پوشش جنجالی سخنگوی وزارت خارجه روسیه در تهران: مانتوی باز، دامن کوتاه با کفش پاشنه بلند

بی بی سی: انتشار تصاویر و اظهارنظرهایی از ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه که همراه با سرگئی لاوروف در تهران به سر می‌برد، واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.
 
شب گذشته سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در راس یک هیات دیپلماتیک به همراه ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه این کشور برای دیدار با مقام‌های ایرانی وارد تهران شد.

خانم زاخارووا که خودش هم حضور فعالی در شبکه‌های اجتماعی دارد، هنگام ورود به تهران با انتشار عکسی با روسری در کانال تلگرام خود نوشت: «سلام تهران.»
 
پس از کنفرانس امروز هیات روسیه با وزیر خارجه ایران، عکسی از سخنگوی وزارت خارجه روسیه با مانتوی باز، دامن، روسری و کفش پاشنه‌بلند در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود و واکنش برانگیز شده است.

شمار زیادی از کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی با اشاره به سخت‌گیری‌های حکومت این کشور بر زنان و محدودیت‌های سنگین در خصوص پوشش آنان٬ حضور سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این کشور با چنین پوششی را مورد انتقاد قرار داده‌اند.
 
آنها نوشته‌اند که زنان ایرانی برای رسیدن به حداقل حقوق اولیه خود از جمله حق انتخاب پوشش سال‌هاست که مبارزه می‌کنند و سختی کشیده‌اند و حتی به زندان افتاده‌اند.
 
گروهی از کاربران هم نوشته‌اند که اگر یک دیپلمات زن در دوره دولت پیشین با چنین پوششی به ایران آمده بودند، قطعا گروههای سیاسی تندرو که به دولت فعلی ایران نزدیک‌اند ساکت نمی‌ماندند.

یکی از کاربران حامی حکومت ایران در توییتر در واکنش به این تصویر نوشته: «قانون کشور را که زیر پا گذاشتید؛ حداقل حرمت تصویر روی دیوار را نگه دارید...»
 
این واکنش‌ها در حالی مطرح شده که امروز خانم زاخاروا در کانال تلگرام خود با انتشار ویدیو و عکسی از خبرنگاران زن حاضر در کنفرانس خبری امروز نوشت: «زیبارویان ایرانی در پشت صحنه. اما آنها لایق آن هستند که در قاب تصویر قرار بگیرند
+115
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  مرغ همسایه فقط برای ایرانیا غازه طبق سیستم موجود .
  5
  65
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  قانون فقط برای ایرانی است نه خارجی ، حتی اگر مسلمان باشد . اگر توریست هم باشد فقط تذکر میدهند . دستگیری ، پرت کردن توی صندوق عقب همراه با کتک برای ایرانی ها و افغان ها اجرا می شود .
  6
  76
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خراب این تیتر زدنم! "جنجالی". یه دامن معمولی پوشیده نه کوتاهه نه چیزی، اونوقت شده جنجالی 😀.
  16
  49
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  فیل آگاه - لندن، انگلستان

  فرستادن یه خانوم با دامن کوتاه واسه یه مشت آدم هیز و بدبخت اسیر کمر به پایین برای سرعت بخشیدن به امضای ننگین سند ۲۰ ساله ایران و روسیه کارسازه.
  6
  98
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ببینین که اون قاسم کتلتِ هیز چطور از روی دیوار محو تماشا شده.
  10
  74
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان

  صورت زیبا شرط نیست سیرت نیکو بیار
  48
  8
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  به گمان یک »قوم« یا »قومیت سیاسی« هست که همیشه با طرح این گونه چیزهای پوچ مردم را می کشاند به واکنش، و گرنه اگر بی بی سی این چیز ها را منعکس نمی کرد هیچ کس توجهی نمی کرد. تا می خواهد یک منفذ برای نفس کشیدن باز شود، این »قوم« به میدان می آید و فضا را بدتر می کند. ما نیز باید از همین روش علیه خودش استفاده کنیم، والا
  19
  3
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان

  بله.قانون برای ایرانی است.چون قانون همانجاست.در سفارت ایران درآلمان هم قانون(یا پروتکلهای) داخل ایران اعمال میشودوهمینطورهم باید باشد.
  30
  2
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد

  اولا: دمش گرم که به فلان شون هم حساب نمیکنن این مزدورانِ اسلامی رو، دوم: از ایرانی بودن خودم شرمسارم که در سالِ ۲۰۲۲ پاچه یه دیپلمات تو ایران تیتر و سوژه میشه، شرم بر این دولتِ سلامی و مردمِ ۵۷.
  6
  30
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  از این جمله مسخره تر تو عمرم نشنیده بودم!! حداقل حرمت تصویر روی دیوار را نگه دارید!! گاگول ها باور دارند که عکس روی دیوار چیزی فراتر از یک عکس میتونه باشه!! لابد همین عکس حالی به حالی هم میشه و نعوظ هم میکنه!!!
  8
  29
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران
  برای مسلمانان دیدن اندام کافران علاوه بر آنکه گناه ندارد ثواب هم دارد . بر هر مسلمان واجب استکه میخ اسلام را بر سرزمین کفار بکوبد . ضمنا اقای لاوروف خانم ماریا را جهت صیغه ساعتی برای خامنه ای آورده است(هدیه پوتین برای خامنه ای میباشد)
  4
  7
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  درد و بلاش بخوره تو سر ترامپ و بایدن .بابا مگه آزادی نمی‌خواهید. خوب این هم آزادی. الیته بماند که خبر رو کامل نمیگن .چون این خانم رو از حضور در جلسه منع کردن و به عبارتی انداختنش بیرون
  10
  4
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.