6
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.