وضعیت نامشخص کشتی ۳۰۰ میلیون دلاری که ایران به روسیه اجاره داده بود

رادیو فردا: در حالی که برخی وبسایت‌های خبری داخل کشور از «توقیف» کشتی لوله‌گذاری دریایی «اوشنیک» ایران توسط روسیه خبر داده‌ا‌ند، وزارت نفت ایران در تماس با برخی خبرنگاران خواسته است توئیت‌هایشان درباره این حادثه را «به خاطر آسیبی» که «علنی شدن موضوع» می‌تواند «به پیشرفتهای پرونده حقوقی» بزند پاک کنند.

وبسایت‌های «میز نفت» و «قرن نو» روز جمعه ۳ تیرماه گزارش دادند، کشتی ۳۰۰ میلیون دلاری اوشنیک ایران که برای لوله‌گذاری در پروژه «نورد استریم ۲» روسیه اجاره داده شده بود، اکنون توسط این کشور در آب‌های هلند توقیف شده است.

پروژه خط لوله نورداستریم ۲ که گاز روسیه را قرار بود از طریق دریای بالتیک به آلمان حمل کند، بعد از تهاجم نظامی کرملین به اوکراین متوقف شد.
توقیف این شناور در حالی است که محمدرضا زهیری مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران روز ۱۸ خرداد در مصاحبه با وبسایت «تحلیل بازار» اعلام کرده بود شناور اوشنیک تا تابستان برای انتقای سکوی ۱۲C پارس جنوبی روی ۱۱B پارس جنوبی به ایران بازمی‌گردد و بعد از آن دوباره به بنادر کشورهای طرف قرارداد اجاره انتقال می‌یابد.

وی گفته بود شناور یاد شده کار خود در کشور طرف قرارداد را به اتمام رسانده و بعد از انتقال به ایران برای انتقال سکوی فاز ۱۲ به فاز ۱۱ پارس جنوبی، دوباره به شرکت‌های خارجی اجاره داده خواهد شد.
+6
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.