ادعای ایران مبنی بر بازداشت چند نفر در ارتباط با ترور حسن صیاد خدایی

العربیه: یک روز پس از برکناری حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه، یک مقام قضایی ایرانی مدعی شد افرادی مرتبط با ترور حسن صیادخدایی، از وابستگان سپاه قدس دستگیر شده‌اند.

علی‌اکبر بختیاری، دادیار دادسرای دیوان عالی ایران و رئیس دفتر دادستان کل کشور درباره پرونده ترور صیادخدایی گفت، تاکنون چند نفر در خصوص این پرونده دستگیر شده‌اند.

صیادخدایی، سرهنگ عضو یگان 840 سپاه قدس در یکم خرداد گذشته با شلیک پنج گلوله در نزدیکی منزل خود در تهران ترور شد. متعاقب آن چندین عضو سپاه از جمله نیروهایی وابسته به واحد هوافضای سپاه در ایران ترور شدند.

ایران، اسرائیل را به انجام این ترورها متهم کرد و کوشید تعدادی از توریست‌های اسرائیلی در ترکیه را در واکنش به آن اقدامات ترور کند اما نیروهای امنیتی ترکیه موفق به دستگیری تیم ترور ایرانی در استانبول شدند.

به‌دنبال ترور حسن صیاد خدایی، ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران، گرفتن انتقام او را امری «حتمی» دانست و گفت، مسئولین امنیتی این کشور به صورت «جدی» پیگیر این موضوع هستند.

خبرگزاری «نور نیوز» رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ایران نیز این اقدام را «عبور بدون محاسبه از خط قرمز» دانست و گفت، ترور خدایی، «معادلات زیادی را تغییر می‌دهد.»

همزمان اسرائیل در مرزهای شمالی با سوریه و لبنان، حالت آماده‌باش اعلام کرد.
+9
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  میدونستید که ایران همش ادعا میکنه ولی اسرائیل همه خبرهاش درسته .البته طبق خبررسانی در این سایت که ۹۰ درصد اخبارش از منابع سعودی است .عجب
  31
  3
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  دوباره چند نفر بی گناه را گرفتن و به زور شکنجه به این چند نفر یاد میدهند که بگویند ترور این بزبچه کار اونها بوده. دانیال ابراهیمی و ان صد نفر بی گناهی که زندانشان کرده بودن و زیر شکنجه وادرشان کرده بودن تا ترور دانشمندان هسته ای را بعهده بگیران مثالی برزی برای دستگیر کردن کسانی هست که بخاطر ترور ان بزبچه حسن صیاد خدایی زندان شدن.
  2
  25
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  فقط خدا میدونه که این بدبخت هایی که دستگیر شده اند قراره زیر شکنجه اعتراف به چه کارهای نکرده ای بکنند!!
  2
  26
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. حداقل هر خبرش اشتباه بود خبر اختلاس اش صحیح بود.
  1
  16
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  درووووووووووووغه. باور نکنید.
  1
  14
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  ایران سربازان جان برکف مانند شهید صیاد خدایی بسیار دارد .عکس پراید قدیمی صیاد خدایی حامل صدها پیام بود که حافظان این مرز و بوم بدون چشم داشتی به مال دنیا حاظر به جان فشانی برای امنیت این مرز و بوم هستند. درود بر روح شهید خدایی و ننگ و نفرین نثار بدخواهان و دشمنان
  12
  0
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. چقدر آدم باید شوت باشه که هیچ چشم داشتی نداشته باشه و جانفشانی کنه برای برقراری امنیت واسه رانت خواران و اختلاسگران و لواسان نشینان و برادران قاچاقچی و مسئولین بی لیاقت و آغازاده هایشان در خارج از کشور!!
  0
  5
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲
  ۴۲
  لائیر - تل اویو، اسرائیل
  خدا لعنتون کنه زورتون به موساد نمیرسه چرا مردم بدبخت رو متهم می کنید واقعا خاک برسرتون. مثله بچه پروها تیکه پارتون می کنن بازم از رو نمیرین . یه قول میدم تک تکتون از زیر لحاف در میاریم و مجازات می کنیم بخاطر ظلم هایی که در حق مردم مظلوم ایران کردین مطمئن باشید زیاد منتظرتون نمی ذاریم.پاینده ایران
  0
  4
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.