نروژی ایرانی تبار در کلوب شبانه همجنس گرایان اسلو حمام خون به راه انداخت

بی بی سی:بر اثر تیراندازی یک مرد مسلح در ساعات اولیه صبح، دو نفر کشته و ۲۱ نفر زخمی شدند که حال ده نفر از آنها وخیم است

پلیس نروژ می‌گوید تیراندازی در یک کلوپ شبانه همجنس‌گرایان و مکان‌های مجاور آن در اسلو، پایتخت این کشور به عنوان یک حمله تروریستی تلقی می‌شود.

بر اثر تیراندازی یک مرد مسلح در ساعات اولیه صبح، دو نفر کشته و ۲۱ نفر زخمی شدند که حال ده نفر از آنها وخیم است.

گفته شده ضارب ۴۲ ساله که یک شهروند نروژی ایرانی الاصل است، بازداشت شده است.
پلیس می گوید که او سابقه کیفری دارد و برای سرویس های امنیتی شناخته شده بوده است.

این حمله در آستانه مراسم سالانه رژه افتخار اسلو صورت گرفته که قرار بود امروز برگزار شود اما این رژه و همه رویدادهای مرتبط لغو شده است.

نخست وزیر نروژ، این حمله را بی رحمانه و عمیقاً تکان دهنده توصیف کرده است. وزیر دادگستری نروژ گفته است این حادثه کشور را تکان داده است.
پلیس این مرد ۴۲ ساله را به قتل و اقدام تروریستی متهم کرده است.

حدود ساعت ۰۱:۰۰ به وقت محلی (۲۳:۰۰ به وقت گرینویچ) در سه مکان از جمله کلوب همجنس‌گرایان تیراندازی شد. فرد مظنون دستگیر و دو قبضه سلاح کشف و ضبط شد.

تیراندازی در میخانه لندن، بار محبوب اقلیت‌های جنسی، و همچنین در نزدیکی کلوپ جاز نیلسن و یک کافه فروش غذای آماده صورت گرفت.

اولاو روئنبرگ، روزنامه‌نگار شبکه تلویزیونی عمومی NRK گفت: "مردی را دیدم که با یک کیف وارد شد، او اسلحه را برداشت و شروع به تیراندازی کرد."

یک شاهد دیگر گفت "من در محوطه بیرونی بار بودم که این اتفاق افتاد. متوجه شدم که یک گلوله شلیک شده است و تکه‌های شیشه به من برخورد کرد. تیراندازی‌ بیشتری شد، بنابراین من به داخل بار فرار کردم و سعی کردم دیگران را به داخل ببرم.»
او ادامه داد: «در ابتدا خیلی‌ها متوجه نشدند چه اتفاقی افتاده ولی بعد مردم وحشت کردند.»

یک زن به روزنامه Verdens Gang گفت فرد مسلح با دقت به سوی اهدافش، هدف گرفته بود. او گفت: "وقتی فهمیدم جدی است، دویدم. مردی غرق در خون روی زمین بود و حرکت نمی‌کرد."

یک مرد دیگر به این روزنامه گفت افراد زیادی را روی زمین دیده که سرشان زخم دیده بود.
+40
رأی دهید
-111

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۲
  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران
  تعجب میکنم طرف ایرانی بود ایرانیان اروپا موفق ترین و با سواد ترین اقلیت های ساکن اروپا هستند
  54
  52
  شنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  از این واقعه باید متاسف و دلگیر شد.🏳️‍🌈 🌈
  15
  87
  شنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  behzad50 - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا

  شرم آور و متأسفانه موجب سرافکندگی جامعه ایرانی نروژ ،گرچه مقصر اصلی پلیس نروژ بوده که یک سابقه دار که احتمالاً از بیشعورهای حامی ملاهای تبهکار بوده اجازه داده اند که آزادانه در نروژ زندگی کند .به حامیان علی گدا و مرتجعین وحشی امان ندهید و همگی را به کشورشان بفرستید.
  40
  78
  شنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن
  از بستگان نزدیک فاطی بوده ، از اون مغز خر خورده ها ، مثل خلیل طهماسبی عضو گروهک دایناسوری فدائیان اسلام که جیره خوار و مواجب بگیر هم نبود ( مثل پاچه خوارا و آدمکش‌های فعلی رژیم که اگر جیره شون قطع بشه میرن در جبهه مخالف ) فقط چون خر بود یه عمامه بسر ، واژناکش تو گوشش خونده بود که برو رزم آرا رو بکش چون مخالف اسلام و آخونده و اون پفیوز احمق هم فکر نکرده میره و بعد از ترور و دستگیری ، آخرش بدرک واصل میشه !! فاطی یک دستخط نوشته و روان کن به ولایت که نگران نگردند چون این فامیل احمق ، شانس آورد که اعدام نمیشه و مابقی عمر کثیفش در زندان سپری خواهد شد .
  27
  36
  شنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kevinpalang - مالمو، سوئد

  [::لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران::] طرف سن دوازده سالگی از کردستان ایران مهاجرت کرده به نروژ و کلی بیماری روانی از جمله شیزوفرنی و توهم و غیره داشته و حتی نتونسته دبیرستان را هم تموم کنه.
  8
  55
  شنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kevinpalang - مالمو، سوئد

  [::behzad50 - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا::]. شیزوفرنی و مشکلات روانی داشته و آدم عادی نبوده.
  5
  42
  شنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  golden remix - استکهلم، سوئد
  [::kevinpalang - مالمو، سوئد::]. از کردستان. حالا از تهران بود, میشد علامه دهر ؟
  33
  15
  شنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان
  جهاد و آدم کشی مذهبی اصلا در ایرانی جماعت دیده نمیشه مختص مسلمانهای سنی هست و این فرد هم کرد ایران سنی مذهب با سابقه بیماریهای روانی،حمل چاقو و چاقو کشی،فروش مواد بوده.
  20
  32
  شنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش

  این باید ریشه یابی بشه! چرا همیشه یک مرد ایرانی تحصیل کرده و درس خوانده به این اوج از خشونت و عصبانیت میرسه تو کشورهای اسکاندیناوی؟ شاید فرهنگ کشورهای اسکاندیناوی‌و نژاد پرستی و خیلی چیزای دیگه دخیل باشه. اکثر مردان ایرانی احساس‌میکنم رابطه سالم دوست داشته باشن! محیط کشورهای اسکاندیناوی بیش از اندازه از بعضی لحاظ ازاد هست. در انتخاب شخص مورد نظرتون برای زندگی زناشویی خیلی دقت کنین چرا که اگر زن یا مرد مشکل دار باشه ! این جور جاها کامل تحت فشار روانی قرار میدنتون. اگر مردا
  28
  3
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  keyanrad - منچستر، انگلستان
  جالب بود چرا کسی نمیگه تربیت شده نروژ بود سریع میچسبونند به ایران‌. این آدم تو نروژ مدرسه رفته، تو نروژ زندگی کرده و بزرگ شده و کشور نروژ این آدم رو اینجوری بار آورده بعد یک ایرانی تبار هم گذاشته کنارش همه کیان ایراز تاسف میکنند، پس نقش سیستم تربیت و پرورش نروژ چی میشه اینجا، چرا همه ایرانیهارو ملامت میکنند.
  17
  25
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::keyanrad - منچستر، انگلستان::] ۱- گرامی: فراموش نفرمایید همین نروژ رییس مجلس ایرانی تبار را هم تربیت و بزرگ کرده است! مگر رییس مجلس نروژ یک کرد ایرانی نیست و در نروژ بزرگ و تحصیل نکرده است?چطور وقتیکه تمام مدیا از او به عنوان یک ایرانی نروژی سخن میگویند ما خوشحال می شویم? پس باید نروژی ها و غیره بگویند نه او ایرانی نیست چون درنروژ بزرگ شده و تحصیل کرده است!? 
  22
  14
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  ۲-حالا این آقای مجرم هم مشکل روحی و روانی وکیفری دارد و هم تحصیل مفیدی نداشته است. باید ایرانی بودنش را پنهان کرد? یعنی به غربی ها بگوییم ایرانیهای موفق و خوب فقط از ما هستند; بدها مال شما و حق ندارد بگویید ایرانی تبار! بنده تاسف خودم را اعلام کرده ام. این انتخاب برای شما محفوظ است تا از این خونریزی خوشحال بشوید و ساکسوفون بنوازید. جانت جور
  22
  14
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان
  جالبه این آیدیهای ضد ایرانی جدایی طلب بزدلانه به تکاپو افتادن تا اقدام یک فرد جانی رو به اسم ایران تمام کنند.چند وقت پیش که یک فرد کرد ایرانی افتخاری بدست آورده بود،در اخبار فقط از او یک کرد نام بردند و حرفی از ملیت ایرانیش نبود،حالا که یک کرد ایرانی دیگه جنایتی کرده فقط قسمت ایرانیش رو میگن. حسادت و عقده تا کی؟.
  2
  1
  دوشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.