تلویزیون دولتی روسیه: در ابتدای جنگ جهانی سوم «لندن قبل از همه بمب‌باران می‌شود»

متحد پوتین آندری گورولیوف گفت: از روز روشن‌تر است که جهان را انگلوساکسون‌ها تهدید می‌کنند.

ایندیپندنت فارسی - امیلی اتکینسون :یکی از متحدان نزدیک ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه ادعا کرد اگر جنگ جهانی سوم شروع شود لندن اولین هدف راهبردی در کشورهای ناتو است که مورد اصابت موشک‌های روسیه قرار خواهد گرفت.آندری گورولیوف، نماینده مجلس و عضو کارگروه دفاعی مسکو در مصاحبه با تلویزیون دولتی تی‌وی در مورد چگونگی حمله تمام‌عیار احتمالی به کشورهای بالتیک عضو ناتو توضیح داد.

گورولیوف، فرمانده پیشین ارتش و عضو حزب روسیه متحد و هوادار پوتین، گفت: «کل مجموعه ماهواره‌های فضایی دشمن را در نخستین عملیات هوایی نابود خواهیم کرد.»

«آمریکایی یا بریتانیایی بودن آن‌ها اهمیتی ندارد، ازنظر ما همه به ناتو تعلق دارد.»

«در مرحله دوم تمامی سامانه دفاع ضد موشک را هر جا که باشد ۱۰۰ درصد نابود می‌کنیم. سوم آنکه قطعا از ورشو، پاریس یا برلین شروع نخواهیم کرد. لندن اول ‌ازهمه مورد اصابت قرار خواهد گرفت.

«از روز روشن‌تر است که جهان را انگلوساکسون‌ها تهدید می‌کنند.»

او گفت حمله تنها راه برای جلوگیری از محاصره کالینینگراد (قلمروی تقریبا برون‌‌بومی روسیه بین لیتوانی و لهستان) به‌وسیله غرب بود.

گورولیوف گفت «برق» اروپای غربی «قطع خواهد شد» (به گفته او نابود هم خواهد شد) و «زمین‌گیر خواهند شد.»

او افزود: «در مرحله سوم دوست دارم ببینم ایالات متحده به اروپای غربی برای ادامه دادن جنگشان در سرما و بدون مواد غذایی و برق چه دارد بگوید. نمی‌دانم (ایالات متحده) چطور می‌تواند خودش را برکنار نگه‌ دارد.»

«این برنامه کامل نیست و عمدا فرازهای خاصی از آن را از قلم انداختم، چون تلویزیون جای صحبت کردن در مورد آن‌ها نیست.»

متحد پوتین در حالی این تهدیدها را مطرح کرده است که جنگ روسیه در اوکراین وارد پنجمین ماه شده و به نگرانی غرب از «خستگی» بابت تداوم این جنگ مرگ‌بار منجر شده است.

بوریس جانسون دیروز هشدار داد فشار به اوکراین برای تن دادن به «صلحی ناخوشایند» به علت تنش‌های اقتصادی ناشی از این جنگ افزایش خواهد یافت.

جانسون در پاسخ به اینکه منظورش از نگرانی در مورد خسته شدن اوکراین چیست، در اقامتگاه کمیساریای عالی در کیگالی گفت: می‌دانیم وضعیت دشواری است. می‌دانم در بریتانیا وضعیت دشوار است. می‌دانم هزینه مواد غذایی بالا رفته است. همه دارند این وضعیت را می‌بینند و کشورهای بسیار زیادی می‌گویند چنین جنگی در اروپا ضرورتی ندارد.»

«ضرورتی ندارد دچار این مشکلات اقتصادی باشیم و بنابراین تشویق (شاید هم وادار کردن) اوکراین به پذیرش صلحی ناخوشایند افزایش خواهد یافت.»

«به نظرم خطر آن هست که مردم متوجه نباشند ایستادگی در برابر تجاوز اهمیت حیاتی دارد. اگر پوتین از مجازات تجاوز به اوکراین جان سالم به در ببرد، اگر از مجازات بابت تصرف آشکار قلمرو کشور دیگری فرار کند، برای یکایک کشورهای جهان بی‌چون‌وچرا آشکار خواهد شد که نظام بین‌المللی فروپاشیده است.»
+84
رأی دهید
-95

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Shahrokh-86 - تهران، ایران

  یکی نیست بهش بگه شما که همه این کارارو‌میکنی،اونا در مقابل چی کار میکنن؟! میشینن نگاه میکنن شما بزنید ماهواره فضایی و برق و سیستم ضد موشک و شهراشونو نابود کنی؟ فکر کنم این دکتر عباسیه روساس.
  8
  42
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان

  روسیه از ادامه جنگ در اوکراین می ترسد و تهدیدش از روی ترسش است. ناتو و حتی خود انگلیس خیلی قوی تر از روسیه است. دنیا دیدند کع روسیه یک ابرقدرت بابدکنکی بیش نبوده است. هر جنگ حهانی رخ دهد بیشتر از همه روسیه ضرر می مند . روسیه تازه با تاصیرات تحمریمها پی برده است و می دانند با ادامه تحمریمها دهه های بسیار سختی خواهند داشت . اگر در ماههای آینده گاز به اروپا قطع شود اروپا و آمریکاو انگلیس راه را برای صادرات گاز روسیه به هند و چین با تحمریم خواهند بست . این یعنی پایان درآمد روسیه از گاز
  8
  30
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶
  ۴۹
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  این دانشمند یا خودشو به اون راه زده یا واقعا تو یک دنیای دیگه سیر میکنه . ٢ تا نکته همین الان بهش توجه کنید بقیه داستان کاملا مشخصه . یک اکراین نتونستن مدیریت کنن و تسخیرش کنن با ادوات نظامی به اصطلاح مدرن خودشون 😂- بعد زمانی که دنیا حس کنه روسیه همچین هدف و تصمیمی داره موشکاشون هنوز بلند نشده کل کشورشون رو هواست . انگار همه میشنن نگاه میکنن که کی اول میزنه . کلا روسا عقل درست حسابی که اصلا ندارن . فکر میکنن بازی کامپیوتریه بزنن برن قول مرحله بعدی 😂😂😂
  7
  31
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۱
  ۳۸
  karaji - کرج ، ایران

  حتما غرب هم میشینه از تلویزیون تماشا میکنه !! این یارو بیشتر ملت خودشو احمق فرض کرده ...
  8
  35
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  این جنگ هر چه زودتر باید تمام شود، اوکراین باید مرزهای نو داشته باشد، چون هرگز کشور مستقلی نبوده است، باید عادلانه تقسیم شود و هرکس هرجور دلش می خواهد به زندگی در سرزمین خود مشغول شود، استالتنبرگ( شخص اول جنگ افروز در جهان) باید دست از سر اکراین بردارد، روس‌ها ی ساکن اکراین و اوکراینی ها دور میز بنشینند و سرزمین شان را عادلانه به دو کشور تقسیم کنند، ولی زلنسکی نوکر امپریالیسم خونخوار باید جهان را با کمک انگلیس و استالتنبرگ نابود کند، که چه چیز بدست بیاورد؟ ملت روس در اکراین هرگز شکست نخواهد خورد، چون در طول تاریخ آنجا سرزمین شان بوده است( کریمه و بخش شرقی، از آنجا به بعد مرزهای اکراین خواهد بود، طمع چ اما نخواهد گذاشت!
  32
  7
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  اگر جنگی اتفاق بیفتد و روسیه لندن را بزند تنها کار خوبی است که در تاریخ کشورش انجام داده
  17
  16
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۵
  ۲۲
  varied - ریزه، ترکیه
  در یک جمله روسیه زر زیادی میزند
  8
  27
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۷
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ

  فعلاً که زیر اوکراین زایید
  7
  33
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸
  ۴۶
  هانسن - سیدنی، استرالیا

  بدبخت ها زورشون به اوکراین نمیرسه برای دیگر کشورهای قدرتمند جهان شاخ و شونه می کشند
  5
  29
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰
  ۴۲
  لائیر - تل اویو، اسرائیل
  من نمیتونم بفهمم یعنی کسی نیست تا پوتین رو از برق بکشه داره روسیه رو به سمت تباهی می بره.سلاحهای روسی بسیار بی دقت، ناکارا و ارزان قیمت در مقابل سلاحهای پیشرفته و دقیق ناتو. هنوز روسیه بعد گذشت ۵ ماه پیروزی شایانی در مقابل اوکراین بسیار ضعیف حاصل نکرده. شخصیت پوتین منو یاد دانکیشوت افسانه ای میندازه با تهدید جهان برای نابودی.
  8
  26
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
  ۳۲
  Darknet - لندن، انگلستان
  شعار نده، بزن بعدا حرف بزن. توی اوکراین فعلا روسیه گیر کرده که نه متحدی داره نه عضو ناتوعه. حمله به یکی از اعضای ناتو یک خودکشی آنی محسوب میشه.
  7
  23
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱
  ۵۲
  siah76 - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  از پس اوکراین نمیتونین بر بیاین ۵ ماهه مثل این فرماندهان سپاه پاسداران فقط رجزخونی بلدید! روسیه بدجوری اعتبار نظامیشو از دست داد دیگه بقول معروف...همش نزن!یاشاسین امریکه
  5
  23
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  والا اکراین که تقریبا هیچی نداره حتی موشک نداره مسکو رو بزنه الان پنج ماه مثل خر تو گل موندن بعد ناتو … الان من موندم اون شهرهایی که با خاک کامل صاف شدن پوتین میخواد چیکار کنه؟ کمبود زمین داره؟ واقعا درک این جنگ بی هدف سخته. آلمان نازی یه کشور کوچک بود و دنبال خاک بیشتر ولی روسیه با این حجم کشور که حتی نمیتونه سرآوری کنه چه نیازی به اون تیکه داره؟ بعدشم اکراین حالا با طرفداراش یا بدون طرفداراش تقریبا در اختیار روسیه بود دلیل این جنگ و فقیر کردن یک ملت واقعا جز جنون بیخودی هیچی نبست و البته خواهیم دید چطور در یک دوره پنج ساله چطور روسیه به زمان شوروی و فلاکت اون زمان باز خواهد گشت.
  5
  12
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۳
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::لائیر - تل اویو، اسرائیل::]. کاش اینجور بود که روسیه زپرتکی بود ولی نیست روسیه سلاحهای بسیار خوبی دارد.تحریمهای نفت و گاز هم باعث شده در همین مدت اندک 19 میلیارد بیشتر تو جیب پوتین برود. یادمان نرود تنها پوتین مسئول جنایت‌های رژیم ایران نیست بلکه حماقت و خریت غرب. اگر بما یک هزارم همین سلاحها را می‌دادند آیا اخوندی در ایران بود؟؟ یک سیاست عجیب در دنیا حاکم است که فهمش سخت است. چرا با فرهنگ ایرانی در غرب جنگ دارند و به بقای آخوند کمک می‌کنند؟؟
  3
  8
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۲
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  من راستش تا چندی وپیش همه چیز روسیه را تبلیغات و چرند میدونستم،تا اینکه به دعوات فامیل خانم پسرم به روسیه رفتم،پدر بزرگ ،پدر و تمام فامیلهای نزدیک ایشون از خانواده های سنتی نظامی روس هستند و در سراتو در یک منطقه نظامی حتی بازنشستههاش زندگی میکنند، منطقه هنوز با اینکه تقریبا بزرگ است نه اسم دارد و نه روی نقشه وجود دارد، یک منطقه نظامی بسته است، من در یکجی از موزههای انجا یک فیلم مستند در مورد نیروی بازدارنده اتمی روسیده دیدم ،اینکه غرب خصوصا امریکا موشک سارمت ۲ را شیطان میدونه اونجا برام روشن شد چرا، به گفته قدیمیهای انجا، انچه که در این شهرک اسم پناگاه زیه زمینی را دارد ظاهرا یک شهرک ۲ طبقه زیر زمینی است که استالین دسور ساخت ان را داده بود و به مرور زمان شروع به ساختنش کرده بودند ،هنوز هم کار ساختمانی در انها میشد،درست مثل مسکو یک شهرواقعی ان زیر زمین است،خلاصه کلام روسیه میتونه با یک حمله راکتی ،امریکا، کانادا ،اروپایی غربی را خاکستر کنه،خودش هم ۹۵ درصد نابود میشه،ولی انهایی که در کجانپناهای زیر زمنی زنده میمونن نزدیک به ۱۰ میلیون تخمین زده میشه برای ساخت دوباره کشور کافی هست
  0
  2
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. رفیق مشکل ملت ما این است که به خودشون اجازه فکر کردن و مطالعه نمیدن، و هر چی را از دهان دیگرون میشنوند بلغور میکنند و باور هم دارند عقل کلند.من مشاجره ۲ همکار ایرانی را اینجا در محل کار یکی از هراداران کپکزده های توده ست یکی عمو سامی است، تجهیزات سری و سازمانهای سری امریکا و روسیه خزگبلات میبافند، من یک بار ورسیدم، شما از این تجهیزات و سازمانها به اسم سری یاد میکنید،این چه سازمان سری یا تجهیزات سری اسرت که ۲ راس هالو مثل شماها از ان خبر دارید و خزعبلات میگید،درست مثل بهشت و جهنم اخوندهاست،جوری ازش چرند تحویل ملت میدند انگار کلید دار انجا هستند و ملت هم باور میکنند
  0
  1
  ‌سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.