کارگردان تئاتر متهم به سرقت گردنبند محمدرضا مهدوی بازیکن پیشکسوت فوتبال شد

کارگردان و بازیگر سینما و تئاتر که به اتهام سرقت گردنبند بازیکن پیشکسوت فوتبال بازداشت شده مدعی است که در این سرقت نقشی نداشته و موتور او نیز از سوی سارقان سرقت شده بود.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، 31 خرداد امسال، محمدرضا مهدوی بازیکن پیشکسوت فوتبال در حال عبور از خیابانی در غرب تهران بود که ناگهان یک موتورسوار به او نزدیک شد و در یک لحظه گردنبندش را قاپید. مرد جوان به‌دنبال موتورسوار دوید و چند متر جلوتر با او درگیر شد به طوری که کلاه ایمنی سارق از سرش افتاد و خودش نیز به زمین خورد و سپس پای پیاده شروع به فرار کرد. فیلم این سرقت که توسط دوربین مداربسته یکی از مغازه‌های اطراف محل گرفته شده بود، خیلی زود در فضای مجازی منتشر شد.
انتظار 28 دقیقه‌ای برای سرقت
این بازیکن اسبق تیم‌های پرسپولیس و استقلال در رابطه با سرقت گردنبندش گفت: برای معامله خودرو به نمایشگاه اتومبیل یکی از دوستانم رفتم.هنگام خروج از محل در حال عبور از کنار خیابان بودم که آن موتور سوار به سمتم آمد و در یک لحظه رخ به رخ شدیم و بعد گردنبند را از گردنم کشید. وقتی مقابل من قرار گرفت من صورتم را برگرداندم اما او از پشت گردنبندم را کشید. اگر گردنبندم پاره نمی‌شد احتمال خفگی و بریده شدن گردنم وجود داشت.

او ادامه داد: ارزش گردنبند حدود ۲۰۰ میلیون تومان بود زمانی که گردنبند را از گردنم کشید با موتور از روی پایم رد شد که اگر کفش گرانقیمتم آن روز در پایم نبود استخوان پایم له می‌شد البته من بیشتر برای کفش گرانقیمتم ناراحت شدم که از بین رفت. من به سمت او رفتم ولی سلاح سردی همراهش بود که قصد آسیب زدن به من را داشت و برای همین او را رها کردم و با سرعت متواری شد و از صحنه گریخت. طبق آنچه که دوربین‌های مداربسته نشان دادند سارق ۲۸ دقیقه با موتورش پشت سطل زباله مکانیزه منتظر بوده تا من از نمایشگاه بیرون بیایم.
شاهدی برای سرقت
در تحقیقات صورت گرفته از سوی کارآگاهان اداره پلیس آگاهی تهران و با استعلام شماره پلاک موتور سیکلت، هویت مالک به نام فرشاد شناسایی شد.این در حالی بود که روز بعد از سرقت یک راننده تاکسی به پلیس مراجعه کرد و مدعی شد که سارق گردنبند پیشکسوت فوتبال را شناسایی کرده است. او گفت: در غرب تهران مسافرکشی می‌کنم و روز حادثه در کنار خیابان ایستاده بودم تا مسافر سوار کنم. ناگهان پسر جوانی که خیلی هراسان بود به سمت من آمد و خواست به او کمک کنم. این در حالی بود که یک نفر از دور او را تعقیب می‌کرد با خودم گفتم این موضوع مشکوک است و اگر او را سوار کنم ممکن است برایم مشکلی پیش بیاید.

مرد میانسال ادامه داد: اما پسر جوان گفت که با همسرش اختلاف پیدا کرده و برادرزنش در تعقیب اوست. حرف‌هایش را باور و او را سوار کردم. بعد از طی مسافتی هم از من خواست نگه دارم تا پیاده شود. من از دور چهره شخصی را که دنبال مسافرم می‌دوید دیده بودم. وقتی همان شب فیلم سرقت گردنبند فوتبالیست قدیمی را در فضای مجازی دیدم تازه فهمیدم من همان سارق گردنبند را سوار کرده بودم. زمانی که تصویر صاحب موتورسیکلت به نام فرشاد، به راننده تاکسی نشان داده شد، مرد میانسال او را به‌عنوان سارق گردنبند فوتبالیست پیشکسوت شناسایی کرد.
انکار سرقت
با کنار هم قرار دادن مدارک و شواهد پلیسی، به دستور بازپرس مصطفی تقی‌زاده، صاحب موتورسیکلت بازداشت شد. اما مرد 34 ساله در تحقیقات منکر سرقت شد و گفت: من مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی سینما دارم و 15 سال است که تئاتر موزیکال کار می‌کنم. حقوق ماهیانه‌ام از 12 میلیون تا 15 میلیون تومان است و دلیلی برای سرقت ندارم.

او ادامه داد: روز حادثه موتورسیکلتم را مقابل خانه پارک کرده بودم اما زمانی که به خیابان آمدم متوجه سرقت موتورم شدم. من به کلانتری رفته و سرقت موتورسیکلتم را گزارش کردم، البته زمان گزارش سرقت موتورسیکلتم چند ساعت بعد از سرقت بود چون دیر متوجه شده بودم.

مرد جوان به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شد. در حالی که مرد جوان منکر سرقت گردنبند 200 میلیونی است اما اظهارات راننده تاکسی و جا ماندن موتور او در صحنه سرقت؛ احتمال دست داشتن او در سرقت را پررنگ می‌کند. به دستور بازپرس پرونده قرار است شاکی و تنها شاهد ماجرا و این مرد رو در رو شوند تا حقیقت ماجرا روشن شود.
+10
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.