کاخ سعدآباد تعطیل است!/ استقبال رسمی از نخست وزیر عراق در تهران - ویدیوبه گزارش ایسنا، همزمان با سفر مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق به ایران، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد یکشنبه پنجم تیرماه را تعطیل اعلام کرد.

ترافیک حضور مقامات بلندپایه خارجی در یک ماه گذشته، روزهای تعطیل سعدآباد را بیشتر کرده است، طوری‌که عزت‌الله ضرغامی ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نسبت به این تعطیلی‌ها واکنش نشان داد. او در توئیتر چنین نوشته بود:‌ «تعطیلات کاخ موزه سعدآباد و اوج آن در این هفته به دلیل مراسم رسمی تشریفات رؤسای جمهوری میهمان است. به نظرات کارشناسان حفاظت احترام می‌گذاریم، ولی به این میزان سختگیری اعتقاد نداریم و از همه گردشگران داخلی و خارجی عذرخواهی می‌کنیم.»

از ابتدای خردادماه تاکنون، رؤسای جمهور ترکمنستان، ونزوئلا، تاجیکستان و قزاقستان، همچنین وزیر خارجه پاکستان و مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران سفر کرده‌اند و از آنجا که تولیت دو کاخ در مجموعه سعدآباد، یعنی کاخ فریده دیبا (مادر فرح دیبا) و کاخ ملکه‌ مادر (معروف به ساختمان جمهور) با نهاد ریاست‌جمهوری است، ‌ مراسم تشریفات رسمی این مقامات نیز در سعدآباد برگزار شد، به همین خاطر کل مجموعه به روی بازدیدکنندگان عمومی بسته شد.

تعطیلی‌های پی در پی و ادامه‌دار سعدآباد که یکی از پربازدیدکننده‌ترین مجموعه‌های تاریخی تهران است، باعث شده برخی از تورگردان‌ها و راهنمایان گردشگری، بازدید از سعدآباد را از برنامه تورها حذف کنند. به‌ویژه آن‌که اطلاع‌رسانی درباره روزهای تعطیل این مجموعه در ضعیف‌ترین و محدودترین شکل ممکن صورت می‌گیرد و در روزهای گذشته افراد زیادی پشت درهای بسته سعدآباد غافلگیر شدند. این مجموعه معمولا اعلامیه‌های مربوط به تعطیلی را در آخرین لحظات و یا روز قبل، در صفحه اینستاگرام خود و در بخش Story بدون شرح دلیل و یا هر توضیح دیگری، منتشر می‌کند.

سعدآباد که تا ۱۲ تیرماه، شب‌ها در قرق‌ یک کنسرت نمایش است، امروز یکشنبه، پنجم‌تیرماه را تعطیل اعلام کرده است. این تعطیلی همزمان با سفر مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق به ایران است.
+11
رأی دهید
-83

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  kevinpalang - مالمو، سوئد

  سرود سلام فرمانده در ورزشگاه آریامهر و سرود سر زد از چپق در کاخ سعد آباد. خوب شد شاهنشاه این مراکز را ساخت مگرنه این تروریست های اشغالگر ایران کجا میخواستند ژست بگیرند و سرود بخوانند.
  9
  62
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰
  ۵۲
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد

  از سخنان شیطان بزرگ فقط باید خون گریه کنیم که به کیده شدیم .وای بر ملتی که سران مملکتش بیسواد باشد , این بیشرفا تا تارو پود اون مملکتو کاملا خشک نکنن دست بردار نیستن. مرگ بر هرچه آخوند که زاده انگلیسه
  6
  45
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷
  ۱۰۲
  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران
  ای کاش این کاخ محل استقبال روسای جمهور آمریکا انگلیس و اسرائیل و شاهان و سیاستمداران کشورهای مدرن دنیا میشد نه این دوزاری بدرد نخوری که هیچ نفع و منفعتی برای کشور نداره و از کشور منحوسش چیزی به غیر از ریزگرد و و بیماری و تروریست نمیاد، ای کاش هر جای دنیا میامدن ایران و عظمت و شکوه و تاریخ و تمدن ایران رو از نزدیک میدیدن، افسوس
  27
  45
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان
  مزخرف بافی تا کجا؟در جلوی همین کاخ یوزف استالین ووینستون چرچیل و تئودورروزولت روی صندلی نشستندوب......شاه دوزاری تان خندیدند.اگر عضو لشگر زرهی اهواز بودی انقدرنادان ومغرض نمیبودی.
  20
  2
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  شاهنشه ما زنده بادا - پاید کشور به فَرش جاودان - کز پهلوی شد ملک ایران صد ره بهتر ز عهد باستان - از دشمنان بودی پریشان - در سایه اش آسوده ایران - ایرانیان پیوسته شادان - همواره یزدان بود او را نگهبان.
  2
  14
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان
  آن شاه دوزاری بدردنخور،در جوانی خود،ننگ تحقیر سه ابرقدرت را همانموقع چشید وبااینحال بعداز این ماجراها،نام سه خیابان شهر تهران را بنام منحوس آنها منقش کرد.تاکجا باید ایران تحقیر می شد؟؟چه زمانی ایران چنین تحقیرشده بود؟؟تا کی غرض ورزی ای عضو لشگر زرهی92 چرچیل؟؟
  19
  1
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Vafadar - برلین، آلمان::]. (وفادار هستی به سید علی - همان سیدِ جانیِ منقلی!) ( سرت را فرو کرده ای توی برف - نبینی چه ریختیم برات توی ظرف) ( چو فردا فرو ریزد این کاخ ظلم - به نامت نویسند هشتاد جُرم) ( نخواهد توانی که انکار کرد - چو هرچه نویسی سند هست مرد) ( تو رامرد گفتم برا قافیه - ولی اسم نامرد برات کافیه!) ( اگر شرم داری حیا کن کنون - وگرنه کِشیمت به سمت جنون) ( اگرچه مُخت ذره ای عقل داشت - کومنتار بهتر ازین مینگاشت) ( بترسا ز فردا که عظما رَوَد - تو را خرخره مردمان میجود!)
  0
  3
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲
  ۶۲
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  با تعویض پالان که خر آدم نمی شود
  1
  2
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.