آموزش و پرورش: تدریس دبیران مرد در تمام دبیرستان های دخترانه ممنوع است

ایران وایر: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از ممنوعیت تدریس دبیران مرد در تمامی دبیرستان‌های دخترانه ایران خبر داد.

محمدمهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، روز شنبه ۴ تیر درباره ممنوعیت تدریس دبیران مرد در مدارس متوسطه دخترانه، به رسانه‌های ایران گفت: بخشنامه‌ای را در تاریخ ۲۸ اردیبهشت امسال درباره ممنوعیت تدریس معلمان مرد در مدارس دخترانه ابلاغ کردیم.

به گفته کاظمی، مدارس در ایران به تفکیک جنسیت تأسیس می‌شوند و تطابق جنسیت کارکنان مدارس با دانش‌آموزان الزامی است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که تخصیص دبیر غیرهمجنس در مدارس دوره اول و دوم متوسطه شامل همه مدارس عادی دولتی، استعدادهای درخشان، نمونه دولتی، شاهد و حتی مدارس غیردولتی فاقد وجاهت قانونی است.

کاظمی از مدیران مدارس و مدیر آموزش و پرورش منطقه و اداره‌کل هر استان خواست که بر تدریس نکردن دبیران مرد در دبیرستان‌های دخترانه نظارت کنند.

پیش از این در برخی کانال‌های فضای مجازی عنوان شده است که مدارس استعدادهای درخشان از قانون ممنوعیت دبیر مرد در دبیرستان‌های دخترانه مستثنی هستند اما اکنون معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش این موضوع را نیز تکذیب کرد.

کارشناسان آموزش سیاست تفکیک جنسیتی در مدارس را غیر سازنده دانسته و معتقدند که تحصیل دانش‌آموزان در این مدارس بر رشد شخصیتی و اجتماعی آن‌ها اثر منفی می‌گذارد.
+18
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  هر روز این مملکت بدتر روز قبل. آپارتاید جنسی، یکی از گرفتاری ‌های بزرگ جامعه ایرانست.😖 تبادل دو تفکر، یکی بسته و متحجر دیگری آزاد و مترقی. یکی پسرفت و دیگری پیشرفت در تمام امور و شئونات جامعه. امت در مقابل ملت. این مشکل با توجه به تعامل با دنیا بخصوص دنیای مترقی و توسعه یافته، هر روز وخیم‌تر از دیروز خواهد بود. آپارتاید جنسی مرگ زودهنگام نظام متکی به آن را در خود داراست!!
  1
  7
  شنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ
  تا دیر نشده این فرقه کثیف اسلامی و سرنگون کنید
  1
  8
  شنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.