توضیح وزارت خارجه آمریکا درباره ویزای ایرانیان


یک ‌مقام دولت آمریکا به بی‌بی‌سی فارسی گفته که تصور ایجاد شده در ساعت‌های پیش، درباره لغو ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیانی که در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت سربازی کرده‌اند، نادرست است.
 
این منبع گفته دستوری که اخیرا سه وزارتخانه دولت جو بایدن صادر کرده‌اند، به طور عمده برای شهروندان افغانستان نوشته شده که منتظر ویزای ویژه مهاجرت هستند.
 
پیشتر، دولت آمریکا دستورالعملی برای تسهیل صدور ویزا برای افرادی که «خطری برای امنیت ملی و امنیت شهروندان آمریکایی ندارند» منتشر کرد.
 
این دستورالعمل در ارتباط با اجرای مقررات و قوانین مهاجرتی است و در روزنامه رسمی که تصمیم‌گیری‌های دولت آمریکا را منتشر می کند، درج شده. دستورالعمل تازه، نتیجه مشورت با دادستان کل، وزیر امنیت داخلی و وزیر امور خارجه است.
 
مطابق مقررات داخلی آمریکا افراد مرتبط با سازمان‌هایی که گروه تروریستی خارجی معرفی می شوند از اجازه ورود به خاک ایالات متحده و مزایای مهاجرتی این کشور محروم اند اما دستورالعمل جدید دولت ایالات متحده، استثناهایی در نظر گرفته است.
 
بر اساس متن منتشر شده از سوی دولت آمریکا افرادی ممکن است از امتیازهای در نظر گرفته شده در این دستور العمل برخوردار شوند که «امنیت عمومی شهروندان و امنیت ملی آمریکا را تهدید نکرده باشند.
+58
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Darknet - لندن، انگلستان

  مردم ایران اصلا دوست ندارن کسانی که در سپاه خدمت به جمهوری اسلامی(نه ایران) کردند به امریکا یا به هر کشوری به غیر از سوریه لبنان و فلسطین و یمن و سودان برن. در ضمن باید لنگ ببندند و به قول سردبیر روزنامه کیهان نون خشک بخورند. ما مردم ایران که با رژیم جمهوری اسلامی مشکل داریم و با غرب و شرق مشکل نداریم باید به کشورهای اروپایی و امریکایی بتونیم سفر کنیم.
  10
  36
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۹
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  این بابا وکیله هم بازارگرمی برای خودش می‌کند ! .... . صراحتا می گوید در نیروی تروریستی سپاه خدمت کرده باشی نمی توانی بیایی امریکا . ایران با افغانستان فرق دارد . با پاسپورت انگلیسی الان من ایرانی نمی توانم بروم امریکا ! چرت و پرت می کویید ......
  5
  14
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  حماقت که آخوند و آمریکایی و اروپایی نمی‌شناسد وقتی خ ا بهت عقل و شعور ندهد نمیفهمی. کسی که کادر سپاه چهار پایان است به آخ ند و اسلام خدمت کرده و باید جوابگو باشد. کسی که طبق قرعه باید در سپاه چهارپایان خدمت کند که حق انتخاب ندارد ولی وقتی چهار تا چهار پای کراواتی در آمریکا قانون گذارند خوب معلومه که در ایران هم حیوانات اسلامی باید حاکم باشند.خداوند تر زده با این خلقتش
  3
  3
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  هیچکس بدون داشتن روابط خاص نمیتونه در سپاه خدمت کنه. هیچ خدمت اجباری در سپاه نیست . شما وقتی میتونه در سپاه خدمت وظیفه بکنی که یا عضو فعال بسیج دانشجویی و دانش آموزی باشی یا عضو فعال بسیج محلات و ادارات یا امریه از دفاتر ولایت فقیه و امام جمعه داشته باشی. پس این یک دروغ بزرگ هستش و تمام سربازان وظیفه سپاه دارای حداقل دو سال فعالیت در بسیج و برنامه ها تظاهراتها و ایست و بازرسی ها و شرکت در برخوردهای امر معروف و از همه مهمتر عضو فعال بسیج دانشجویی و محلات هستش پس یکی به این بیسوادها بگه هرکسی هر فردی نمیتونه درخواست انجام خدمت نظام وظیفه به سپاه بده اصلا دفترچه خدمتش رو نمیگیرند اگر از اون لایه ها رد نشده باشی.
  0
  0
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.