گردهمایی «دهه نَوَدی‌های» بی حجاب و متفاوت از «دهه نَوَدی‌های» علی خامنه ای در شیراز

 «دهه نودی‌ها» در شیرازرادیو فردا:ساعاتی پس از انتشار ویدئویی از تجمع تفریحی دختران و پسران نوجوان در یکی از خیابان‌های اصلی شیراز، فرماندار این شهر اعلام کرد که ماموران نیروی انتظامی ده نفر را در این رابطه بازداشت کرده‌اند.

ویدئوی مورد اشاره که روز پنج‌شنبه، دوم تیرماه، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، شماری دختر و پسر نوجوان را در بلوار شهید چمران شیراز نشان می‌دهد که در حال پیاده‌روی هستند و اغلب دختران در این جمع از پوشیدن حجاب اجباری خودداری کرده‌اند.

خبرگزاری مهر شامگاه پنج‌شنبه به نقل از لطف‌الله شیبانی، فرماندار شیراز، گزارش داد که «تاکنون ده نفر از عوامل برپایی این تجمع بازداشت شده‌اند».
آقای شیبانی اظهار داشت: «به محض این که از این موضوع مطلع شدیم با هماهنگی دستگاه قضائی و نیروی انتظامی اقدامات لازم در جهت شناسایی عوامل مؤثر در برگزاری مراسم انجام شد.»

با این حال،‌ ساعتی بعد، خبرگزاری فارس به نقل از رئیس کل دادگستری استان فارس نوشت که تنها «پنج نفر از عوامل اصلی که تمامی آن‌ها از دست‌اندرکاران این مراسم بوده‌اند پس از شناسایی بازداشت شدند و هیچ‌ کدام از نوجوانان شرکت‌کننده در این مراسم در بازداشت نیستند.»

به گفته فرماندار شیراز، اقدام نوجوانانی که در ویدئو دیده می‌شوند، «از قبل برنامه‌ریزی شده» بوده و آنها «برنامه‌های دیگری نیز برای آینده داشته‌اند».

فرماندار شیراز ضمن اشاره به دستگیری عده‌ای از این نوجوانان و جوانان گفت: «ضمن این که سرتیم [آنها] هم در همان مراسم شناسایی شده و بر اساس مراجع قضایی برای دستگیری وی اقدام شده است.»

حجاب اجباری به یکی از چالش‌های اجتماعی و سیاسی ایران تبدیل شده و بسیاری از زنان و دختران و خانواده‌ها را که معتقد به آن نیستند در برابر حکومت جمهوری اسلامی قرار داده است.

حکومت ایران برای مقابله با آن‌چه «بدحجابی» می‌نامد سال‌هاست که گشت‌های ارشاد را در خیابان‌ها و میادین شهری مستقر می‌کند که هر از گاهی برخورد خشونت‌آمیز این گشتی‌ها با زنان و دختران خبرساز می‌شود.

با این حال پس از سال‌ها روزنامه اصولگرا و تندروی رسالت به شکست پروژه گشت ارشاد اذعان کرد و نوشت که «گشت ارشاد نه‌ تنها از حجاب صیانت نکرده، بلکه بذر نفرت و کینه بین قشری از جامعه پراکنده است».

شرکت‌کنندگان در تجمع دهه نودی‌ها در شیراز که همگی سال‌ها پس از انقلاب سال ۵۷ به دنیا آمده‌اند و به نوشته خبرگزاری فارس «میانگین سنی‌شان ۱۵، ۱۶ سال بیشتر نیست» به مدرسه‌هایی رفته‌اند که زیر نظر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی اداره شده است.
+193
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک

  سلام وامانده گفتند همشون، همین دهه نودی ها جاروشون می کنند
  5
  113
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  عادی ترین چیزی که امروز در سراسر دنیا می‌‌بینیم. چند جوان که جمع شده.بازی می‌‌کنند. می‌‌خندند .به چه روزی این مغلان حسینی ما را انداخته که با بازی چند جوان چنین به هیجان افتاده. لعنت به ما ۵۷ اتی .که عامل آن بودیم. ولی این نسل را دیگر نمی‌‌شود کنترل کرد. در زیر آن آتشی نهفته که همه چیز را خواهد سوزاند، از آخوند گرفته تا نسل ۵۷ . در حقیقت نه ربطی‌ به رضا شاه روحت شاد دارد. نه به رضا شاه روحت نشاد. فقط یک پیام. ما دیگر مثل نسل ۵۷ فریب نخواهیم خورد. تمام درد و نق نق ما در خارج کشور همین است. نسل جدید دیگر ما را آدم حساب نمی‌‌کند.نه اسلام .نه سوسیالسیت اسلامی نه سوسیالیست روسی. پایان نستالگی ۵۷. در این‌ها فقط هدف بیهوده خود ۵۷ را می‌‌بینیم.به جای شکست و قبول آن با لج بازی به گذشته چسبیده.خیر هدف ما در ۵۷ درست بود. آخوند سر ما کلاه گذاشت. خیر نیست. این فیلم بهترین دلیل آن است. شاید خود فریبی ما را کور کند.ولی باطن ما را ذره ذره می‌‌خورد
  55
  87
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. اینکه بالا نوشتی که حرف من است بعد همه مثل لشکر مغول حمله کردین. اها حالا فهمیدم تو باید این حرفها را بزنی. من گفتم ما الان یک رضا پهلوی داریم حول این سیاستمدار هماهنگ بشیم. گفتم بجای چسبیدن به گذشته در حال حاضر زندگی کنیم. دوره خر و خرس آری گذشته. آقای پهلوی سیاستمدار میهن پرست و سالم و غیر وابسته است. تو میگفتی پدر و پدر بزرگش را باید دوست داشته باشی. عجب مارمولکی هستی
  16
  35
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲
  ۱۰۲
  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران

  جدا از اینکه تفریح و شادی حق این جوانان هست ولی خداییش چه تیپ و لباس‌های زشت و چندش آوری بود، همه لاغر و سیاه انگار اسکلت های کراکی بودن نه آدمی زاد، ظهرا جمهوری اسلامی فقط دین و مذهب مردم رو خراب نکرد حتی سلیقه مردم رو هم به کثافت کشوند.
  54
  14
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۷
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  این zardust1 و نوچه هایش را ببین عجب مارمولکهایی هستند. تمام مدت بدیگران ایراد می‌گیرند چرا نمیگین رضا شاه روحت شاد حالا خودش میگه اصلا ربطی به رضا شاه روحت شاد یا ناشاد ندارد. عجب مارمولکهایی هستند اینها.😳بمن میگه خودش را میخ آهی پدر و پدر بزرگش را نمیخواهی. انگار آمدیم خواستگاری. بعد خودش می‌گوید نسل جدید هیچکدام از ما را قبول ندارد. 🤣🤣🤣🤣
  38
  4
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. بسیار خوشنودم که دارو ها موثر واقع شده. همیشه به موقع بخورید!
  11
  38
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  اینجا که ایران نیست .خیابان شانزلیزه است .لطفا اخبار دروغ پخش نکنید .آخه نه اینکه تو ایران همه جا گشت ارشاد هست و بگیر و ببنده
  61
  8
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰
  ۵۶
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  نسل جدید چوب تو آستین رهبر خواهند کرد.
  5
  65
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  راسو برا شما نبود. برو حرم لیس بزن
  17
  23
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان

  لباسهای شیطان پرستان وبی دینان را بتن کرده اند.منحرفان و گمراهان.البته نوجوانان و کودکان باید شاد باشند وشادی کنند چون به سن بالا که برسند زندگی انها را ناشاد خواهدکرد ولی از شیطانپرستی باید دوری کنند
  52
  8
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  اول هم بخوان چه نوشتم بعد ..... کن. راسو. خودت را قاطی نکن. اگر برا شما بنویسیم. مستقیم. عقل تو به چیز‌ها نمی‌‌رسد.
  17
  20
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  [::لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران::]. پس حالا فهمیدیم پوشش سیاه مال شیطان پرستان هست پس زنان چادر سیاه که حکومت این اونیفورم رو تنشون کرده شیطان پرست هستند شیطانشون هم که معلومه همون علی چلاق هست
  6
  28
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲
  ۴۸
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین
  [::محسن ۵۵ - گنت، بلژیک::]. [::دانای نادان - آمستردام، هلند::]. دقیقا
  7
  8
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  [::Vafadar - برلین، آلمان::]. شادی جوانان رو ما باید بهشون دیکته کنیم؟ مثلا بگیم سرود درمانده رو بخونن؟ .
  9
  24
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. راجع به خبر دیروز که اختلاس بود نظری ندادی؟ به صرف نبود؟
  8
  25
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  فات فات کجائی هرچه زود تر اجازه بگیر بیا بهت احتیاج مبرم دارم
  10
  18
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::Vafadar - برلین، آلمان::]. دنبال شیطان در میان این جوانها نباید گشت. حوزه علمیه ۴۳ سال که شیطان و مار هفت سر تولید می‌‌کند. بر خلاف خدا شما انگار ابلیس آرزوی حوزه علمیه را به خوبی‌ می‌‌شناسد. با اینکه این ابلیس مانند خود خدا گوسفند ندارد. به خوبی‌ قادر است. گوسفند‌ها حوزه را بفروشد. گرچه شما مدعی، صاحب آنها خود است
  14
  16
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
  ۵۹
  رها از جهل - اوین، ایران
  زنده و شاد و تندرست باشین. 5 سال تمام از پیش دبستانی تا حالا مقنعه کشیدند سرتون و صبها را یا تلاوت آیاتی شیطانی فرستاندتان به کلاس و 9 سالگی هم جشن مزخرف تکلیف برایتان علم کردند!!. حال با یکساعت نه بی حجابی که فقط بدون روسری و مانتو چه ککی انداختید به تنبان ذوب شدگان کوره ولایت...!!! دمتان گرم و سرتان خوش باد.
  13
  12
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  این زردوست مارمولک و ملیجکش سبک عقل همان آدمهایی هستندکه دور و بر خامنه ای می‌چرخند. فقط آنها سوار شدند این دو تا را کسی آدم حساب نکرده و به خیال خودشان دارن نیرو جمع میکنند. فیلم مارمولک حکایت همین افراد است. یعنی هر حرفی می‌زنند بهش معتقد نیستند.
  2
  5
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان
  جوانهای تربیت یافته در زمان شاه همه عوضی و تروریست و انقلابی و فدایی امام و اسلام بودن ، از بس اون شاه خائن اخوند پروری کرد ولی جوان امروزی که دور شده از اون رژیم ستم شاهی راهشو پیدا کرده و داره درست حرکت میکنه
  2
  0
  یکشنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.